Україна в першій товариській грі «всуху» програла Іспанії

0
557

Трохи більше ніж за два місяці, а точніше, 19 січня, в Нідерландах стартує чемпіонат Європи з футзалу, і в рамках підготовки до цієї важливої події збірна України 15 листопада провела перший з двох товариських поєдинків проти збірної Іспанії. Обидві команди вочевидь переживають не кращі часи. Один з лідерів світового футзалу, збірна Іспанії, невдало, як для себе, виступила на недавньому чемпіонаті світу, коли зійшла з турнірної дистанції на стадії чвертьфіналу. Ну, а збірна України взагалі «пролетіла» повз футзальний Мундіаль ще в лютому 2020-го року, посівши в своїй групі елітного раунду кваліфікації останнє місце, через що відкотилася в європейському рейтингу на 10-те місце. Тож, майбутній чемпіонат Європи команди Феде Відаля та Олександра Косенка будуть розглядати, як можливість покращити свої позиції в європейському та світовому футзалі.

За суттєвої переваги іспанців по володінню м’ячем на початку гри найбільш небезпечний момент виник саме біля їхніх воріт: на 4-й хвилині Радевич опинився на ударній позиції, але Хесус Ерреро ногою відбив м’яч, на добиванні першим був Микитюк, який пробив набагато вище воріт. І надалі господарі прагнули грати інтенсивно, бити по воротах з будь-якої відстані, втім, ніяких серйозних проблем Ципуну не створювали. Така ситуація протрималася майже до середини першого тайму, коли під тиском суперників на своїй половині помилився Микитюк, іспанці швиденько знайшли вільного Серхіо Лосано, якому вразити ворота українців було нескладно. Згодом Естебан міг відзначитися двічі, але спочатку після його удару надійно зіграв Ципун, а потім іспанець не замкнув штангу. І одразу гольовий момент у України! Абакшин з середини майданчика втік на побачення з Хесусом Ерреро, і цю дуель виграв воротар.

Це був поодинокий момент у гостей, а от у Іспанії явно був не день Сесіліо. Протягом пів хвилини на стандартах іспанець міг забивати тричі, але одного разу не переграв Ципуна, а ще двічі просто не влучив у відкриті ворота. Перший тайм за Іспанією 1:0.

30-ти секунд вистачило господарям після перерви, щоб збільшити свою перевагу: Сесіліо діагональною передачею вправо вивів на удар Адольфо, який з дуги майстерно пробив над Ципуном. За хвилину Сесіліо ледь не забив сам, коли після помилки Педяша побіг на рандеву з Ципуном, однак Кирило не дозволив вразити свої ворота. Загалом по грі воротаря «Продексіма» можна зазначити, що якби не він, то доля цієї гри була б визначена задовго до фінальної сирени.

Ближче до середини другої 20-тихвилинки гра дещо заспокоїлась і йшла практично без моментів. З цікавого можна пригадати хіба що черговий промах Сесіліо, який не влучив по м’ячу, знаходячись в трьох метрах від порожніх воріт. Україна майже три чверті тайму відіграла без небезпечних моментів, і за 5 хвилин до фінальної сирени Корсун вперше з’явився на майданчику у воротарській футболці. Втім, ненадовго, бо гра «5 на 4» у підопічних Косенка відверто не йшла. До того ж, за 4.09 до сирени в пасиві України після фолу Радевича стало п’ять командних порушень. Невдовзі у українців Журба став грати п’ятим польовим, але і це нічого корисного гостям не приносило.

Шостий фол України стався на 39-й хвилині, дабл-пенальті бив Серхіо Лосано і своїм ударом ледь не нокаутував Ципуна, влучивши в обличчя. Втім, арбітри вирішили, що наш воротар порушив відстань п’яти метрів, і Серхіо Лосано на другій спробі не схибив. Тож, в підсумку «суха» перемога Іспанії 3:0.

Друга товариська гра між збірними Іспанії та України відбудеться 16 листопада, початок – о 19.30.