Україна перемогла Азербайджан в першій товариській грі

0
430

Рівно за місяць, 19 січня, збірна України з футзалу в Нідерландах проведе свій перший матч фінальної частини чемпіонату Європи, і дві товариські гри в Азербайджані є для підопічних Олександра Косенка важливим етапом підготовки до відповідальних поєдинків. Як, втім, і для азербайджанської команди, яка теж є учасником футзального Євро. Зазначимо, що в офіційному рейтингу футзальних збірних Азербайджан зараз на сьомому місці, Україна на десятому.

З цікавих подій початку гри варто відзначити раннє вилучення гравця господарів Боліньї, якого місцеві, азербайджанські рефері покарали прямою червоною карткою за удар ліктем в район шиї та обличчя Ігоря Корсуна. Цікаво, що в недавньому матчі «Сокола» проти «Енергії» гравець львівської команди Легендзевич за таке ж порушення проти Абзалова відбувся лише попередженням. Це ще одна яскрава ілюстрація до різних підходів в трактуванні ігрових моментів з боку європейських та українських арбітрів. Коли ж гра продовжилася, то Україні вистачило пів хвилини, щоб реалізувати більшість: ударом з середньої відстані відзначився Петро Шотурма.

Надалі гості були змушені більше діяти на контратаках, і на 12-й хвилині збільшили свою перевагу: комбінацію за участю Білоцерківця та Корсуна ударом по порожнім воротам завершим Михайло Зварич. До завершення першого тайму у Азербайджану було кілька можливостей скоротити своє відставання, але Кирило Ципун грав надійно. Перший тайм 0:2.

І після перерви збірна України була зосереджена на контратаках. На 25-й хвилині Корсун зліва прострілював уздовж воріт, і м’яч від ноги Фінео опинився в сітці. З 34-ї хвилини Азербайджан почав грати з п’ятим польовим гравцем, яким діяв Човдаров. Нічого корисного це господарям не давало, і за 4.20 Жозе Алесіо змушений був брати тайм-аут. Гра Азербайджану «5 на 4» продовжилася, але помилка дозволила Миколі Білоцерківцю ударом з центру майданчика вразити порожні ворота – 0:4.

Друга товариська гра між збірними Азербайджану та України відбудеться 19 грудня, початок – о 16.00.

Баку. 18 грудня. Товариський матч
Азербайджан – Україна – 0:4 (0:2)

Азербайджан: Ровшан Гусейнлі (Емін Кюрдов, 17-18) – Раміз Човдаров, Хатаі Багіров, Іса Атаєв, Різван Фарзалієв – Фінео, Галло, Болінья, Амір Шоджаеї, Тофік Микаілов, Хазар Агалізаде, Нурлан Мехтізаде, Рафаел Вілела – Джавад Мамедов
Головний тренер Жозе Алесіо

Україна: Кирило Ципун (Олександр Сухов, 40) – Михайло Зварич, Петро Шотурма, Микола Білоцерківець, Ігор Корсун – Ярослав Лебідь, Євген Сірий, Даниіл Абакшин, Ігор Чернявський, Володимир Разуванов, Олександр Педяш, Сергій Малишко, Артем Фаренюк – Юрій Савенко
Головний тренер Олександр Косенко

Голи: Петро Шотурма, 6, Михайло Зварич, 12, Фінео, 25-автогол, Микола Білоцерківець, 39

Попередження: Галло, 13, Іса Атаєв, 19, Рафаел Вілела, 34, Ровшан Гусейнлі, 34 – Петро Шотурма, 9, Ігор Чернявський, 27

Вилучення: Болінья, 5