У наднапруженій боротьбі підопічні Романа Ковальчика на власному майданчику зазнали третьої поразки у півфінальній серії із харківським “Локомотивом”, і тепер завершуватимуть сезон матчами за бронзові медалі турніру
“Спортлідер+” (Хмельницький) – “Локомотив” (Харків) – 1:5 (0:3)
Рахунок у серії: 0:3
Арбітри: Іванов Олег (Дніпропетровськ), Жиронкін Леонід (Київ)
Голи: Калуков (26) – Овсянніков (11), Журба (17, пен.), Рогачов (20, 21, 40)
“Спортлідер+”: Тимощук (Бакинський, 21) – Лисенко, Педяш, Мартинюк, Шеремета (кап.) – Калуков, Хамдамов, Подлюк, Власович – Ярмош, Сагайдачний. Запасні: Щербань, Кручек
Головний тренер: Роман Ковальчик
“Локомотив”: Литвиненко (кап.) (Іваняк, 21) – Журба, Д. Сорокін, Овсянніков, Бондар – Шотурма, Федорченко, Валєнко, О. Сорокін – Рогачов, Білоцерківець. Запасні: Савенко, Шамлі.
Головний тренер: Євген Ривкін
Попередження: Бондар (7)
У суботу, 23-ого квітня, свій черговий поєдинок провів хмельницький «Спортлідер+». В цей день підопічні Романа Ковальчика у рідних стінах провели третій матч півфінальної серії плей-офф проти харківського «Локомотиву».
Розпочнемо вже за звичкою із аналізу складів суперників. Якщо «Спортлідер+» особливо нічим не здивував, розпочавши матч основною четвіркою, то в стані «залізничників» був один доволі приємний сюрприз. Відновився після важкої травми, отриманої у серпневому матчі Суперкубку Микола Білоцерківець, і саме гра у Хмельницькому стала для одного з найхаризматичніших виконавців харківського клубу першою після майже восьмимісячного процесу реабілітації. Відзначимо, що каші Микола не зіпсував, і з’явившись на паркеті під завісу матчу прийняв активну участь у гольовій атаці «Локомотива», яка стала для нього останньою у цій непростій грі. Але про це все далі.
Розпочався матч з шквалу атак гостей, які під активні «заряди» власних вболівальників, які у досить пристойній кількості прибули з Харкова аби підтримати власних улюбленців, вже на 1-ій хвилині матчу створили два досить гострі моменти біля воріт «лідерів». Спочатку блискуче зіграв на останньому рубежі Тимощук, перевівши на кутовий гарматний удар під поперечину від Овсяннікова, а через декілька миттєвостей хмельничанам добряче пощастило в епізоді коли Рогачов після швидкого вводу м’яча від кутової позначки пробив з кількох метрів прямісінько у голкіпера. Ці епізоди стали таким собі «тривожним дзвіночком» для підопічних Романа Ковальчика, які активно застосовуючи тактику високого пресингу зуміли вирівняти хід подій на паркеті, а на 4-ій хвилині створили перший по-справжньому небезпечний момент для взяття свого візаві: Лисенко від душі приклався точнісінько у нижній кут метрів з 15-ти, однак Литвиненко, витягнувшись у струнку, зумів врятувти свою команду від вірного голу. Надалі хмельничани стали активно «навантажувати» кіпера «залізничників» навісними передачами в розрахунку на вдалі дії власного «стовпа», роль якого по черзі виконували чи то Калуков, чи Ярмош, або на помилку воротаря «Локо». Саме так ледве не сталося, коли Литвиненко випустив сферу з рук після довгого вводу від Тимощука, подарувавши ще один стовідсотковий момент подолянам, але відразу ж реабілітувався, знявши м’яч з ноги активного Лисенка, який вже готувався завдати разючого удару.
В ті хвилини привабливіше на паркеті виглядали «лідери», які переважали суперника у в’язкій позиційній боротьбі, демонструючи при несамовитій підтримці рідних трибун постійну націленість на ворота свого опонента. Суперечливий епізод стався на 7-ій хвилині, коли Бондар лише ціною фолу, за який миттєво послідувало попередження фактурному універсалу «Локомотиву», зупинив перспективний атакувальний рейд Калукова. В динаміці подій здалося, що дане порушення сталося на лінії карного майданчика харків’ян (в такому випадку б це був пенальті), однак арбітр матчу розсудив цей епізод призначенням лише доволі перспективного штрафного удару на ворота «залізничників». І він цілком міг принести серйозні неприємності для чинного чемпіона України та базового клубу національної збірної країни: Калуков відпасував ліворуч на набігаючого Власовича, який вдотик пробив у ліву «шістку». Здавалося, що м’ячу вже просто нікуди діватися, як затріпотіти у сітці, однак «Локо» врятував Овсянніков, який в останню мить виніс сферу із «стрічечки» порожніх воріт!
Поступово вже «Локомотив» активно розпочав застосовувати тактику довгих навісних передач, які активно «роздавав» своїм партнерам Сергій Журба. Спочатку після його блискучого пасу Дмитро Сорокін із забійної позиції пробив поруч із стійкою, а ось Овсянніков, який виявився першим на м’ячі після передачі від того ж Журби, свого шансу не змарнував, невідпорно зльоту пробивши точнісінько у ліву «дев’ятку» воріт Тимощука з кута воротарського – 0:1.
Повівши у рахунку, «Локомотив» став діяти у притаманній прагматичній манері, роблячи ставку на грамотний контроль м’яч без особливого загострення подій в атаці. Така гра тривала до 16-ої хвилини, коли обидва суперники розпочали активно діяти на зустрічних курсах. Робити рахунок на табло рівним міг Шеремета, який чудово зігравши у відборі, потужно пробив під поперечину з середньої дистанції, однак Литвиненко на останньому рубежі власних воріт зіграв знову вище всяких похвал. Відповідь «залізничників» видалася не менш гострою. Після флангового навісу від Бондаря Овсянніков головою пробивав у дальній верхній кут – стійка! На майданчику гра йшла «від ножа», що неабияк тішило вболівальників, які безперечно від такого футзалу отримували масу задоволення. Хмельничани ж теж не прагнули особливо відсиджуватися в обороні, і на 17-ій хвилині створили супермомент. Калуков після чудового пасу із глибини на швидкості викочувався віч-на-віч із Литвиненком, однак переможцем у цій дуелі вийшов саме останній, який вчасно вийшовши із воріт зумів скоротити кут обстрілу до мінімуму, і плечем перевів сферу на кутовий. Відоме футбольне правило спрацювало відразу. Після розіграшу кутового біля воріт «Спортлідера+» сфера зрикошетила у корпус Хамдамова, і арбітр прийняв доволі суперечливе рішення, вказавши «на позначку». Майстер таких ударів, Сергій Журба, з «точки» був безжальним – 0:2. Цей м’яч додав спортивної злості хмельничанам, які стали в атаці діяти ще натхненніше та наполегливіше. Особливо в той відрізок виділявся Власович, який не боявся брати гру на себе, і створив чудову нагоду для того, аби скоротити розрив до мінімуму. «Вісімка» господарів ефектно «прокинув» Журбу і з розвороту на силу пробив під поперечину, однак Литвиненку знову в неймовірному стрибку вдалося врятувати свою команду від вірного голу, за що йому дісталася чергова порція овацій трибун. Відоме футбольне правило спрацювало відразу. Валєнко чудовим пасом вивів на ударну позицію Рогачова, і той холоднокровно пробивши у протихід Тимощуку за 8 вісім секунд до сирени на перерву довів рахунок на табло до розгромного – 0:3.
В перерві наставники обох команд вирішили здійснити воротарські рокіровки: Дмитра Литвиненка на останньому рубежі «Локомотиву» змінив Євген Іваняк, а замість Богдана Тимощука у воротах хмельничан в другій 20-ти хвилинці з’явився Ілля Бакинський. Саме останньому довелося декілька разів серйозно вступати у гру в дебюті другого тайму, однак із своїми безпосередніми обов’язками Ілля справлявся «на ура», парирувавши два непрості удари від Бондаря та Журби. Але і він виявився безсилим врятувати свою команду на 25-ій хвилині, коли Рогачов після розіграшу кутового розкішним ударом зірвав павутину із правої «дев’ятки» воріт хмельничан – 0:4. Але такий рахунок на табло протримався не більше однієї хвилини. Розлючені таким розвитком подій гравці «Спортлідера+» як по нотах розіграли швидкий перехід від оборонних дій до атакувальних, і якщо Іваняку вдалося впоратися з підступним ударом Подлюка з лінії воротарського, та далі ніхто вже не завадив Калукову після чудової гри на випередження спокійно відправити шкіряний снаряд у порожній кут – 1:4, і таким чином лідер атак хмельничан забиває свій сімнадцятий гол у нинішньому чемпіонаті.
Цей м’яч на деякий час відправив «залізничників» у стан гроггі, чим активно намагався скористатися його суперник, створюючи масу гольових моментів біля воріт Іваняка та добряче терзаючи оборону «Локомотива», дії якої в ті хвилини еталоном надійності ніяк не назвеш. Однак Іваняку ціною самовідданих дій на лінії таки вдалося врятувати свою команду від неприємностей. Чого вартий лише епізод, коли Євген ціною мікротравми парирував потужний постріл впритул Хамдамова після швидкого розіграшу вільного! Через декілька миттєвостей вже б і кіпер «Локо» був безсилим врятувати свою команду, однак чинний чемпіон обійшовся лише легким переляком в епізоді, коли настирному Хамдамову не вистачило лише якихось сантиметрів, аби переправити сферу у сітку після прострілу від Калукова.
Ці кілька неприємних хвилин змусили «Локомотив» прийти в себе та полишити думки про те, що перемога в цій грі дасться малою кров’ю. Як наслідок, харків’яни взяли на певний час нитки гри під свій контроль, але втілити свою територіальну перевагу підопічним Євгена Ривкіна у забиті м’ячі не вдалося. Найближчим до цього був Олександр Сорокін, який впродовж кількох секунд двічі небезпечно «пристрілювався», однак Бакінський на останньому рубежі діяв безпомилково. Невдовзі кіперу «Спортлідера+» за його натхненні дії знову дісталася чергова порція аплодисментів в епізоді, коли він самовіддано ціною мікротравми перевів на кутовий гарматний постріл від Бондаря. Запам’яталася також нестандартне рішення Овсяннікова пробити «ножницями», але ця спроба видалася невдалою – м’яч пройшов в лічених сантиметрах поруч із стійкою.
Час ж на табло невпинно спливав, що цілком влаштовувало «Локо», але ніяк не «Спортлідер+», якому потрібно було відіграватися. З цією метою Роман Ковальчик за шість з хвостиком хвилин до фінальної сирени активно розпочав використовувати гру з п’ятим польовим. Функції «летючого голкіпера» почергово виконували то Хамдамов, то Шеремета, і моменти у хмельничан для того, аби змінити цифри на табло виникали досить часто, однак влучність підвела по черзі Педяша та Шеремету, які після затяжних розіграшів «зайвого» не зуміли поцілити у рамку із вигідних позицій. Ще одного разу «Локомотив» добряче виручив Іваняк, який витягнувшись в струнку парирував гарматний постріл Педяша зі штрафного у нижній кут.
На останній хвилині матчу таки відбулася довгоочікувана поява на паркеті Білоцерківця, і він відразу нагадав про свої сильні сторони, за якими широкий вболівальницький загал вже встиг добряче скучити. Саме Микола, вдало зігравши у відборі розігнав швидку контратаку, яку влучним ударом в протихід голкіперу, в ролі якого опинився Хамдамов, завершив Рогачов, оформивши хет-трик та встановивши остаточний рахунок у цьому яскравому та багатому на події матчі.
В підсумку – поразка «Спортлідера+» із рахунком 1:5, який втретє програє у півфінальній серії, однак від щирого серця хочеться сказати «спасибі» хмельничанам за цю гру. Чому? По аналогії навіть із цим сезоном вдосталь команд, пропускаючи двійку-трійку м’ячів без відповіді від «Локомотиву», в більшості випадків остаточно опускають руки, і зазнають нищівних поразок. Звітний матч таким точно не назвеш: хмельничани демонстрували до останнього характер, жагу до боротьби, заграничну самовіддачу, в їх діях простежувалися іскра та пристрасть, але ніяк не безнадія та аморфність. Так, «Локомотив» переміг втретє у серії, і в четвертий раз поспіль пробився у фінал плей-офф Екстра-ліги, однак «Спортлідер+» цю серію завершив теж із гордо піднятою головою, залишаючи паркет спорткомплексу УМВС під заслужені овації численних вболівальників.
Завершуватиме сезон «Спортлідер+» матчами «бронзової» серії, де суперником хмельничан буде херсонський «Продексім». Боротьба там триватиме до трьох перемог одного із суперників, а перші її два матчі підопічні Романа Ковальчика проведуть на виїзді, 7-ого та 8-ого травня.
Олександр Таран, прес-служба ФК «Спортлідер+»