Віталій Розпаченюк: «В місцевих змаганнях маємо достатньо суперників, щоб планомірно підвищувати рівень майстерності Сокола-2»

0
915

Асистент головного тренера «Сокола», а також тренер «Сокола-2» Віталій Ігорович Розпаченюк розповів про деякі підсумки участі своїх підопічних в літніх місцевих змаганнях, та окреслив основний план участі другої команди нашого клубу в турнірах як під егідою Асоціації міні-футболу (футзалу) Хмельницької області, так і Комітету Дитячо-юнацької футзальної ліги України.

– Віталій Ігорович, протягом останнього тижня до тренувань першої команди «Сокола» по одному залучаються юні гравці з «Сокола-2». Чим обумовлене таке нововведення?
– Разом з Романом Миколайовичем даємо їм відчути атмосферу першої команди. Також додатково їх мотивуємо, ми придивляємося до них, хлопці з першої команди десь до них придивляються.

– І як ці юні гравці, не будемо називати їхні прізвища, впрацьовуються в тренувальний процес, як їх сприймає колектив? Як вони сприймають ті вимоги і навантаження, які є в першій команді?
– Це зовсім інший рівень, десь трохи їм важкувато. Природньо, що вони хвилюються, прагнуть сподобатися, але саме через це не все виходить. Добре, що старші хлопці їх підтримують, навіть коли молодші помиляються, то їм завжди підставлять плече допомоги. Це саме головне.

– Кілька тижнів тому «Сокіл-2» завершив свої виступи в літній Преміум-лізі Відкритого чемпіонату Хмельницького з міні-футболу на відкритих майданчиках. Які завдання ставилися практично на все літо, протягом якого гравці грали в цьому турнірі?
– Більше все було присвячене награванню четвірок. Особливих турнірних завдань в нас не було, тому була можливість ставити якісь свої завдання на кожну окрему гру. Треба було виправляти свої індивідуальні помилки, кожному було що підказати для вдосконалення. Загалом я задоволений грою в цьому чемпіонаті, хоча було помітно, що гравці по-різному сприймають умови, коли іноді доводилося грати в сильну спеку.

– В «Соколі-2» зібрані гравці, які вже тривалий час в футзалі. В той же час, гра на відкритих майданчиках відрізняється від футзалу – це інше взуття, інший м’яч, інша техніка праці з ним. Яка користь в грі на штучній траві для гравців, для яких природнім покриттям є паркет?
– Перш за все, в нас-то і особливої альтернативи немає, де і з ким в літній період грати. Добре вже те, що в Преміум-лізі грають «5 на 5», а не «7 на 7», грають по футзальним правилам. А те, що інше покриття, так ці ігри можна розглядати, як підготовчий збір, де йде напрацювання певних груп м’язів, піднімається рівень витривалості. Такі ігри на літо потрібні, коли в нас немає інших змагань.

– Вже визначено, в яких наступних змаганнях «Сокіл-2» буде приймати участь на місцевому рівні?
– Будемо грати в чемпіонаті міста, який розпочнеться орієнтовно в двадцятих числах жовтня. Є попередня інформація, що будемо грати в третьому дивізіоні.

– Ви добре обізнані з усіма рівнями хмельницького футзалу, що можете сказати про третій дивізіон?
– Це вже більш збалансовані і награні команди з великим досвідом, які фактично стабільно грають в місцевому чемпіонаті.

– В попередні роки Ваші вихованці грали і у Всеукраїнських змаганнях. Чи є вже контури нового сезону в них? Це зазвичай чемпіонат і кубок.
– Та інформація, яку ми в клубі маємо, така. Наприкінці жовтня стартує Юнацька Екстра-ліга U-17, це серед дітей 2007-2008 років народження. Перший тур пройде в Івано-Франківську, а загалом буде п’ять турів. Окрім того, за попереднім планом в січні наступного року має бути проведений Кубок України в цій віковій категорії.

– Наскільки вихованцями саме цієї вікової категорії Ваша команда укомплектована? Це питання обумовлене тим, що в літній міні-футбольній лізі грали і юнаки 2006 року народження.
– Скажу так: вважаю, що боєздатну команду ми зможемо підготувати за той час, що залишився до початку чемпіонату.

– Минулого року всі тури проходили в Івано-Франківську, а як буде цього сезону?
– Перші два тури точно знову будуть в Івано-Франківську. Комітет дитячо-юнацького футзалу прагнув і цього сезону всі змагання провести в Івано-Франківську, але це викликає принаймні подив, адже є і інші міста, які спроможні провести окремо взятий тур. А також очевидно, що одна команда через таке рішення буде мати постійну перевагу, і вона навіть не тільки через «рідні стіни», а й супутні побутові моменти.

Зараз тут не на часі всі аргументи проти викладати, але про них ми детально розповіли керівникам Комітету ДЮФЛ. Дуже хотілося, щоб діти бачили і інші зали, а не тільки один, в якому ми грали в Івано-Франківську, і це не той, де свої матчі в Екстра-лізі грає «Ураган». Це і додаткові емоції у гравців, і зовсім інше сприйняття змагань, на відміну від того, що доводилося постійно грати в одному спорткомплексі. Можна нормально грати, наприклад, і у Рівному, і у Львові. Це і з точки зору спортивного принципу буде справедливим.

– А яка думка у Ваших колег з інших команд?
– Та у всіх аналогічна думка. Вони – хлопці всі креативні, прагнуть розвитку футзалу і своїх вихованців.

– Наскільки є можливим, щоб один з турів прийняти в Хмельницькому, де є розвинута інфраструктура готелів з доступними цінами, не говорячи вже про спортивний комплекс?
– Наскільки я знаю, що від клубу був запит і ми пропонували, щоб один з турів провести в нашому місті.

– За період між літньою лігою та початком змагань на паркеті кадрові зміни в «Соколі-2» є?
– Давайте ми тут дочекаємося початку змагань, тоді і буде можливість говорити про зміни як про факт, що відбувся. Постійно приїжджають на перегляд нові люди, і когось ми залишаємо на подальшу роботу. Приємно, що зараз чимало юнаків бачать себе саме в футзалі, і ми зі свого боку надаємо їм всі умови для занять і для розвитку. Процес формування команд в такому віці є безперервним, і це стосується не тільки групи юнаків, з якою я працюю, а і у всіх командах всіх вікових категорій, які входять до структури ДЮСШ «Сокіл». А зараз це навіть діти 2016 року народження.

– Вже так відносно давненько був час, коли друга команда «Спортлідера+» грала в Першій лізі, і через неї пройшло чимало гравців, прізвища яких зараз відомі на рівні українського футзалу. Зараз відомо, що «Кардинал-Рівне» заявляє другу команду в Першу лігу, можливо, і дехто з інших клубів Екстра-ліги заявить свої другі команди в Першу ліги. Наскільки є можливим в перспективі, щоб і «Сокіл-2» грав в Першій лізі?
– Думаю, що такий варіант не можна виключати. Але тут більше потрібно колективно з керівництвом вирішувати, чи сприятиме зростанню майстерності гравців участь в Першій лізі. До цього питання потрібно підходити комплексно: який формат її буде, який календар ігор тощо. В чемпіонаті Хмельницького, який проводиться Асоціацією міні-футболу (футзалу) Хмельницької області, ми маємо ритмічний, стабільний календар на весь сезон у всіх лігах, і за великим рахунком, якщо переходити до Першої ліги, то треба з місцевих змагань виходити. А в них ми зараз маємо достатньо суперників, щоб планомірно підвищувати рівень наших гравців.

– До речі, деякі молоді гравців, які постійно вже тренуються з «Соколом», це Ростислав Ростківський та Артур Хібовський, не мають в Екстра-лізі ігрової практики. Чи можливо, щоб вони отримували її в чемпіонаті Хмельницького?
– Наскільки мені відомо, що в Регламенті узгоджено, що через свій юнацький вік вони не мають заборони грати в чемпіонаті Хмельницького. Якщо і надалі в них буде обмаль часу для гри в Екстра-лізі, ми теоретично матимемо можливість надавати їм ігрову практику в «Соколі-2». Це буде корисним і їм самим, і більш молодим гравцям, яким буде на кого орієнтуватися і від кого мати підтримку в іграх з віковими і досвідченими гравцями з інших команд.

Прес-служба СК «СОКІЛ»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ