Відкритий лист до керівництва УАФ, АФУ, спортивних ЗМІ та футзальної спільноти

0
3441

Президенту УАФ Павелку А.В.
Президенту АФУ Владику С.В.
Спортивним ЗМІ України
Всім небайдужим до долі українського футзалу

                                                        Відкритий лист

Асоціація міні-футболу (футзалу) Хмельницької області та Спортивний клуб «Сокіл» звертаються до керівництва Української асоціації футболу з пропозицією найближчим часом скликати під своїм патронатом круглий стіл щодо проблем українського футзалу або ініціювати проведення розширеного Виконкому Асоціації футзалу України з запрошенням на нього представників Української асоціації футболу, представників клубів Екстра-ліги, тренерських штабів національної та юнацької збірних України з футзалу, представників провідних спортивних ЗМІ та авторитетних фахівців футзалу.

Предмет обговорення – критична ситуація в українському футзалі, яка призвела до того, що останнім часом збірні України зазнають нищівних поразок на міжнародній арені, а весь вітчизняний футзал стрімко втрачає ті позиції, які в нього були ще кілька років тому. Так, збірна України з футзалу стабільно мала п’ятий рейтинг в Європі, а після провалу в кваліфікації до чемпіонату світу 2020 року відкотилася на дев’яте місце.

Необхідність термінового втручання УАФ обумовлена тим, що з боку керівництва АФУ мають місце очевидні тенденції відсутності аналізу результатів виступів збірних України на міжнародній арені. В листопаді 2017 року юнацька збірна України U-17 залишилася поза бар’єром Європейської кваліфікації до літніх юнацьких Олімпійських ігор 2018 року. Згодом ця ж команда, яка перейшла в вікову категорію U-19, в вересні 2019 року безславно виступила на чемпіонаті Європи серед команд U-19, де після поразок від збірних Хорватії на Іспанії з загальним рахунком 2:10 не вийшла з групи.

Після завершення чемпіонату Європи U-19 з боку керівництва АФУ футзальній спільноті не були публічно озвучені підсумки виступу збірної України на турнірі в Латвії. Все обмежилося ганебним коментарем тренера збірної України U-19 Віталія Одегова, в якому він констатував, що «рівень підготовки нашої молоді недостатній для вирішення серйозних завдань», хоча саме він і відповідав за підготовку збірної протягом попередніх трьох років. Подібний коментар не міг не бути образливим для гравців юнацької збірної, батьків цих гравців, дитячих тренерів, які роками готували всіх тих, хто був залучений до збірної України U-19, а також тренерів тих клубів, з яких гравці були залучені до лав юнацької збірної.

Виступ же національної збірної України у відборі до чемпіонату світу став найбільш провальним за всю історію нашої команди. В групі, в якій лише Іспанія мала більш високий рейтинг, ніж Україна, наша національна збірна посіла останнє місце, втративши всі шанси кваліфікуватися на чемпіонат світу ще за тур до завершення групового етапу. Якщо брати загальний результат збірної України, то він 14-й серед всіх 16-ти команд, які грали на стадії елітного раунду кваліфікації до чемпіонату світу.

Прикро констатувати, що до цього фіаско збірна України йшла крок за кроком і такий результат не став несподіванкою для фахівців футзалу, які на справжній стан справ мали реальний погляд. Провал в Сербії відбувався не в останню чергу і через відсутність ґрунтовної підготовки, яка через прорахунки тренерського штабу національної збірної та Асоціації футзалу України тривала всього 4 дні.

Відштовхуючись від того, що Асоціацією футзалу України не була надана належна оцінка виступу юнацької збірної на чемпіонаті Європи, є підстави вважати, що так само відбудеться і після провалу національної збірної України в кваліфікації до чемпіонату світу.

Ще одна болюча тема вітчизняного футзалу – це чемпіонат України, який не сприяє зростанню майстерності гравців. В ньому команди протягом дев’яти місяців проводять від 20 до 26 матчів, а всього за сезон від 22-х до 30, що вочевидь замало для прогресу футболістів, залучення молодих гравців до провідних команд України. Попри це, керівництвом АФУ вже було озвучено, що найближчим часом ніяких змін в чемпіонаті України серед команд Екстра-ліги не передбачається. Ще гірший стан в Першій футзальній лізі, де змагаються лише 6 команд, дві з яких є другими командами клубів Екстра-ліги.

Асоціація міні-футболу (футзалу) Хмельницької області та Спортивний клуб «Сокіл» не можуть залишатися осторонь цих негативних процесів і висловлюють сподівання, що захід, про який йде мова на самому початку цього відкритого листа, сприятиме зміні ситуації на краще в юнацькій збірній Україні, якій цього року боротися за потрапляння до фінальної частини ЧЄ-2021, в національній збірній України, яка з лютого 2021 року через матчі групового етапу, три з яких відбудуться в нашій країні, буде виборювати право зіграти на чемпіонаті Європи 2022 року, а також в чемпіонаті України, в якому Асоціація футзалу України буде поважати кожний з клубів, а не поділяти їх на «нормальні» і «не нормальні».

Президент Асоціації міні-футболу (футзалу) Хмельницької області                 І.Я.Гончар

Почесний президент СК «Сокіл»                                                                  О.Б.Мирний

Поточний європейський рейтинг національних збірних на 3.02.2020 р.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ