Підопічні Романа Ковальчика у неймовірно драматичному третьому матчі чвертьфінальної серії плей-офф поступилися на виїзді херсонському “Продексіму” і тепер завершують боротьбу у вирішальній стадії турніру
“Продексім” (Херсон) – “Сокіл” (Хмельницький) – 3:1 (1:1)
Рахунок у серії: 2:1
Арбітри: Лутій Руслан, Чубінський Максим (обидва – Київ)
Голи: Волянюк (12, 29), Калуков (28) – Педяш (13)
“Продексім”: Холоша (Ципун, 13) – Бербенцев (кап.), Бессалов, Кісельов, Фетько – Скорий, В. Чуднов, Волянюк, А. Чуднов – Калуков, Ланко.
Головний тренер: Ігор Москвичов
“Сокіл”: Бакінський – Шеремета (кап.), Хамдамов, Педяш, Лисенко – Мартинюк, Подлюк, Щербань, Кручек – Зубик, Моспан. Запасні: Тимощук, Чех.
Головний тренер: Роман Ковальчик
Попередження: Кісельов (9), Ланко (26) – Кручек (16), Щербань (38)
На 38-ій хвилині Волянюк не реалізував пенальті (штанга)
У неділю, 2-го квітня, свій черговий матч провів хмельницький «Сокіл». В цей день підопічні Романа Ковальчика проводили у Херсоні вирішальну, третю, зустріч чвертьфінальної серії плей-офф проти місцевого «Продексіма».
Не зважаючи на втому після винурюючого другого матчу серії напередодні, доля якого вирішилася лише у серії післяматчевих пенальті, суперники вирішальну третю битву розпочали неймовірно жваво, а з перших його хвилин стало зрозуміло, що боротьба тут точитиметься не на життя, а на смерть. Підтвердив це епізод на 2-ій хвилині, коли Бербенцев у грубому підкаті зупинив швидкий прорив Хамдамова по флангу. Про жодну гру в м’яч мова не йде і близько, оскільки капітан «мельників» після обрізки своєї команди залишився «останнім», і відверто збивав гравця хмельничан, однак арбітри замість як мінімум жовтої картки Бербенцеву та перспективного штрафного у бік воріт господарів не прийняли жодних дій.
Перші хвилини ознаменувалися тим, що «Продексім» активно намагався протиставити хмельничанам високий пресинг, однак підопічні Романа Ковальчика не лише впевнено оборонялися, а й знаходили можливості швидко виходити з оборони в атаку, добряче «покусуючи» свого суперника власними стрімкими контрвипадами. Двічі на їх вістрі виявлявся Кручек, який після чудового пасу Щербаня з глибини пробив із вигідної позиції над поперечиною, а через декілька хвилин «запоров» неточною передачею можливий гострий вихід «3 в 1». «Продексім» між цими епізодами відповів активністю Волянюка, і добряче пощастило хмельничанам після того, як небезпечний простріл «десятки» господарів на дальню стійку так і не знайшов свого адресата.
Поступово гра перейшла у русло в’язкої позиційної боротьби, в якій впевненіше виглядали «соколята», які активно використували «стандарти». Один з них міг увінчатися успіхом для хмельничан на 7-ій хвилині, проте Холоша у стрибку героїчно перевів на кутовий сферу після підступного пострілу Мартинюка в нижній кут зі штрафного. Через декілька секунд кіпер херсонців знову продемонстрував чудеса реакції, кінчиками пальців парирувавши «мертвий» м’яч після гарматного удару Щербаня в ліву «шістку» метрів з 12-ти. Підопічні Ігоря Москвичова ж намагалися відповідати ударами з дальніх та середніх дистанцій, проте вони або самовіддано блокувалися захисниками «Сокола», або ж ставали легкою здобиччю для Бакінського.
Основні події як і раніше продовжувалися розвиватися на половині «Продексіма». «Сокіл» діяв агресивно у атаці, і його натиск міг завершитися успіхом на 10-ій хвилині. Активний Щербань своїм ударом зі штрафного під поперечину знову змусив вступити у гру Холошу, а через декілька миттєвостей створив усі передумови для голу Моспану, якому не вистачило якихось сантиметрів аби втілити у гол силовий простріл з флангу від Владислава.
Схоже, саме цей епізод став «тривожним дзвіночком» для підопічних Ігоря Москвичова, які відразу перевели гру подалі від власних воріт, і майже відразу створили перший свій по-справжньому небезпечний момент у зустрічі. Бакінський парирував сферу перед собою після гарматного пострілу Волянюка метрів з 10-ти, а Скорий, який виявився першим на добиванні, відверто вибачив хмельничан, з кількох метрів пробивши над поперечиною. Після цього «Продексім» заграв впевненіше, і на 12-ій хвилині зміг відкрити рахунок у зустрічі. В’ячеслав Чуднов зі своєї половини розігнав швидку контратаку, кинувши у прорив Скорого, і той з флангу виконав ідеальну передачу під удар Волянюку, який точним пострілом в праву «шістку» з лінії воротарського змінив нулі на табло – 0:1. Але радість господарів була недовгою: Бербенцев, підігравши рукою, відправив м’яч у ворота «Сокола» після передачі Калукова з флангу, але арбітри справедливо гол відмінили і зарахували порушення правил гравцем «Продексіма», яке стало для херсонців шостим командним у першому таймі і втілилося у дабл-пенальті в його ворота. «Під удар» вийшов Ципун, змінивши Холошу, якому невдовзі стало зле на лаві запасних, і у грі виникла певна пауза, пов’язана із наданням медичної допомоги кіперу «Продексіму». Однак Педяш зберігав спокій та холоднокровність, і вколотивши з «точки» шкіряний снаряд акурат у ліву «дев’ятку», зробив рахунок на табло рівним – 1:1. Завершення першого тайму пройшло на зустрічних курсах, і по такій грі суперники мали рівні шанси на успіх. «Продексім» запам’ятався моментом Бессалова, однак удар у «дев’ятки» господарів із забійної позиції, на щастя вийшов несильним, і став легкою здобиччю Бакінського, а для херсонців ж підключення Ципуна до атаки своєї команди ледве не стало фатальним – кіпер «мельників» втратив м’яч у простій ситуації, подарувавши його Педяшу, який вже готувався завдати разючого удару, однак Ланко, самовіддано кинувшись у підкаті, нівелював можливу загрозу.
Початок другого тайму активніше розпочали херсонці, в складі яких найбільш помітною була зв’язка Калуков-Фетько. Кожен з них по разу змушував вступати у гру Бакінського, однак кіпер «Сокола» діяв у рамці власних воріт щоразу вище всяких похвал. Це відразу додало концентрації підопічним Романа Ковальчика, які миттєво перемістили епіцентр ігрових подій на половину суперника, однак завершити результативно свій атакувальний натиск не зуміли. Дива реакції продемонстрував вже Ципун, перевівши на кутовий м’яч після смачного пострілу Щербаня у «дев’ятку» метрів з 12-ти, а через декілька миттєвостей Мартинюк із вигідної позиції пробив трішки неточно.
Поступово ініціатива перейшла на бік херсонців, а ось «Сокіл» терпляче діяв другим номером, відповідаючи швидкими контрвипадами, які лише за допомогою фолів змушені були зупиняти «мельники». Коли Бессалов ціною порушення правил зірвав гостру атаку, яку по флангу розганяв Мартинюк, на майданчику навіть спалахнула невелика сутичка, а ось грубий фол Ланка проти Хамдамова, дякувати Богу, ледве не призвів до серйозної травми гравця «Сокола». Ті хвилини ознаменувалися серією «стандартів» господарів, один з яких на 28-ій хвилині «Продексіму» вдалося втілити у забитий м’яч: Кісельов після швидкого розіграшу відпасував на дальню стійку, де Калуков, на якусь мить випередивши Подлюка, вдотик переправив м’яч у сітку – 1:2. Цей гол окрилив херсонців, які вже через декілька секунд довели свою перевагу до двох забитих м’ячів. Волянюк виявився на ударній позиції після неузгоджених дій Хамдамова та Лисенка в захисті, і невідпорним ударом під поперечину з лінії воротарського не залишив Бакінському жодних шансів, оформивши таким чином дубль у матчі – 1:3.
«Сокіл» навіть і не думав здаватися, і на паркеті по черзі у воротарській футболці з’являлися Шеремета та Кручек, а хмельницька команда активно намагалася за допомогою використання гри з п’ятим польовим врятувати матч. Відзначимо переконливі дії «Продексіма» у захисті, який достойно протистояв «штучній більшості» суперника, проте моменти біля воріт господарів таки виникали: Ципун врятував свою команду після підступного удару з гострого кута від Моспана, а невдовзі Хамдамову не вистачило зовсім трохи, аби переправити головою сферу у ціль після ідеального навісу з флангу від Лисенка. Невдовзі і пощастило хмельничанам в епізоді, коли м’яч облизнув стійку воріт Бакінського після гарматного пострілу Волянюка метрів з 8-ми.
На 38-ій хвилині «Продексіму» вдалася швидка контратака, яку лише ціною фолу проти Ланка у власному карному майданчику вдалося зупинити Щербаня. Арбітри миттєво вказали на «точку», однак Волянюк свій шанс оформити хет-трик та зняти усі питання щодо переможця змарнував, з пенальті поціливши у праву штангу воріт Бакінського. Цей епізод явно надихнув підопічних Романа Ковальчика, які продовжували активно діяти з п’ятим польовим, і цілком могли врятуватися від поразки у час, який залишався до фінальної сирени, однак дива реакції демонстрував Ципун, парирувавши «мертві» м’ячі удари після ударів Шеремети та Лисенка майже впритул, а одного разу «мельників» відверто вибачив Педяш, який після націленого прострілу Хамдамова на дальню стійку не зумів з кількох метрів влучити вже у порожню ціль.
В підсумку – поразка «Сокола» з рахунком 1:3, яка стає для хмельничан другою у чвертьфінальної серії і залишає підопічних Романа Ковальчика за бортом подальшої боротьби за медалі. Тепер на «Сокіл» очікують матчі «Фіналу чотирьох» національного Кубку, який пройде 22-23 квітня у Києві. Нагадаємо, що за вихід до фіналу «Сокіл» зіграє із чинним володарем трофею, харківським «Локомотивом».
Олександр Таран, прес-служба СК «Сокіл»