Старт чемпіонату України 28 серпня, формат – три кола плюс плей-офф

0
1590

8 червня в Будинку футболу відбулася нарада представників клубів Екстра-ліги, на якому серед майже десятка питань чи не найцікавішим було обговорення того, за яким форматом проводити наступний чемпіонат України.

Перш за все, варто зазначити, що те, що кожного літа обговорюються формат і чи потрібно його поміняти, не є дуже добрим. В ідеалі було б добрим, якби клуби Екстра-ліги разом з Асоціацією футзалу України визначилися з якимось одним форматом років на 5, а краще на 10, і клуби від нього відштовхувалися в своєму тренувальному процесі. Але такого ідеалу складно досягти, бо свої корективи вносить життя. Наприклад, навіть в такому випробуваному і роками перевіреному чемпіонаті, як чемпіонат Іспанії, не завжди було 16 клубів, а виникала ситуація, коли їх в Примері було 14 або 15, а минулого сезону її через ковід довелося розширити до 18-ти, щоб вже з сезону-21/22 повернутися до 16-ти.

В різноманітних інтерв’ю, які цього року були на офіційному сайті СК «Сокіл», неодноразово обговорювалася тема того, що збільшення матчів, які б команди грали протягом сезону, є важливим чинником зростання майстерності футболістів. Зараз вже абсолютно не суттєвим є те, наскільки це вплинуло за загальну думку футзального середовища, але головне – «Сокіл» в цьому своєму переконанні не був наодинці. На нараді 8 червня підтримку цієї тези можна було почути не тільки з боку Асоціації футзалу України, але і ще кількох клубів. Зазначимо – не всіх, але достатньої кількості, щоб ідею збільшення кількості ігор і в регулярному чемпіонаті, і загалом в сезоні намагатися втілити в життя в календарі чемпіонату.

Відмітимо, що сама нарада тривала майже чотири години, і більше двох з них було присвячено обговоренню формату. Навіть виникла ситуація, коли під час обговорення ситуація зайшла в кут, і було прийняте рішення повернутися до нього, обговоривши решту питань порядку денного, інакше до них можна було б і не встигнути дійти. Після того, як рішення прийняте, не варто завантажувати вболівальників тим, які ще формати були дуже близькими до того, щоб саме їх втілити в життя. Краще пояснити, на чому ж клуби зупинилися і який сезон очікує український футзал.

Тож, остаточним рішенням представників клубів спільно з АФУ стало те, що в новому сезоні регулярний чемпіонат пройде в три кола (без спарених матчів), а на другому етапі вісімка команд зіграє плей-офф, в якому будуть визначені чемпіон та володарі срібних та бронзових медалей. Головні чинники, які схилили клуби до цього рішення – це збільшення кількості ігор і те, що регулярний чемпіонат завершиться 23 квітня ( для порівняння, цього сезону – 13 лютого).

Збільшення кількості турів в регулярному чемпіонаті до 27-ми призвело до того, що на тиждень був зміщений старт сезону. «Ураган» та «Продексім» посперечаються за Суперкубок України 21 серпня, а за тиждень, 28 серпня – це базова дата першого туру. В свою чергу, і завершення всього сезону змінюється: якщо в плей-офф справа в фіналі дійде до п’ятого поєдинку, то він відбудеться 18 червня. І тут є два моменти. Перший для тих, кого засмучує необхідність грати в червні. Але не треба забувати, шо в наступному сезоні збірна України буде грати в фінальній частині чемпіонату Європи, через що чемпіонат України буде призупинений майже на місяць. Другий момент – в самому факті, щоб грати в червні, поганого нічого немає. Лише минулого тижня завершилися чемпіонати Словенії, Сербії, Франції, ще кількох країн, а в таких країнах, як Білорусь, Росія, Іспанія, Португалія плей-офф тільки вступає в вирішальну фазу.

В зв’язку зі зміною формату регулярного чемпіонату дещо зазнав змін і формат плей-офф. В ньому чвертьфінальна стадія буде гратися до двох перемог: перша гра на майданчику команди, яка в регулярному чемпіонаті посяде нижче місце, друга та третя (за необхідності) – на майданчику команди, яка в регулярці буде вище. Формат півфінальних серій, серії за 3 місце та фіналу залишився без змін.

Також будуть внесені зміни в Регламент Кубку України, і переможець буде визначений в «Фіналі восьми». Зазначимо, що зміни в форматі плей-офф та визначення володаря Кубку України в «Фіналі восьми» дозволять зменшити терміни сезону на три тижні.

Окрім цього, на нараді представники львівської «Енергії» повідомили, що традиційний передсезонний турнір «Кубок Львівщини» запланований на 13-16 серпня. Це дозволить всім тим командам, які планували завітати до Львова, зробити плани своєї передсезонної підготовки більш конкретними.

Щодо календаря чемпіонату України, то його жеребкування відбудеться в другій половині липня, коли від усіх клубів до АФУ прийде офіційне підтвердження участі у всеукраїнських футзальних змаганнях. Саме тоді і визначиться конкретика кількості тих ігор, які «Сокіл» проведе на своєму майданчику, а їх через непарну загальну кількість може бути або 14, або 13.

Прес-служба СК «Сокіл»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ