Владислав Пєрвєєв: «Давайте не будемо ховати Енергію остаточно»

0
1669

Два півфінальні матчі серії плей-офф в Херсоні між «Продексімом» та «Енергією» не принесли несподіванок вболівальникам футзалу: діючі чемпіони України двічі виграли по 4:0. Такі результати не стали неочікуваними і для одного з нинішніх лідерів «Сокола» Владислава Пєрвєєва. Про свої враження від цих двох матчів 19-тирічний гравець нашої команди розповів в інтерв’ю прес-службі СК «Сокіл».

– Владислав, перше питання до тебе буде аналогічним тому, що і напередодні до Артура Подлюка. Коли ти готувався до перегляду двох матчів «Продексіма» та «Енергії», якими були твої очікування підсумку поєдинків в Херсоні – 2:0, 1:1 чи 0:2?
– Стовідсотковий фаворит цього протистояння – це «Продексім», і, звісно, що мій прогноз на два матчі, що вже відбулися, був 2:0 на користь херсонців.

– Чому так безапеляційно? Нещодавно в чвертьфіналі Кубку України «енергетики» дуже гідно протистояли команді Андре Броканелло, яка тоді грала навіть сильнішим складом.
– Я скажу так: в першій грі «Продексім» скористався своєю сильною стороною – це дуже потужний початок, а «Енергія» – така команда, я би сказав, нестійка психологічно. Я це відчув навіть коли ми з нею грали. Хоча саме це загалом дуже дивно. «Енергія» – одна із вікових команд в Екстра-лізі, там достатньо досвідчених гравців, в яких за плечима більш ніж по 10 років кар’єри. Зараз в нас такий футзал, хто забиває першим гол, той в більшості випадків і перемагає. Я проаналізував наші матчі в Екстра-лізі, і в них відсотків 70 завершилися перемогою тієї команди, яка першою забила гол. Навіть якщо взяти чотири півфінальних матчі, то в них усіх виграли ті команди, які першими забили.

– Тобі не раз доводилося грати в Херсоні, де специфічне покриття – лінолеум. Чи могло це якось вплинути на підсумок матчів і надати перевагу господарям майданчика?
– Такий момент трошки є: коли ти граєш вдома, це тобі допомагає. Але в «Енергії» такий склад, в якому гравці грали на тому майданчику по 20-30 разів. Вони, коли туди їхали, знали чого очікувати і мали бути готовими.

– По цим двом матчах «Продексіма» є такі дві парадоксальні речі. Перша – в регулярному чемпіонаті, минулого сезону, херсонці дуже багато м’ячів забивали після стандартів. В серії ж з «Енергією» 8 голів і лише один після стандарту. Ця зброя «Продексіма» вже так вправно не працює?
– Я думаю, вплинула зміна тренера. Хаві Родрігес мабуть стандартам приділяв багато уваги, це потужна зброя, і він зміг навчити своїх підопічних різним варіантам розіграшу штрафних, кутових та аутів, відповідально до них ставитися. Можливо, у нинішнього тренера дещо змінилися акценти в тренувальному процесі.

– Друга парадоксальна річ: в регулярному чемпіонаті команду тягнули Шотурма зі своїми партнерами по четвірці. В серії ж з «Енергією» на провідних ролях Клаудіньо, Даніель Роза, Бессалов несподівано розігрався. З восьми ж м’ячів на рахунку першої четвірки «Продексіма» лише один гол Корсуна. Чому так змістилися акценти у лідерів херсонців?
– Суттєвим є той фактор, що відсутній Микола Білоцерківець, він дуже допомагав команді і в першій четвірці відігравав суттєву роль. А його немає, і це як кулак, в якого відсутній або сторчить один палець. Не такі вони вже і потужні за відсутності Білоцерківця, і в мене таке враження, що троє інших гравців з першої четвірки зараз на спаді. Цей спад ще в матчах збірної з Данією був помітним, пригадайте, як вони невиразно грали, а результат зробили «ураганівці».

– Як ти вважаєш, на гру тих гравців «Продексіма», яких ми щойно згадали, могли вплинути не такі вже і міцні позиції в клубі стосовно продовження контрактів на наступний сезон?
– Хто зна… Є така смішка приказка, що футболісти грають перший матч після підписання контракту, і заключний, щоб перепідписати новий контракт. Це звісно такий жарт, але в кожному жарті є доля істини.

– Стосовно «Енергії», тебе не здивував нуль забитих м’ячів за дві гри?
– На нуль я зрозуміло не розраховував, але є суттєва різниця в індивідуальній майстерності гравців. Вплинув той факт, що Херсон забивав першим і був в рахунку попереду. Якщо їм дати перевагу, то потім дуже складно вскривати такі команди, і як це робити, у «Енергії» аргументів не знайшлося.

– Чи можна сюди додати, що львівська команда дуже залежна від гри Тараса Кузя, і він в Херсоні не зіграв так, як робив це в своїх кращих матчах?
– «Продексім» дуже компактно захищався, в Кузя не було достатньо вільних зон, куди відкриватися, і його постійно страхував якийсь гравець. Довгі закидання на Кузя можуть бути ефективними, коли «Енергія» веде в рахунку і суперник її атакує. В Херсоні львів’янам треба було відігруватися, а для цього потрібно грати по-іншому.

– Найближчої п’ятниці між «Енергією» та «Продексімом» третя гра. Чого ти очікуєш – втретє 0:4?
– Думаю, що в п’ятницю Херсон виграє і поїде додому. Але хотілося б від «Енергії» побачити якусь боротьбу, бажання перемогти – це було б хоча б цікаво дивитися. У Львова в команді гравці – не діти і не новачки, вони мають розуміти, що ця гра – це останній шанс зачепитися за можливість зіграти в фіналі. Думаю, «енергетики» все ж таки будуть викладатися на 100 відсотків.

– Викладатися – це варіант, а за допомогою яких ігрових компонентів «Енергія» може взяти найближчу гру?
– Стан в них і дійсно зараз складний з точки зору психології. Але є тільки один варіант: забити першими, закритися, а потім розраховувати на контратаки. Якщо грати з «Продексімом» в відкритий футбол, то в «Енергії» буде мало шансів. В Херсоні швидкі та технічні бразильці, і вони вміло використовують вільні зони. Забити першою і потім відбиватися – у «Енергії» в цьому шанс. Зрозуміло, багато чого буде залежати від надійності воротаря.

Загалом по обом півфіналам було помітно, що українські команди не готові до спарених матчів. Бажано було б, щоб наш чемпіонат перейшов на спарені матчі, тоді і гравці будуть швидше прогресувати. Це дасть шалений поштовх для розвитку не тільки їхнього, а і тренерів і тренувального процесу.

– Підсумовуючи: у відсотковому відношенні скільки даси, що «Продексім» вже в третій грі закриє півфінальну серію?
– Давайте не будемо ховати «Енергію» остаточно, і дамо «Продексіму» 90 відсотків.

– А хоча б гол в цій серії «Енергія» заб’є?
– Так, думаю, заб’є. Додам ще, що львівська команда багато в чому залежна від Мар’яна Пелеха, який відомий своїми дальніми ударами, а «Продексім» в захисті та його воротарська ланка не такі вже зараз бездоганні та ідеальні.

Прес-служба СК «Сокіл»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ