Under-19 Futsal Euro. Навіть більше, ніж десять: Україна розтрощила Бельгію

0
197

Збірні Бельгії та України, здобувши напередодні по перемозі, які наочно продемонстрували відверто низький рівень юнацького футзалу в Андоррі та Молдові, вже в другому турі, в очному поєдинку, вирішували, хто ж отримає заповітну путівку до іспанського Хаена, де на початку вересня пройде фінальна частина чемпіонату Європи в віковій категорії U-19.

За невеличкої ігрової переваги збірної України розпочалася гра, і хоча небезпеки воротам Бекса бракувало, українці майже всі свої атаки доводили до удару в напрямку воріт. Суперник свої поодинокі атаки намагався проводити через «стовпа» Якобса, але тому чіплятися за м’яч не давали. А от Дичук на 6-й хвилині «стовпом» зіграв за всіма канонами футзалу: прийняв м’яч, переадресував на бровку на Британа, той прострілив на дальню, де вже був Давид Калашник, який і відкрив рахунок.

Після голу гра «розкрилася» і пожвавішала, разом з цим побільшало і ударів по воротах, але якщо бельгійці «мазали», то удар Ярослава Кваснія метрів з 12-ти по центру воріт став другим голом збірної України. Могло дуже швидко стати і 3:0, але удар Дичука злету після закидання з кутового прийняла на себе штанга. Втім, третій м’яч був лише справою недовгого часу: на 14-й хвилині українці отримали право на штрафний поблизу воріт суперника і скористалися ним сповна: після поперечної передачі Кваснія Андрій Британ від штанги увігнав м’яч до сітки. Суперник вочевидь «плив», але його тренер взяв тайм-аут лише згодом. Втім, і після цієї хвилини бельгійці продовжували пливти, а Україна штампувати голи: протягом 29-ти секунд аж три (!) – відзначилися Британ, Дичук і Ткачук. Перший тайм більш ніж переконливо 6:0, доля матчу було зрозумілою, але футзал це не бокс, коли можна викинути білий рушник, і суперників очікували ще 20 хвилин гри.

По перерві у України в ворота вийшов Дяченко, і він від своїх володінь міг побачити, як після помилки захисту бельгійців Дмитро Скибчик після передачі Калашника «на пусті» зробив рахунок ще більшим. Він дозволяв Віталію Одегову дати дозвіл на те, щоб Дяченко підключався до атак, і саме одне таке підключення на 29-й хвилині дозволило Максиму Малиновському з семи метрів розстріляти ворота Бельгії.

Решту часу збірна України присвятила награванню Дяченка в якості п’ятого польового гравця, що і дозволило Олександру Сметаненку дублем довести кількість забитих м’ячів до двозначного.

8 липня. Чореску
Кваліфікація до Євро-2022 (U-19). Група 6

Бельгія – Україна – 0:11 (0:6)

Бельгія: Реггі Бекс (Клемент Мерлін, 21-29) – Кобе Вранкен, Трістан Ванденплас, Вінсенцо Пунцо, Вінсенцо Морандо – Іліас Ель Харі, Нік Якобс, Гіл Де Керф, Арно Ванден Берге, Ердем Кас, Дієго Санчес Аревало
Україна
: Микола Гуйван (Дмитро Дяченко, 21) – Давид Калашник, Андрій Британ, Олександр Дичук, Ярослав Квасній – Максим Малиновський, Олександр Сметаненко, Ростислав Семенченко, Дмитро Скибчик, Сава Лутай, Андрій Ткачук

Арбітри: Даніель Децу (Румунія), Фарік Кецо (Боснія і Герцеговина)

Голи: Давид Калашник, 6, Ярослав Квасній, 9, Андрій Британ, 14,18,32, Олександр Дичук, 18, Андрій Ткачук, 19, Дмитро Скибчик, 24, Максим Малиновський, 29, Олександр Сметаненко, 39,40
Попередження: Гіл Де Керф, 14, Іліас Ель Харі, 28 – Олександр Сметаненко, 16

Після перемоги Андорри над Молдовою 5:4 збірна України достроково виборола путівку до фінальної частини чемпіонату Європи.

Прес-служба СК «СОКІЛ»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ