Воротарі-кіллери та судді-ліберали

0
1502

Кубкові поєдинки 1/8 фіналу Кубку України, які відбулися 6 лютого, подарували вболівальникам чимало яскравих моментів, забитих м’ячів та драматургії, але, на жаль, запам’ятаються і двома епізодами, як то кажуть, не для слабонервових.

Один, який стався в другій грі «Продексіма» та «Енергії», коли воротар херсонців Кирило Ципун вирубив львів’янина Олега Легендзевича і отримав за це лише жовту карту, вже встиг набути резонансу. На цій грі працювали арбітри Руслан Лутій та Дмитро Каркаєв (обидва з Києва), і в тому моменті Ципун фактично залишився безкарним, бо за таке порушення жовта це – ніщо, і чому так – це питання до суддів. Але і в ще одній грі стався майже аналогічний епізод.

На 21-й хвилині гри «Інтер» – «ДЕ ТРЕЙДИНГ» воротар «Інтера» Володимир Удовиченко за межами штрафного майданчика також врізався у Владислава Воронцова, нехай і не прямою ногою, а коліном. І цьому моменті спроби воротаря зіграти в м’яч не було і близько. В цій грі арбітрами були Олексій Фесенко (Харків) і Юрій Кондратьєв (Житомир), і їхній вердикт також був жовта картка.

Приємно, що наші арбітри навчилися однаково трактувати схожі епізоди, але однакове трактування не обов’язково означає, що воно правильне. Конкретно по цим двом моментам є питання, а чи не такі в них порушення, що підпадають під класичне формулювання «небезпечна атака суперника з ризиком нанесення травми»? А це вже інше покарання – пряма червона картка, яка автоматично потягне за собою двоматчеву дискваліфікацію. І це – як мінімум, бо кінцевий вердикт має винести КДК УАФ.

Додамо, що Владислав Воронцов вже ж таки в подальшому зміг продовжити гру і навіть відзначився забитим м’ячем. А от Олег Легендзевич більше участі в грі так і не приймав.

Відео моментів порушення Кирила Ципуна та Володимира Удовиченка

Для прикладу, як подібні моменти трактують арбітри міжнародного рівня, епізод з гри ЧМ-2016 Україна – Мозамбік

Прес-служба СК «Сокіл»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ