Владислав Вербовий: «Щоб діти навчилися грати в футзал, в нашій школі все є на належному рівні»

0
332

Тренер ДЮСШ «Сокіл» вікової категорії 2008/2009 р.н. Владислав Вербовий про те, що його група повернулася до системних тренувань, про ознаки дорослішання дітей та занепокоєння проблемою недостатньої ігрової практики у своїх підопічних.

– Владислав, як Ваша група вихованців пережила перші воєнні часи? Які були складнощі в той час?
– Перший місяць після початку війни занять не було, всі були в стані такої легкої паніки. Як і всі, не розуміли, що буде далі. Але з часом якось призвичаїлися, і з квітня потрохи почали повертатися до тренувального режиму. Діти нормально все пережили, спокійно повернулися до тренувань. Зараз вже займаємося систематично, чотири рази на тиждень, і в разі повітряної тривоги під час тренувань ховаємося в бомбосховище, але добре, що так буває нечасто.

– Якихось втрат група зазнала через те, що чимало людей з дітьми вирушили за межі України?
– Такі випадки виїздів в моїй групі були, але всі ті, хто виїжджав, повернулися. Але було, що дехто взагалі пішов з команди, вирішивши піти на футбольне поле.

– Це було власне бажання дітей, чи мав факт, що дітей переманили інші тренери, щось наобіцявши?
– Ні, це було їхнє бажання. Тут в них все непогано вдавалося, але останнім часом вони менше і на тренування ходили, а потім прийшли і відверто сказали, що хочемо на велике поле. Пробуйте, будь ласка, ніхто нікого не тримає, але дороги назад вже сюди не буде. Я про це попереджаю одразу.

– Після того, як відновилися тренування, нові дітки з’явилися в групі?
– Так, таке в мене є. Приїхав один хлопчик з Запорізької області, і двоє прийшли місцевих, з Хмельницького.

– Не казали, з яких джерел вони дізнавалися, що в місті є такі групи, які займаються футзалом?
– В основному через інтернет і також через друзів. Знаходили там телефон і дзвонили.

– Загалом скільки зараз дітей тренується в групі 2008/2009 р.н.?
– Тринадцять дітей. До липня в групі був один воротар, зараз двоє.

– Ви, як колишній гравець Екстра-ліги, як могли би оцінити рівень підготовки дітей – наскільки вони вже футзалісти?
– В повному обсязі про це звичайно говорити ще зарано, але діти стабільно ходять на тренування, помітно, що прагнуть освоювати футзальні тонкощі. Приємно, що всі діти є під контролем у батьків, і ніхто не пропускає тренування без поважних причин. Очевидно для мене, що діти прогресують.

– Цікаву картину можна було побачити перед тренуванням, що поруч з майданчиком чимало велосипедів, є і самокати, і немає батьків. Тобто, можна вважати, що діти в цій віковій категорії вже достатньо самостійні, що переміщуватися по місту самими.
– Так, в моїй групі діти, яким є тринадцять років, комусь буде чотирнадцять, а хтось вже має чотирнадцять років. Це той вік, коли вони вже стають більш дорослими, виходячи з дитячого віку.

– Ви казали, що маєте чотири тренування на тиждень, а чи вдається до них додавати якісь тренувальні ігри з іншими командами? Є в місті з ким пограти в цій віковій категорії?
– Зараз з цим дуже складно. Періодично дзвоню своїм колегам по місту, прошу зіграти, але в одного немає дітей, в іншого роз’їхалися, деякі зосередилися на тренуваннях на великому полі. Знайти зараз суперника в Хмельницькому дуже складно, про це треба говорити відверто. Через це ігрової практики у дітей дуже мало, і це для мене однією з головних проблем. Залишається сподіватися, що з вересня ситуація може покращитися, можливо розпочнуться турніри, бо діткам в цьому віці потрібно багато грати.

– Які можуть розпочатися турніри в поточних умовах?
– Дорослі зараз грають, згодом мабуть будуть грати і в залах. Тому, можливо, що і у дітей відновляться якісь змагання на кшталт першості міста. Дуже б цього хотілося.

– Організаційний рівень тренувань в умовах війни не погіршився?
– В жодному разі. М’ячі, фішки, драбинки, все в матеріальному плані відповідає потребам. Діти в наших групах продовжують займатися безкоштовно, а всі матеріальні витрати бере на себе Спортивний клуб «Сокіл». Користуючись нагодою, хотів би сказати, що наша група відкрита для набору діток, які мають бажання займатися футзалом. Для того, щоб вони навчилися грати в футзал, в нашій школі все є на належному рівні.

Прес-служба СК «СОКІЛ»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ