Відбір на UEFA Futsal Championship-2022. Україна здобула важку перемогу над Данією

0
1837

Рівно за місяць після своєї поразки від збірної Хорватії 2:7, яка стала найбільшою домашньою за всю історію українського футзалу, збірна України знову вийшла на майданчик запорізького Палацу спорту «Юність». В суперниках у підопічних Олександра Косенка була збірна Данії, яка в поточному європейському рейтингу посідає 33-є місце, в той час як українці в ньому 11-ті.

На цю гру, як і на ще дві, які збірній Україні доведеться зіграти в Запоріжжі найближчими днями, Олександр Косенко викликав трьох нових гравців. І якщо поява Володимира Разуванова у футболці збірної України можна розцінювати як його повернення до збірної після тривалої перерви, то термінове та несподіване запрошення двох «ураганівців», Ярослава Лебідя та Даниїла Абакшина, було таким собі викликом «на прохання трудящих», оскільки раніше керманич збірної попросту ігнорував цих двох гравців, віддаючи перевагу українцям, які грають в чемпіонаті Білорусі.

В тему змін в збірній України варто додати ще й те, що з двох недосвідчених воротарів, які були в його розпорядженні, Олександр Косенко віддав перевагу Олександру Сухову. Це певною мірою був ризик, тому що ніхто не забув про невпевнену гру голкіпера «ХІТа» як в матчі проти Хорватії, так і в іграх нещодавнього «Фіналу 4-х» Кубку України, де Сухов і в своєму клубі був далеко не взірцем надійності.

Трохи більше чотирьох хвилин вистачило збірній України, щоб розкрити нещільний захист суперника, і після передачі Журби Олександр Педяш пробив без шансів для Хога. Без шансів вже для Сухова була і комбінація данців всього за 43 секунди, яку ударом з кількох метрів завершив Мадс Фальк.

Захист збірної Данії і надалі нагадував прохідний двір, але українці ніяк не могли довести свої нечисленні комбінації до результативного удару. На 9-й хвилині Педяш справа опинився на ударній позиції, але пробив повз дальню штангу. Згодом вже Зварич зліва намагався вразити ворота, але влучив у воротаря. Невдовзі захисники Данії проґавили Разуванова в штрафному майданчику, але наш гравець не зміг належним чином влучити по м’ячу.

Попри відсутність голів, це було хоч щось в атаці з боку збірної України, а надалі не було і цього. Більш того, на 14-й хвилині Данія втратила супернагоду вийти вперед, але Хабібі якимось дивом з-меж-штрафного майданчика пробив поруч зі штангою. Олександр Косенко змушений був брати тайм-аут…

Тим часом, Сухов не був би Суховим, якби ми не побачили у його виконанні вибігання з воріт, і на 15-й хвилині його підкат проти Ель-Каза завершився тим, що гравця Данія винесли з майданчика, але словацька бригада арбітрів порушення з боку нашого воротаря не побачила. Коли ж гра поновилася, той же Сухов тричі вступав в гру, рятуючи власні ворота після небезпечних атак збірної Данії.

Після екватору тайму свій ігровий час отримала третя четвірка, і їй зусиллями Лебідя вдалося примусити Хога двічі демонструвати свою майстерність. Але варто їй було «загратися», як Вейс від центральної лінії втік на побачення з Суховим, і цю дуель виграв воротар збірної України. Лебідю з третьої своєї спроби таки вдалося залучитися до голу збірної України. Хог більше 4-х секунд тримав м’яч, і арбітри призначили вільний удар. З нього Лебідь пробив по воротах, м’яч зачепив ногу Вейса і опинився в воротах. 2:1 – Україна пішла на перерву за мінімальної переваги.

Після перерви у Данії в «рамку» вийшов другий воротар, Ніс Андерсен, і «сухим» він протримався всього 48 секунд: контратаку України після передачі Єрьоміна точним ударом завершив Даниїл Абакшин. Говорити, що програючи два м’ячі, Данія змирилася зі своєю долею, не доводилося. Наш суперник сміливо біг вперед, і хоча його атаки не були організованими, але небезпеку володінням Сухова створювали.

На 24-й хвилині Педяш виносив м’яч від своїх воріт, той від паркету влучив в поперечину, а на добиванні Фаренюк пробив в воротаря. За дві ж хвилини Абакшин вдруге змусив капітулювати Андерсена, скориставшись передачею Микитюка. 4:1 – і якісь сумніви щодо перемоги збірної України в цій грі мали відпасти у всіх.

З середини тайму Данія почала застосовувати підключення до атак свого воротаря, і це був не Андерсен, а Хог, який повернувся на майданчик. Складне становище нашого суперника погіршила і ситуація з фолами, яких в нього за вісім хвилин до фінальної сирени було вже п’ять.

Кінцівка гри вийшла результативною, і в ній на два голи Артема Фаренюка гості відповіли курйозним автоголом Сергія Журби.

8 квітня збірні України і Данії проведуть в Запоріжжі свій другий очний поєдинок, і в разі перемоги збірна України забезпечить собі друге місце в групі, але поки ще не путівку на чемпіонат Європи.

В середу в групі 1 відбувся ще один матч і в ньому Хорватія на виїзді перемогла Албанію 3:0.

Запоріжжя. 7 квітня. Відбірковий матч ЧЄ-2022
Група 1
Данія – Україна – 2:6 (1:2)

Арбітри: Лукаш Пешко, Растіслав Беганчін (обидва – Словаччина)

Данія: Крістофер Хог (Ніс Андерсен, 21-30) – Закарія Ель-Каз, Мадс Фальк, Луїс Вейс, Еміль Скотт-Расмуссен – Йєппе Лаурсен, Мадс Йєнсен, Мохаммед Юссеф, Квок Труонг, Арфан Хабібі, Кевін Йоргенсен, Ібрахім Бадран, Оскар Мерлінг Хансен
Головний тренер Ніколай Клейн-Собюе

Україна: Олександр Сухов (Назарій-Зеновій Войтович, 38) – Володимир Разуванов, Михайло Зварич, Ігор Корсун, Петро Шотурма – Олександр Педяш, Артем Фаренюк, Сергій Журба, Сергій Малишко – Олег Єрьомін, Ярослав Лебідь, Даниїл Абакшин, Микола Микитюк
Головний тренер Олександр Косенко

Голи: Мадс Фальк, 5, Сергій Журба, 40-автогол – Олександр Педяш, 5, Луїс Вейс, 18-автогол, Даниїл Абакшин, 21,26, Артем Фаренюк, 38,39

Попередження: Мадс Йєнсен, 23, Кевін Йоргенсен, 29 – Олег Єрьомін, 37

Турнірна таблиця групи 1

1. Хорватія – 5 ігор, 15 очок, м’ячі 21:6
2. Україна – 4 гри, 6 очок, 20:15
3. Данія – 4 гри, 3 очки, 8:14
4. Албанія – 5 ігор, 3 очки, 8:22

Прес-служба СК «Сокіл»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ