З суттєвими кадровими втратами до очної гри 19-го туру підійшли «Сокіл» та «SkyUp Futsal». У хмельничан пошкодження, отримане в грі з «Ураганом», залишило поза грою воротаря Сергія Шевченка. До того ж, повноцінно не готувався до гри Микола Сохорук, і хоча потрапив до заявки, друга четвірка була сформована Романом Ковальчиком без нього. В свою чергу, «авіатори» приїхали до Здолбунова без захворівших Тараса Рибака та Романа Бакума, який в своїй команді серед провідних бомбардирів.
Звісно, що обидві команди були налаштовані на жорстку гру, де кожний мав би викласти на майданчик свої аргументи, але не на користь грі йде те, коли жорсткість переходить в бруд, якому зелене світло дають арбітри. Або через свою низьку кваліфікацію, або через інші фактори, які відомі лише вузькому колу. Мова про те, що гравці «Сокола» одразу наразилися на численні поштовхи руками з боку «авіаторів», на які ніяк не реагували арбітри Олександр Плахов та Тарас Дем’янчук. Призначення останнього, до речі, взагалі не могло не викликати подив, адже місце його локації – це Івано-Франківськ, і без його присутності не обходиться жодна з домашніх ігор «Урагану».
Градус гри піднявся після того, як на 5-й хвилині Андрій Хамдамов вдало зіграв на перехопленні, переадресував м’яч ближче до кута майданчика на Даніїла Чижика, і хоча кут був доволі гострим, найкращий бомбардир «Сокола» ще на один м’яч збільшив свій гольовий реєстр. За дві хвилини Первєєв ледь не збільшив перевагу «Сокола», але Бакінський в шпагаті перевів м’яч на кутовий. За кілька секунд Токар та Гуцуляк зіштовхнулися один з одним біля м’яча, через це опинилися на паркеті і поза справами, а «SkyUp Futsal» тим часом отримав можливість для контратаки «4 в 2», яку ударом метрів з восьми завершив Микита Тищенко.
Ключовою в тому, що арбітри втратили контроль над грою, стала 11-та хвилина. Щериця відвертим поштовхом в спину відправив на підлогу Гуцуляка, але свисток промовчав, щоб пролунати вже незабаром. Гуцуляк в підкаті зніс і Щерицю, і Ардашнікова. Але Щериця чомусь вирішив, що він має право влаштовувати самосуд над гравцем «Сокола». З цим не погодилися інші гравці «Сокола», які у великій кількості з’явилися на майданчику. На це відреагували кілька гравців гостей, але картки полетіли тільки в один бік. За підсумком цього епізоду, який спровокувала не фіксація фолу з боку Щериці на Гуцуляку, чотири гравці «Сокола» отримали жовті картки, у «SkyUp Futsal» же двоє. При чому, Олександр Ліфер взагалі не зрозуміло за що, адже його не було навіть близько біля епізоду, а от основний ініціатор конфлікту – Юрій Щериця – отримав жовту після тривалої і емоційної реакції з боку лави запасних «Сокола». Арбітри, як-то, кажуть, попливли, і чим далі, тим це ставало очевиднішим.
На 16-й хвилині після фолу Токаря на Бакінському у «Сокола» стало п’ять фолів, і за нервової атмосфери, яка була на майданчику, плюс при прагненні гостей наразити господарів на шостий фол, хмельничанам довелося діяти на майданчику максимально обережно, і з завданням не отримати 10-тиметровий вони впоралися. А, наперед скажемо, що це тільки про перший тайм. Арбітри ж ще раз були в центрі уваги. На 19-й хвилині вони призначили фол в бік «SkyUp Futsal» за гру Щериці рукою, це викликало шалене обурення з боку лави запасних киян, і в такій мірі, що Тарас Шпичка побачив перед собою жовту картку, а його асистент Костянтин Власенко червону. Оскільки в Здолбунові неможливість бути біля майданчика можлива лише при відсутності людини взагалі в ігровому залі, то вилучений представник тренерського штабу «SkyUp Futsal» спокійно перемістився за лаву запасних гостей, а в другому таймі був повноцінним учасником спірних моментів аж до виходу на майданчик та активної суперечки з арбітрами щодо їхніх рішень.
По перерві була надія, що гравці зосередяться безпосередньо на грі, але марно: вже на 23-й хвилині в пасиві «SkyUp Futsal» було чотири фоли. Парадоксально, що ці чотири фоли у гостей так і залишилися до фінальної сирени. Невже через те, що порушень більше не було? Аж ніяк, просто арбітри для себе вирішили, що більше порушень з боку киян вони фіксувати не будуть зовсім. Від слова взагалі.
«Сокіл» все ж таки знаходив можливості загострити ситуацію біля воріт Бакінського. Первєєву, коли він на 29-й хвилині пробивав по воротам з дуги, варто було б трохи підняти м’яч, але Владислав пробив низом, і воротар гостей в шпагаті зупинив м’яч. І «Сокіл» потрохи став збільшувати свою кількість порушень, але деякі, які фіксувалися арбітрами, з числа тих, що висмоктані з пальця. На 31-й хвилині Бакінський, заволодівши м’ячем в штрафному майданчику, настрибнув з ним на Первєєва, а на додаток зобразив якийсь кульбіт нібито від неймовірного страждання. Цього було достатньо, щоб арбітр Плахов зафіксував фол, але про те, що він вже не контролював себе і поплив, свідчить, що жестом він показав фол в напрямку… «SkyUp Futsal».
Грати залишалося ще майже 10 хвилин, і рідко якій команді в такій ситуації не вдається не наразитися на шостий фол. Так і не сталося з «Соколом» – на 36-й хвилині Салтанов майстерно підставився під Чижика і опинився на паркеті. 10-тиметровий пробивав сам «постраждалий», щосили зарядив у штангу, але м’яч відлетів точно на ногу Андрію Ардашнікову, який вразив ворота на добиванні.
В решту часу Роман Ковальчик застосовував підключення Кожуховського, виходив і Хамдамов у воротарській футболці, але реально гольового моменту хмельничанам так і не вдалося створити. Поразка 1:2 в грі, яка стала найскандальнішою в чемпіонаті, в якій безпосередньо футзал був на останньому місці, а солірували ті, кого вітають, коли вони на майданчику є непомітними, а не примами (це було б ще пів біди), а ще й творцями результату. Знову ж таки, повторимося, або через свою низьку кваліфікацію, або через інші фактори, які відомі і які на догоду вузькому колу тих, кому саме такий результат в грі був потрібний. «Сокіл» же «грав чесно, добре», як відмітив після гри Роман Ковальчик, але в футзалі, як і в житті, той, хто грає чесно, не завжди перемагає. На жаль.
За тиждень, 3 лютого, «Сокіл» гратиме на виїзді у Львові проти «in.IT».
Прес-служба СК «СОКІЛ»