«Viva Cup» – «СОКІЛ». Суддівська передмова: згадуємо, аналізуємо, попереджаємо

0
384

Харківський «Viva Cup» та хмельницький «Сокіл», які зійдуться один проти одного в грі 20-го туру Parimatch Екстра-ліги, на майданчик альма-матер слобожанського футзалу, спорткомплексу «Каразінський», виведуть арбітри, які представляють місто Миколаїв – Святослав Ключник та Олександр Максименко. Місто корабелів давно вже не представлене на футзальній мапі серед команд, які змагаються в Екстра-лізі чи Першій лізі, тим не менше постійну суддівську практику обидва рефері мають в місцевих змаганнях, а також залучаються до турнірів, які проходять в Херсоні, між яким та Миколаєвим година їзди.

Святослав Ключник – один з п’яти українських рефері, які можуть залучатися на різноманітні змагання, що проводяться УЄФА, і входить він до групи «Futsal Second». В ній загалом 90 арбітрів, і ця група – це тільки перший крок на шляху, який може кожного з них привести до обслуговування європейських змагань найвищого рівня. Шлях, зазначимо, дуже складний, на якому треба відповідати і певним вимогам, серед яких і вільне володіння англійською мовою, і треба витримати серйозну конкуренцію з боку інших арбітрів, які також прагнуть досягти вершини. Втім, це не варто заперечувати, бувають присутніми і різні кон’юнктурні моменти, які іноді сприяють кар’єрному просуванню.

Попри свій статус «арбітра ФІФА», Святослав Ключник до роботи в Екстра-лізі залучався не так вже і багато – п’ять разів в 19-ти турах. Щодо Олександра Максименка, то він і того менше – гра в Харкові буде для нього лише третьою в сезоні, при чому дві попередні незмінно були в тандемі зі своїм більш досвідченим земляком. Тобто, можна говорити про такий вже сформований дует, в якому очевидно, хто ведучий, а хто ведений.

Серед тих п’яти ігор, на яких загалом працювали Святослав Ключник та Олександр Максименко, лише одна була за участю «Сокола» і було це ще в першому турі, коли наша команда грала проти «Продексіма». Є таке серед людей напівжартівливе повір’я «як (або з ким) новий рік зустрінеш, так його і проведеш». Екстраполюючи його до нашої команди та теми цього допису, то можна перефразувати на «як новий сезон розпочнеш, так його і проведеш». Це до того, що в першій же грі «Соколу» виписали чотири жовті карти, ну і понеслося: рідкісна гра завершувалася для підопічних Романа Ковальчика без карток, і чотири – це не було межею, доходило нещодавно і до шести. Повертаючись до нашої гри з «Продексімом» в першому колі, на якій першим арбітром був Святослав Ключник, то одна з жовтих карток, яка була показана Владиславу Первєєву, викликала, м’яко кажучи, здивування. Про неї детально було в нашому дописі і на відео нижче, але зазначимо, що суперечливе рішення було не з боку миколаївського арбітра, а з боку другого арбітра – Нечипуренка з Кривого Рогу. Втім, це не відміняє того, що і Ключник був до суперечливого рішення дотичним тому що, як перший рефері, не втрутився в подію.

Загалом же, впадає в око, що ігри, на яких працював Святослав Ключник, рясні на картки, з загального ряду випадає хіба що одна гра, в якій була всього одна жовта. І рясними не тільки на жовті картки, а й на червоні, але вони всі по ділу. Червона Миколі Білоцерківцю за три секунди до фінальної сирени в третьому турі жодним чином вже не впливала на підсумок гри, чого не скажеш про дві червоних гравцям «Кардиналу-Рівнестандарт» в 17-му турі, але що Ілля Бакінський, що Олександр Бондар за них можуть дорікати лише самі собі.

Надалі статистика всіх матчів, на які Святослав Ключник та Олександр Максименко отримували призначення

Святослав Ключник (Миколаїв)
1 тур
«Продексім» – «Сокіл» (4:0) (перший)
6 жовтих (господарі/гості – 2-4)

3 тур
«Продексім» – «Енергія» (3:3) (другий)
4 жовтих (господарі/гості – 2-2, дві жовті для гравця в складі команди господарів перетворилися на червону)

10 тур
«Viva Cup» – «Ураган» (1:2) (перший)
1 жовта (господарі/гості – 1-0)

13 тур
«Продексім» (Херсон) – «ДЕ ТРЕЙДИНГ» (3:0) (перший)
4 жовтих (господарі/гості – 1-3)

17 тур
«Viva Cup» – «Кардинал-Рівнестандарт» (5:2) (перший)
1 жовта (господарі/гості – 1-0)
2 прямих червоних (господарі/гості – 0-2)

Олександр Максименко
13 тур
«Продексім» (Херсон) – «ДЕ ТРЕЙДИНГ» (3:0) (другий)
4 жовтих (господарі/гості – 1-3)

17 тур
«Viva Cup» – «Кардинал-Рівнестандарт» (5:2) (другий)
1 жовта (господарі/гості – 1-0)
2 прямих червоних (господарі/гості – 0-2)

Коли на цю статистику дивишся, не може не кинутися в око обмежена географія матчів Ключника та Максименка: три гри були в Херсоні і дві в Харкові. Є така при призначеннях практика, щоб вони не були такими, щоб арбітрам не доводилося подорожувати через всю Україну, наприклад, зі Львова до Сєверодонецька чи навпаки. Але в такої практики є зворотній бік, той, який ми і бачимо в статистиці: той же Ключник загалом в суботу відпрацює на шостій грі і в них переважно «Продексім» (до речі, як і минулого сезону) та «Viva Cup».

Прес-служба СК «СОКІЛ»

Фото МФК «Продексім»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ