Зміна лідера в турнірній таблиці, дербі в Києві нарешті виявило сильнішого, у Львові господарі не грюкнули дверима, спарені ігри в Рівному, п’ятірочка «Урагану» в Здолбунові, гармата Євгена Сірого та соло Влада Первєєва, «автор невідомий» голу і невідомий автор зашквару: найцікавіше про 27 тур і матч 9 туру

0
1227

Насиченим в Екстра-лізі був початок квітня, коли деяким командам доводилося не тільки грати матчі календарних турів, а ще й догравати пропущені матчі. Один з них, з 9-го туру, «Кардинал-Рівне» – «Енергія» відбувся 8-го квітня, коли одночасно з цією грою вичерпалася програма 27-го туру. Загалом вона тривала три дні, всі його чотири гри були рознесені по часу, тож, все для перегляду ігор вболівальниками було дуже зручним.

Стартував 27 тур в суботу, 6 квітня, коли в Києві відбулося третє дербі між «ХІТом» та «Aurora Team». Його родзинкою було те, що в попередніх двох іграх сильніший не визначився, тому обом командам кортіло довести свою перевагу безпосередньо в особистих іграх. Краще це вдалося підопічним Олега Лук’яненка, і насамперед за рахунок потужно проведеної першої половини другого тайму. В першому була нічия 1:1, а в другому «ХІТу» знадобилося вісім хвилин, щоб збільшити свою перевагу до 4:1. На той час перевага чемпіонів України була такою відчутною, що можна було вже розмірковувати і про розгром. Втім, команда Євгена Задорожного продемонструвала стійкість, поступово мобілізувалася і змусила суперника в заключні хвилини думати лише про збереження переможного рахунку. «Aurora Team» до фінальної сирени забила двічі, але для третьої нічиєї не вистачило голу, тому і поразка 3:4.

В неділю було дві гри, і у Львові для «in.IT» гра проти МСК «Харків» була останньою цього сезону. Зрозумілим було бажання «айтішників» не стільки грюкнути дверима, а просто на мажорній ноті завершити сезон. Але вони зіткнулися з достатньо організованою грою підопічних Станіслава Гончаренка, які для початку потурбувалися про те, щоб не припускатися непотрібних власних помилок. В середині першого тайму харків’янам вдалася розкішна атака, яку завершив Давид Калашник, за хвилину «свій» м’яч пропустив голкіпер «in.IT» Віталій Явний, після чого був замінений на Владислава Швеця. Це суттєво не вплинуло на гру, і на перерву МСК «Харків» пішов з перевагою в три м’ячі. Одразу по перерві харків’яни таки привезли собі один м’яч, чим надихнули суперника. Але згодом з’ясувалося, що це був останній, 43-й гол «in.IT» в чемпіонаті, а гості під завісу забили ще двічі і перемогли 5:1.

Заключні хвилини стали вирішальними і в Рівному, де «Енергія» на 39-й хвилині таки дотиснула «Кардинал-Рівне». До цих подій «енергетики» відштовхувалися від того, що рівняни рано чи пізно нададуть їм шанси забити. Так і вийшло в першому таймі, коли львів’яни скористалися помилками Дмитра Дяченка та Олександра Басича, які дозволили відзначитися Володимиру Буньо та Тарасу Кузю. Оговтавшись, рівняни видали чудову кінцівку першого тайму та початок другого, і рахунок вдалося зрівняти. Тут би скористатися ситуацією, докласти ще трохи зусиль і вийти вперед, але отих додаткових зусиль у команди Євгена Ланка не знайшлося. Михайло Зварич забив втретє, і, не маючи ідей, господарі чекали, коли ж вони почнуть грати «5 на 4». В деяких іграх така тактика їх рятувала, але не в цей день. На вже згадуваній 39-й хвилині відбулися голи Тараса Кузя та Мар’яна Пелеха, які перемогою «Енергії» 5:2 закрили першу з двох ігор суперників в Рівному.

Друга з них, вже в рамках 9-го туру, була в понеділок першою за часом, і рівняни в ній спромоглися зробити те, чого їм не вистачило днем раніше – це забити за рахунку 2:2. Щоб дістатися двох двійок на табло «Кардиналу-Рівне» знову довелося наздоганяти суперника, а перегнати його їм судилося після другого голу Микити Козлюка. Цей 19-тирічний гравець взагалі виявився, як в театрі, тією рушницею, яка висить собі висить, а потім вистрілює. Від кого завгодно можна було очікувати дублю, але тільки не від нього. Щоправда, в обох голах Микити злагоджено спрацювали його партнери, тим не менше, його другий гол поставив в скрутне становище «Енергію». Один крок, щоб з нього вибратися, львів’яни зробили, коли Володимир Буньо зрівняв рахунок. Нічия підопічних Валерія Легчанов не влаштовувала, але переможний крок вони не зробили, чим зробили послугу своєму конкурентові в боротьбі за четверте місце.

Щоб ним залишитися, «Соколу» потрібно було всього-нічого – виграти у «Урагану». Це й сказати непросто, а зробити… Зробити це вдалося в сезоні всього двом командам – «Aurora Team» та «ХІТу». «Сокіл» став третім, і зробив це в такому стилі, що в закономірності успіху підопічних Романа Ковальчика ні в кого не має бути сумніву. Найголовніше, що вдалося «Соколу», це нейтралізувати всі сильні сторони ударної четвірки «Урагану». Так, дещо вона створювала, але не працювала гра на Фаренюка, повністю на стандартах був закритий Шотурма, і Максиму Павленку довелося шукати якісь інші варіанти. Підключення в гру гравців з лави спрацювало в мінус: в той час, коли на майданчику був Ілля Приходько, «Сокіл» провів атаку, яку завершив голом у свої ворота той же Приходько. По перерві ж хмельничани завдали по супернику такого удару, якого він в сезоні ще отримував, і 1:0 перетворилися на 4:0 до середини другого тайму. Тут вже «гвардійці» Максима Павленка майже не полишали майданчик, але на видноті був лише Ігор Корсун. Контрольним можна назвати гол Костянтина Абзалова, і з проблемками, але «Сокіл» таки довів гру до перемоги 5:3.

Цікавою видалася в Екстра-лізі ця триденка 6-8 квітня, відверто, не усіма своїми іграми, але все ж таки одинадцять фішок, які або були в центрі уваги, або, навпаки, могли пройти повз увагу вболівальників, назбиралося. Вони вашій увазі.

Зміна лідера після туру. «ХІТ» виходить на перше місце

Івано-франківський «Ураган» так довго цього сезону в турнірній таблиці розташовувався на першому місці, що могло вже скластися враження, що так було завжди. Втім, в лідери турнірної таблиці франківці вибралися тільки в другому колі, і часом їхній відрив був просто вражаючим. Щоправда, це було ще й тому, що «ХІТ» через зайнятість в Лізі чемпіонів по кілька ігор пропускав, а «Ураган» в цей час грав і перемагав.

Потрохи «ХІТ» наближувався до команди Максима Павленка, але все рівно позиції франківців виглядали непохитними. Так було до 16 березня, коли в 25-му турі «Ураган» приймав «ХІТ» на своєму майданчику. Франківці перемогою могли вирішити все – три очки, і вони в регулярці для команди Олега Лук’яненка недосяжні, але саме в тій грі і стався збій. «ХІТ» виграв 2:1 і скоротив своє відставання за втраченими до шести очок. Тобто, їх десь мав втратити «Ураган».

Три очки команда Максима Павленка втратила, програвши «Соколу», і тут з’ясувалося, що «ХІТ», вже провівши всі матчі регулярного чемпіонату, маючи на гру більше, за рівної кількості очок випередив «Ураган». А сталося це все через ті критерії, які визначені в Регламенті Екстра-ліги, коли у двох (або більше) команд рівна кількість очок, і вони такі:

перевага надається команді, яка:
а) має кращі показники в матчах між собою:
– кількість очок;
– різниця забитих та пропущених м’ячів;
– кількість м’ячів, забитих на майданчику суперника;
б) має більшу кількість перемог у всіх матчах;
в) має кращу різницю забитих та пропущених м’ячів у всіх матчах;
г) має більшу кількість забитих м’ячів у всіх матчах;
д) має меншу кількість штрафних балів за попередження та вилучення футболістів (попередження 1 бал, вилучення 3 бали)
.

Щоб розібратися, хто між «Ураганом» та «ХІТом» перший або другий, достатньо дійти до останнього підпункту розділу про кількість м’ячів, забитих на майданчику суперника. Всі попередні показники у цих двох команд рівні, а далі – «ХІТ» в Івано-Франківську забив чотири м’ячі, а «Ураган» в Києві три. Відповідно після 27-го туру «ХІТ» очолює турнірну таблиці.

Схоже на те, що в «Урагані» були не обізнані з цими тонкощами регламенту, інакше б Максим Павленко після поразки від «Сокола» не заявляв, що його команда «всі турнірні завдання вже вирішила». Невже?!!! Друге місце в регулярному чемпіонаті і було турнірним завданням «Урагану» на першу частину чемпіонату?

Отже, «ХІТ» наразі на першому місці, це принаймні до 20 квітня, коли «Ураган» і «Сокіл» дограють свою гру з 9-го туру, яка були призупинена на 17-й хвилині за рахунку 2:0 на користь «Урагану». Франківці ще можуть повернутися на перше місце, і для цього їм достатньо не програти. Втім, як показала гра 27-го туру, результат гри буде залежати не тільки від одного «Урагану».

Розклад чвертьфіналів на 27 квітня. Є лише одна пара

Зі спортивної точки зору регулярний чемпіонат виконує двоєдине завдання. По-перше, це визначення учасників плей-офф, і з цим завданням регулярний чемпіонат сезону-23/24 впорався ще кілька тижнів тому. 20-го березня «Сокіл» переміг «in.IT» 3:1, чим остаточно поставив хрест на надіях «айтішників» зачепитися за плей-офф. Друге ж завдання, це формування сітки плей-офф зі сформованими парами суперників, і воно, так склалося цього сезону, залишається відкритим навіть після завершення регулярного чемпіонату.

Після 27-го туру можна говорити як про факт, що 27 квітня, в день, який є базовим для проведення перших чвертьфінальних матчів, «SkyUp Futsal» прийматиме «Aurora Team». Також маємо чвертьфінальну пару, яка складається з «Сокола» та «Енергії», але 27 тур відповідь на те, в якому місті відбудеться перша гра між цими суперниками, не надав. «Енергія» в ньому зіграла внічию, «Сокіл» виграв, і м’яч тепер на його боці: в двох іграх, які у хмельничан залишилися – з «Кардиналом-Рівне» та «Ураганом», їм потрібна одна перемога, і вони залізно четверті, бо мають кращі показники в іграх з львів’янами – 3:0, 2:2, 1:3.

В трьох очках від МСК «Харків» і «Кардинал-Рівне». Рівняни мають перевагу по особистих іграх над командою Станіслава Гончаренка – 0:6, 3:2, 3:1. Тож одна перемога в трьох іграх, що в них лишилися (одна з «Соколом» та дві з «Aurora Team»), виводить команду Євгена Ланка на сьоме місце.

Повний пакет туру. Перемога «Сокола»

Перемога «Сокола» в 27-му турі над «Ураганом» стала для хмельничан 13-ю в сезоні, але в неї є цікава особливість. В попередніх турах підопічні Романа Ковальчика принаймні хоча б раз обігрували всі команди, окрім «Урагану», і от тепер можуть тішитися повним пакетом перемог над усіма командами Екстра-ліги.

Хтось може заперечити, чи не велике досягнення. Але, не скажіть. Справа в тому, що повний пакет мають ще тільки дві команди – «ХІТ» та «Ураган». Для прикладу, якщо брати лідируючу групу, то «Aurora Team» так і змогла потішити себе перемогою над «ХІТом», а поки що четверта «Енергія» так жодного разу не виграла ані в «ХІТа», ані в «Урагану», ані в «Aurora Team».

З огляду на це, перемоги над дев’ятьма командами Екстра-ліги, це дійсно досягнення, яке варте уваги і поваги.

Гра туру. «ХІТ» – «Aurora Team»

В прев’ю до фішок туру коротко вже було про перебіг подій в суперництві «ХІТа» та «Aurora Team», тому тут про те, що варто додати. І це будуть більше глядацькі враження. Це не великий секрет, що багатьма вболівальниками одна з півфінальних пар розглядається такою, яка може бути складеною з цих двох столичних команд. Звісно, що в третій київській команді «SkyUp Futsal» дуже сильно проти цього, тим не менше. Дуже важливими в суботній грі були перші 10 хвилин другого тайму, які окреслили ту різницю, яка є між воротарями цих двох команд Олександром Суховим та Миколою Гуйваном. Перший в цей відрізок відбивав все, що летіло в його ворота, а от інший надійністю не виблискував. Три м’ячі «Aurora Team» пропустила за 8 хвилин, і в кожному з цих м’ячів вимогливий тренер має ставити питання до воротаря.

Втім, далі була друга половина другого тайму, яку варто занести в плюс команді Євгена Задорожного. Дуже вдалою стала заміна Миколи Гуйвана на Андрія Лисюка, який був не менш корисним при підключеннях до атак, але суттєво додав надійності на останньому рубежі. В гравців «ХІТа» була не одна і не дві нагоди, щоб забивати п’ятий, шостий м’яч, але Лисюк не дозволив їм це зробити, чим підтримував інтригу. В підсумку гра, яку «ХІТу» цілком до снаги було довести до перемоги з великим рахунком, закінчилася з його перевагою всього в один м’яч. За розгрому «ХІТ» у ймовірному півфінальному протистоянні мав би суттєву психологічно перевагу, але при 4:3, з двома голами «Aurora Team» під завісу, говорити про неї не доречно.

Ще одна ремарка про запрошення Миколи Гуйвана до збірної. Звісно, що це прерогатива Олександра Косенка, але поки що воно виглядає як якась квота у «Aurora Team» в два гравці. Раніше це були Ростислав Семенченко та Владислав Завертаний, зараз же замість останнього Гуйван. Можна пригадати чимало його ігор, в яких він припускався таких помилок, яких голкіпер, якого запрошують до збірної, припускатися не має права. Більше того, вони можуть бути системними, як це було в грі з «ХІТом».

Національна збірна на турнірі в Литві зіграє три гри. Чи побачимо ми в них Миколу Гуйвана? Ну якщо Олександр Косенко його везе до Литви, а там його не буде задіювати, то це вже не комільфо. Якщо Микола повністю відіграє хоча б гру проти Литви, то це вже буде для нього плюсом, а для вболівальників можливістю оцінити його готовність і рівень на фоні суперника з третього ешелону європейського футзалу.

Голи туру. Євген Сірий, Владислав Первєєв

Непогану результативність продемонстрували команди в п’яти іграх, які увійшли до цього допису. В усіх у них було забито 34 м’ячі, а безпосередньо в іграх 27-го туру – 28. Як відомо, перше враження буває найправильнішим, це й стало орієнтиром при виборі «голів туру».

На 25-й хвилині гри Євгеній Жук за рахунок індивідуальних дій заробив для своєї команди штрафний метрах в дев’яти від воріт. До речі, по цьому моменту між лавами запасних почалася суперечка на підвищених тонах стосовно того, чи мала бути жовта картка гравцеві «Aurora Team» Максиму Літвінову, який завалив Жука на паркет. Підстави для неї вочевидь були, адже з боку Літвінова не було жодного наміру грати в м’яч, і він зірвав потенційно небезпечний прорив Жука на ворота. Не дочекавшись відповідної реакції з боку арбітрів, «ХІТ» за це порушення сам покарав суперника найсуворішим чином. Виконанню штрафного передувала тривала нарада між Андрієм Мельником, Ігорем Чернявським та Євгеном Сірим. Врешті решт вирішили, що пробиватиме Сірий, і це було правильним рішенням – після солідного розбігу Євген гарматним ударом спрямував м’яча до сітки (ВІДЕО).

Що й казати, удар вийшов на диво, але він дає можливість трохи повернутися до теми, яка була вище, а саме – про дії воротаря «Aurora Team». Відстань була такою, що він мав виставити стінку і сам розташуватися так, щоб м’яч ніяк не міг опинитися у воротах після прямого удару. Часу, щоб це зробити, у Гуйвана було предостатньо. Але стінка була всього з одного гравця, а сам Гуйван в момент удару вже перебував майже на колінах, що й дозволило м’ячу без перешкод долетіти за призначенням.

У випадку ж другим «голом туру» воротареві дорікнути нічим – майстерність польового гравця була вищою. Мова про другий гол в грі між «Соколом» та «Ураганом», який в активі Владислава Первєєва. Про те, що Владислав володіє непересічною технікою роботи з м’ячем, в Екстра-лізі відомо всім, і це він продемонстрував на 32-й хвилині.

Від самого Владислава і розпочалася та атака, яка призвела до голу. Саме він виборов м’яч в середині майданчика у Ігоря Корсуна, а тут ще й м’яч вдало відскочив від Олега Гуцуляка та Петра Шотурми, які за нього боролися. Перед Первєєвим був вільний простір і один Савенко у воротах. Влад одразу бити не став, перекатом змістився вліво, чим відіграв воротаря, а далі з гострого кута холоднокровно вразив порожні ворота (ВІДЕО). Поруч з тим, як майстерно зіграв Владислав Первєєв, буде ще й питання, чи багато ви бачили епізодів, щоб таким чином залишили поза справами Юрія Савенка, першого номера національної збірної? Мабуть, за всю кар’єру Юрія хтось його так і перегравав, але про це напевне пам’ятає тільки він.

Автоголи туру. Володимир Поночовний, Ілля Приходько

В грі між «ХІТом» та «Aurora Team» не обійшлося без автоголу, і він, як і «гол туру», був забитий після штрафного. На 31-й хвилині Владислав Завертаний щосили пробив по воротам теж метрів з дев’яти, і м’яч від ноги Володимира Поночовного залетів у ворота (ВІДЕО). Чи сталося б це, якби не нога гравця «ХІТа», судячи з повторів, навряд чи, тому маємо класичний автогол.

Остання теза повністю стосується і автоголу Іллі Приходька в грі «Сокола» та «Урагану». На межі 14-ї та 15-ї хвилин гри Михайло Грицина, що називається, «засунув» м’яч Приходьку, але в того м’яч відібрали, і на ворота «Урагану» понеслась атака. В ній приймали участь Владислав Первєєв і Олег Гуцуляк, і саме після його удару м’яч від ноги юного «ураганівця» опинився у воротах (ВІДЕО).

Ці два автоголи стали в Екстра-лізі відповідно 30-м та 31-м. Команді «Aurora Team» лише втретє з забитим голом допомогли їхні суперники. В свою чергу, гравці «ХІТа» вшосте стали причетними до голу у власні ворота. Втім, компенсацією за це для команди Олега Лук’яненка може бути те, що і її суперники чимало допомагали з голами у свої – це було дев’ять разів. Це на три більше, ніж у «Енергії».

Щодо автоголу Приходька, то «Соколу» суперники з голом допомогли вдруге, а от «ураганівці» вразили власні ворота вчетверте. «SkyUp Futsal» так і залишився в регулярному чемпіонаті єдиною командою, якій з голами не допомагали  суперники – всі свої 70 м’ячів «авіатори» забивали самі.

Хет-трик туру. Ігор Корсун

Здавалося б, три голи в одній грі для гравця це завжди непересічна подія і радість. Але, але… Якщо з непересічністю події ще можна погодитися, то радісним хет-трик буває не завжди. Приклад – це Ігор Корсун, який в грі з «Соколом» відзначився тричі, але яка від трьох голів радість,, коли команда програла. Навіть колись доводилося чути від гравця з футболу, що він би з радістю поміняв свої три голи на перемогу команди.

Хет-трик Ігоря Корсуна став 18-м в Екстра-лізі в регулярному чемпіонаті, для самого Ігоря він не перший: в сьому турі він тричі розписався у воротах «Рятувальника», і тепер став третім гравцем, якому хет-трики вдавалися два рази. Перші два – це Євгеній Жук та Роман Бакум.

П’ятірка туру. Вперше у «Урагану»

Маючи ще одну гру в регулярному чемпіонаті, «Ураган» наразі є командою, яка пропустила найменшу кількість м’ячів – 36 в 26-ти іграх. Що не є дивним – франківці мають гравців, з якими можна грати на атаку, багато володіти м’ячем, що зменшує потенційні загрози їхнім воротам. Достатньо сказати, з 21-ї перемоги сім у «Урагану» були «під нуль».

Щодо пропущених м’ячів, то і підбір воротарів у «Урагану» гідний, що дозволило їм такого воротаря, як Микола Гуйван, віддавати по ореандах. Орендованим він розпочинав сезон в «Aurora Team», але зараз, якщо вірити базі даних УАФ, то в нього зі столичним клубом повноцінний контракт.

До 27-го туру найбільше «Ураган» пропускав чотири голи, та й було це всього одного разу – в 21-му турі в переможній грі з «Aurora Team» (5:4). В грі ж «Соколом» команда Максима Павленка підкорила вищий негативний рубіж – п’ять пропущених м’ячів за гру. Чому так сталося, це вже Максиму Павленку розбиратися, тим більше, що п’ять м’ячів – це далеко не все, що франківці могли пропустити від «Сокола», але в деяких моментах Юрій Савенко показав, що він дійсно топ.

Повернення туру. Костянтин Абзалов

28 січня гравець «Сокола» Костянтин Абзалов в грі зі «SkyUp Futsal» в другому таймі зазнав важкої травми плеча. Сталася вона на 23-й хвилині, але Костянтин після надання першої допомоги ще якось зміг дограти ту гру з «авіаторами» до кінця. Вже в Хмельницькому з’ясувалася вся важкість травми, як і те, що потрібне буде хірургічне втручання.

З тих пір «Сокіл» провів чимало ігор без гравця, одна присутність якого на майданчику змушує суперників хмельничан відходити від звичної гри. Після тієї злощасної гри «Сокіл» провів 11 поєдинків – дев’ять в чемпіонаті та два в Кубку України. Це дуже багато, щодо чемпіонату, то фактично ціле коло, щоб гравець втратив ігровий тонус, відчуття партнерів, навіть м’яча.

І от нарешті, в грі з «Ураганом» відбулося довгоочікуване і для «Сокола», і для самого гравця повноцінне повернення в гру. Чому повноцінне, бо в деяких попередніх іграх Костянтин Абзалов вже потрапляв до заявок, але це було виключно для того, щоб він міг перебувати на лаві запасних поруч зі своїми партнерами по команді. Костянтин прагнув бути корисним своїй команді наскільки міг, і хоча чимало помилявся, але свій внесок в загальну перемогу зробив. І не тільки різноманітними техніко-тактичними діями, а голом у порожні ворота «Урагану» на 37-й хвилині, після якого рахунок став 5:1 на користь «Сокола». Вплив цього влучного удару важко переоцінити, але найважливіше, що Костянтин повернувся. Бажаємо йому надалі, щоб без травм, втім, як і всім іншим гравцям всіх інших команд Екстра-ліги.

Зашквар туру. Від сайту sport-express.ua

За свою майже чвертьвікову журналістську кар’єру автор цих рядків бачив чимало так би мовити «шедеврів» від колег з друкованих та інтернет-ЗМІ, щоб чомусь дивуватися. Але те, що раптово потрапило на очі, не те, щоб шокувало, але потішило. Це те, про що кажуть, не було б так смішно, як було так сумно.

Вашій увазі скриншот з новини, в якій інтернет-видання sport-express.ua повідомляє про матчі 27-го туру.

Починається все з неправильної дати. Ті дві гри, про які йде мова, були не 2 березня, а 7 квітня, але то, як кажуть, таке. Зашквар же цієї новини в тому, що у п’ятого голу МСК «Харків» «автор невідомий». Агов, люди добрі зі sport-express.ua, ми в якому сторіччі живемо? Чи так складно було тій людині, яка запостила цю новину, перед тим як, це робити, пробігтися по ресурсам АФУ, зайти на ФБ МСК «Харків» або «in.IT», проглянути онлайн-трансляцію гри, її останні секунди, щоб відкрити для себе, що отой «автор невідомий» це Давид Калашник? Така новина – це ганьба і сором.

Колись «Спорт-Експрес» був поважним друкованим виданням, яке з першої до останньої сторінки читали всі вболівальники спорту. Коли розповсюдження спортивних інтернет-ЗМІ стало тотальним, друкований «Спорт-Експрес» став нерентабельним, і це видання теж перейшло в інтернет. Добре, що хоча б коротко про футзал зараз згадують чимало спортивних інтернет-ЗМІ, але після «автор невідомий», радість від цього якось зменшується.

Автору цих рядку відверто не цікаво, хто там зараз в sport-express.ua за головного редактору, але за великим рахунком автора «автор невідомий» потрібно було б оштрафувати тисяч на п’ять, на сім гривень, впевнений більше ми б таких зашкварів на цьому сайті не побачили.

Аут туру. В грі «Сокіл» – «Ураган»

Навіть дитина, якій років п’ять-шість і яка займається футболом, знає, що аут має виконуватися з того місця бокової лінії, де м’яч залишив межі майданчика. Це в ідеалі, а по факту арбітри частенько заплющують очі на те, що м’яч вводиться в гру не з того місця, а на метр-два в той чи інший бік. Частіше таке буває з гравцями команди, яку не влаштовує рахунок, вони поспішають і намагаються хоч якось наблизитися до воріт суперника.

Для чого тут розповідь про речі, які і так всім відомі? А справа в тому, що в грі «Сокола» та «Урагану» глядачі стала свідками ну якщо не світового чи європейського рекорду, на скільки метрів вперед можна перенести м’яч, від того місця, де він залишив межі майданчика, то рекорду Екстра-ліги – це точно.

На 33-й хвилині гри, коли франківці грали «5 на 4», гравець «Сокола» Микола Сохорук зі своєї половини вибиває м’яч куди подалі, і м’яч викочується за межі майданчика біля кута майданчика, на око приблизно в двох метрах по боковій лінії. Воротар Юрій Савенко повертає м’яч на майданчик для введення ауту в напрямку арбітра – це Володимир Дзюра. Його позиція – це точно за 10-тиметровою позначкою, ближче до воріт «Сокола». Він нібито і показує, звідкіля Петро Шотурма має ввести м’яч, але не дуже наполегливо, і врешті решт, гравець «Урагану» вводить м’яч в гру десь метра на два далі 10-тиметрової позначки ближче до воріт «Сокола» (ВІДЕО). Тобто, в підсумку аут був введений метрів на 9-10 не з того місця, де м’яч залишив межі майданчика.

Якщо читачі думають, що це був поодинокий випадок, то можу їх запевнити, такі от переноси м’яча на ауті в бік воріт «Сокола» за негативного рахунку для «Урагану» були непоодинокими. На тій же 33-й хвилині, але трохи раніше, воротар «Сокола» Ярослав Кожуховський, вибиваючи м’яч, влучив в перекриття під дахом, яке було метрах в чотирьох від центральної лінії над половиною майданчика «Урагану», але м’яч гості ввели з половини «Сокола» десь в метрі від центральної лінії.

Звідкіля таке нехтування правилами гравцями «Урагану», відповідь очевидна – вони програвали. Але чому їхніми союзниками в цьому нехтуванні стали арбітри – це питання залишається відкритим, і нехай відповідь на нього надасть кожний сам, хто дочитав цей допис до останньої літери. За що щире дякую від автора.

Анатолій ПОДВОЙСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ