Україна вдруге в товариській грі була сильнішою за Азербайджан

0
372

В першій стартовій п’ятірці в другій товариській грі проти Азербайджану Олександр Косенко провів дві зміни: місце в воротах зайняв Юрій Савенко, а Миколу Білоцерківця на позиції стовпа замінив Артем Фаренюк. Сама ж гра розпочалася з масованих атак господарів, яким дуже кортіло реабілітуватися за поразку в першій грі. Згодом вже пішли атаки українців, і після однієї з них воротар Азербайджану Гусейнлі змушений бути просити заміну. На майданчик вийшов Кюрдов і за хвилину йому довелося капітулювати: Фаренюк дотепною розрізною передачею вивів Петра Шотурму на побачення з голкіпером, якого капітан збірної України обвів і закотив м’яч у порожні ворота. Дежавю з першого матчу: та ж шоста хвилина, гол України, який знову ж таки на рахунку Шотурми.

Ще одне дежавю з першої гри: маючи перевагу в рахунку, збірна України «сіла» на своїй половині, чекаючи на контратаки. Загалом по такій грі Україна була ближчою до голу, ніж Азербайджан, але надійно грав Кюрдов. Ближче до завершення тайму у обох команд напруженою стала ситуація з фолами, і на 18-й хвилині українці сфолили вшосте. 10-тиметровий бив Фінео, після обвідного удару якого м’яч влучив у штангу. Коли ж до сирени на перерву залишалися лічені секунди, Галло невідпорним ударом під поперечину встановив рахунок першого тайму 1:1.

По перерві в воротах України з’явився Олександр Сухов, а ще Олександр Ксенко почав випускати Шотурму в якості п’ятого польового гравця. Втім, вдруге гості вийшли вперед, коли гра йшла «4 на 4», і допоміг їм в цьому Галло, який зрізав м’яч у власні ворота після удару Сірого. В наступній атаці українці вже грали «5 на 4», після прострілу Шотурми Кюрдов відбив м’яч на Абакшина, який збільшив перевагу гостей до двох м’ячів.

Україна і надалі продовжувала награвати дії при «5 на 4». Часом це виглядало як просто тримання м’яча, одного разу господарі ледь не зловили підопічних Косенка на втраті м’яча – Сухов в останню мить встиг повернутися в «рамку» і відбити м’яч, який летів у порожні ворота. За 9.15 до кінця гри у Азербайджану Фарзалієв почав грати п’ятим, і варто було господарям «наварити» на зміні, ще й на своїй половині, як Ігор Корсун метрів з семи вразив порожні ворота.

В заключні хвилини гри обидві команди на своєму м’ячі грали «5 на 4», на майданчику було багато сумбуру, в якому Олександр Сухов точним ударом по височенній дузі по порожнім воротам встановив остаточний рахунок 1:5.

До від’їзду до Нідерландів на Євро збірна України в середині січня проведе свій заключний контрольний матч, в якому зіграє з півфіналістом останнього чемпіонату світу збірною Казахстану.

Баку. 19 грудня. Товариський матч
Азербайджан – Україна – 1:5 (1:1)

Азербайджан: Ровшан Гусейнлі (Емін Кюрдов, 5) – Фінео, Галло, Болінья, Рафаел Вілела – Різван Фарзалієв, Амір Шоджаеї, Раміз Човдаров, Хатаі Багіров, Іса Атаєв, Тофік Микаілов, Хазар Агалізаде, Нурлан Мехтізаде – Джавад Мамедов
Головний тренер Жозе Алесіо

Україна: Юрій Савенко (Олександр Сухов, 21) – Ігор Корсун, Михайло Зварич, Петро Шотурма, Артем Фаренюк – Ярослав Лебідь, Євген Сірий, Володимир Разуванов, Даниіл Абакшин – Микола Білоцерківець, Ігор Чернявський, Олександр Педяш – Кирило Ципун
Головний тренер Олександр Косенко

Голи: Галло, 20 – Петро Шотурма, 6, Галло, 23-автогол, Даниіл Абакшин, 24, Ігор Корсун, 32, Олександр Сухов, 40

Попередження: Галло, 11, Фінео, 17, Іса Атаєв, 37 – Михайло Зварич, 18