Трилер в Рівному зібрав половину номінацій, довгожителі в дербі, а пітбулі в Києві: найцікавіше про четвертий тур Екстра-ліги

0
321

На стику вересня та жовтня в футзальній Екстра-лізі відбувся четвертий тур, який за своєю афішою приваблював кількома іграми. Чи виправдалися ці приваблювання і в якій мірі, в нашому черговому огляді 10 фішок туру, які або були в центрі уваги, або, навпаки, могли пройти повз увагу вболівальників.

Гра туру. «Кардинал-Рівнестандарт» – «Ураган»

Достатньо лише переглянути результати матчів в обох зонах, щоб визначитися, яка гра була в турі найкращою. За всіма показниками (і один з них – найбільша кількість забитих м’ячів) це була гра в Рівному, де «кардиналівці» дуже прагнули сатисфакції за дві минулорічні поразки, тим більше що і головний тренер Олександр Бондар, і досвідчені гравці не могли не відчути, що суперник не в повній мірі сконцентрований на грі. Ще за рахунку 0:0 на майданчику було чимало гойдалок, а в кожному з трьох голів першого тайму був присутнім елемент курйозності: то рикошети, то навіть автогол.

По перерві вже були доганялки, і не без успіху, бо «кардиналівці» змогли виправити 1:3 на 3:3 і 3:4 на 4:4. Але за три секунди до фінальної сирени сталося те, що сталося, і на третій камбек підопічні Максима Павленка господарям часу не залишили. Чому, це вже розбиратися Олександру Бондарю, і тут же відмітимо, що вміння Артема Фаренюка робити дива фактично «на прапорці» нікуди від нього не поділося.

Є ще одна думка з приводу розв’язки цієї гри, і вона певною мірою про фатум. Тиждень тому «Кардинал-Рівнестандарт» взяв у Львові три очки, на які, відштовхуючись безпосередньо від якості гри, в матчі з «in.IT» не награв, і логічною була б нічия. Що ж до гри в Рівному, то про неї красномовно висловився Максим Павленко: «Якби вони в першому таймі забили всі моменти, рахунок на користь «Кардиналу» був би досить великим, і навряд чи ми змогли б відігратися». До того ж, через свої морально-вольові якості рівняни в другому таймі аж ніяк не заслуговували на поразку, але ж гол Фаренюка той результат, який був би закономірним та логічним, перекреслив.

Втім, є проста арифметика. За двох закономірних результатів (нічиєї у Львові та нічиєї у Рівному) «кардиналівці» мали б два очки, а при двох алогічних (перемога та поразка) – три. Тож, життя не таке вже і хмарне, і тепер вже «Урагану» треба бути дуже пильним і уважними, щоб йому десь раптово не прилетіла «отвєточка» за ті два зайвих рівненських очки, на які вони не заслужили.

Гол туру. Артем Фаренюк

Гра в Рівному дала підстави для обрання переможців ще в кількох номінаціях, і «гол туру» з них. Загалом в турі була забита рекордна в цьому сезоні кількість м’ячів – 26, але таких, щоб хотілося сказати «вау», не було. В цьому випадку назва номінації дає простір для дещо іншого підходу, і з точки зору вартості гол Артема Фаренюка перебиває всі інші 25. Тому йому і першість, а щодо виконання, що це взяття воріт було в типовому стилі канадського хокею: удар в напрямку воріт, поблизу них нав’яжемо боротьбу і може з цього щось вигорить. В футзалі це теж має право на існування і доволі непогано працює.

«Хто не ризикує, той…» туру. Вихід п’ятого у «Урагану»

Будь-яка імпровізація має бути ретельно підготовлена – саме це правило спрацювало у виконанні гравців «Урагану», коли Максим Павленко за 24 секунди до фінальної сирени кинув на майданчик п’ятого польового гравця. Заради справедливості відмітимо, що в такій ситуації ризик не такий вже і великий. М’яч катається в прагненні вийти на завершення комбінації до того моменту, щоб суперник вже не мав часу і можливості на якусь дію у відповідь. Франківці все виконали в класичному стилі, і навіть якби Фаренюк не забив, шансу для «Кардиналу-Рівнестандарт» вразити протилежні порожні ворота вже не було.

Штанги туру. Чотири влучання в ворота Бакінського

Трохи вище ми вже цитували головного тренера «Урагану» Максима Павленка про велику кількість гольових моментів біля воріт його команди. Заради справедливості, зазначимо, що і у протилежних воріт його підопічним не дуже щастило – це при п’яти забитих за гру м’ячах. Мова йде про влучання у каркас воріт «Кардиналу-Рівнестандарт», яких протягом гри було аж чотири. І всі вони були в той момент, коли гол був би не зайвим.

Так, Петро Шотурма поцілив у хрестовину ще за рахунку 0:0, далі в першому таймі була штанга від Миколи Микитюка при 0:1 (на користь «Урагану») на табло. По перерві, тільки-но забивши свій гол, Даниіл Абакшин ледь не оформив дубль за рахунку 1:3. Ну, і нарешті Станіславу Моспану не пощастило з влучанням в штангу, коли на табло були однакові цифри 3:3.

Іноді кажуть, що вдома і стіни допомагають. От і Іллі Бакінському рівненські ворота допомагали протягом гри як могли. Але і вони були безсилими, коли свій заключний удар в грі зробив Артем Фаренюк…

Втрата туру. Ігор Корсун

На 31-й хвилині гри в Рівному на рівному місці послизнувся і отримав пошкодження гравець «Урагану» Ігор Корсун. Воно виявилося настільки серйозним, що хоч Ігор і прагнув якось розминатися і робити деякі вправи, перевіряючи себе, чи зможе він ще грати, тренерський штаб франківців вирішив не ризикувати, і більше на майданчику 20-й номер «Урагану» не з’явився.

Такі от травми часто густо бувають підступними з подальшими непередбачуваними наслідками, які виявляються тільки за умови ретельного медичного обстеження. Добре, щоб з Корсуном цього не сталося – вже в понеділок у національної збірної України розпочинається збір перед двома відбірковими матчами чемпіонату світу 2024 року. Зрозуміло, що незамінних гравців не буває, але можлива відсутність Ігоря в складі збірної суттєво додасть проблем тренерам.

Дербі туру. Майже через 12 років

Мабуть, п’ять номінацій з десяти для однієї гри буде достатньо, тому далі до інших ігор туру. Одна з них мала статус дербі і відбулася у Львові. Ще не стерлися з пам’яті часи, коли у Вищій лізі був що не тур, то в ньому дербі. Це було тоді, коли Львів був представлений аж чотирма командами: «Енергією», «Таймом», «ТВД» та «Кардиналом». Згодом, останній клуб перебрався до Рівного, «Тайм» з «ТВД» стали історією, як і львівські дербі.

Останнє з них датоване 5-м грудня 2010 року, коли «ТВД» «приймав» «Енергію». В останній день вересня львівські дербі реанімувалися завдяки приходу до футзальної еліти клубу «in.IT». Здавалося б, термін часу між згадуваними двома дербі майже 12 років. Але на диво, четверо гравців за цей тривалий за спортивними мірками час ще не закінчили свою кар’єру, зіграли як і в грі 2010 року, так і в грі четвертого туру, і навіть двоє з них за одну і ту ж команду. Хто ж ці довгожителі?

В четвертому турі в складі «Енергії» було троє учасників гри проти «ТВД», однак, Степан Струк і Андрій Пітуля і в 2010 році були «енергетиками», в той час як Тарас Кузь 12 років тому грав в «ТВД». З іншого боку, Андрій Федюк в 2010 році грав за «Енергію», а в недавній грі був на протилежному боці у двох іпостасях: як гравець і як граючий тренер «in.IT».

До речі, в цю ж тему не можна не додати, що поточний сезон подарує нам і відродження київських дербі, коли «ХІТ» та «CLUST» зіграють один проти одного. Але в їхній передісторії ми обов’язково покопаємося, коли до того прийде час.

«Два пітбуля» туру. Два Чеберяки

Футбольні вболівальники напевне ще не встигли забути відомого півзахисника «Мілану» та збірної Нідерландів Едгара Давідса. Він міцно засів в пам’яті завдяки мінімум трьом складовим. Перше – через свої дреди, характерну зачіску. Друге – через те, що йому чи не першому дозволили грати в спеціальних окулярах, бо він мав глаукому. Ну, і третє – через свою чіпку та агресивну манеру гри Давідс мав прізвисько «пітбуль».

Після четвертого туру всіх нас можна поздоровити: відтепер і в футзальній Екстра-лізі маємо пітбуля, при чому не одного, а одразу двох! А завдячувати за це ми будемо коментатора гри «CLUST» – «Рятувальник» Руслана Катаранчука, який ще в першому тайму активну гру братів Максима та Сергія Чеберяків порівняв з діями пітбуля. В другому таймі, коли брати Чеберяки в одному з ігрових епізодів одночасно пішли в пресинг, коментатор з задоволенням ще раз відзначив дії «двох пітбулів – двох Чеберяків».

Так що, на майбутнє суперникам новачка Екстра-ліги треба пам’ятати, що їм доведеться мати справу не просто з «CLUST-ом», а з 12-ма його гравцями плюс двома пітбулями.

Воротарський хет-трик туру. Три воротарі від «CLUST-у»

В київській грі була ще одна подія, яка в футзальних матчах буває, але не так часто. Головний тренер «CLUST-у» Валерій Директоренко заявив на гру одразу трьох воротарів: Володимира Удовиченка, Миколу Гуйвана і Максима Дядюнця. Особливість ситуації в грі «CLUST-у» з «Рятувальником» була в тому, що Валерій Директоренко дав ігровий час всім воротарям. Удовиченко відіграв весь перший тайм, Микола Гуйван провів на майданчику 15 з половиною хвилин другого тайму, решта ж часу була у Максима Дядюнця. Вийшов же з цього такий собі колективний «сухар», бо жоден з трьох голкіперів так і не дозволив супернику святкувати взяття воріт.

Самостріл туру. Автогол Володимира Гриника

Ураження власних воріт пішло в Екстра-лізі за наростаючою. Якщо в попередньому турі арбітри зафіксували один влучний удар по власних воротах, то в четвертому турі – вже два. «Відзначилися» спочатку у Львові гравець «in.IT» Володимир Гриник, а за день в Рівному Михайло Волянюк, і нам вже є з чого обирати. За критерій візьмемо наслідки автоголів, і за цим показником влучання у власні ворота було більш відчутним для «in.IT».

Ще на початку гри завдяки голу Олега Іванишина «айтішникам» вдалося швидко повести в рахунку, і вони майже 12 хвилин дуже непогано захищалися, нейтралізуючи всі атаки «енергетиків». На 14-й хвилині з Володимиром Гриником сталося це нещастя з влучанням у власні ворота, за якусь хвилину класно пробив під поперечину Олег Легендзевич, вже «Енергія» вийшла вперед, і малюнок гри змінився повністю. Такі от вагомі наслідки і мав автогол Гриника.

Щодо автоголу Волянюка, то його вплив на гру не варто зазначати. Рівняни відігрувалися і за рахунку 1:3, і при 3:4. А той же Волянюк встиг відзначитися і двома голами у «правильні» ворота. Хтозна, можливо той рикошет, який призвів до автоголу, так розлютив Михайла Волянюка, що «ураганівці» ще повинні дякувати долі, що один з провідних голеадорів Екстра-ліги відзначився лише двічі, хоча нагод у нього для цього було куди більше.

«Очєпяткі» туру. Дві картинки

І на завершення нашої десятки дві картинки, щоб наші читачі могли трохи посміхнутися. Чого тільки не побачиш, якщо придивлятися до того, що може бути навколо футзалу. Ось і в четвертому турі були два непорозуміння.

Перше з них було ще до початку туру, коли один з ворожомовних пабліків команду «Рятувальник» з Ромнів перейменував на «Агробізнес». Навіть довелося цікавитися, чи між турами не відбулася зміна назви команди з Сумської області. Виявилося, ні – все гаразд.

Друге – це титри після голу в київській грі гравця «CLUST-у» Тараса Королишина. Він в Екстра-лізі вже так давно, та й гравцем збірної України був, що якось ніяково припускатися «очєпяток» в написанні його прізвища.