«СОКІЛ» – «Ураган». Анонс матчу

0
3281

От і підібралася Екстра-ліга до завершення першого кола регулярного чемпіонату, в якому цими вихідними будуть зіграні матчі дев’ятого туру. Один з них відбудеться в Хмельницькому, де «Сокіл» прийматиме івано-франківський «Ураган», і це одна з двох ігор в турі, які матимуть статус центральних.

Якщо вести мову про команду Максима Павленка зразка сезону-23/24, то наразі в ній присутні деякі моменти, які не дають можливості говорити про цілісну картину. Те, що на поверхні, це вражаюча різниця забитих і пропущених м’ячів – плюс 32, яка складається з найкращої в Екстра-лізі атаки – це 40 забитих м’ячів, і найнадійнішого захисту – всього вісім пропущених. І це, якщо переводити на середні показники, то дає дуже красиві цифри – рівно п’ять за гру забитих і всього один за гру пропущений. Але середні показники при всій своїй показовості іноді здатні вводити в оману. Недарма ж є таким розхожим жарт про середню температуру по лікарні. От і у випадку з «Ураганом» при ретельному аналізі мегарезультативності одразу потрапляєш на те, що майже половину, 19 з 40-ка, забитих м’ячів «ураганівці» наколотили у ворота двох команд, які осіли на дні турнірної таблиці – «Рятувальника» та «in.IT». На решту шість суперників залишається 21, що в середньому вже і не так вражає.

Другий момент, який цього сезону не міг задовольнити вболівальників команди, це дві гри, в яких «Ураган» втратив очки. Шість перемог – це дуже добре, але вони були в тих іграх із тими суперниками, коли такий результат очікувався і сприймався, що так і мало бути. А от до двох ключових ігор з двома київськими командами, «Aurora Team» та «ХІТом», були особливі вимоги, де треба було позначити свої амбіції, і в них команда не досягла того, чого б палкі вболівальники бажали.

Тренерам важко після програних матчів дається визнання, що його команда програла закономірно, частіше така теза маскується словами, що це суперник переміг закономірно, Максим Павленко поразку своєї команди від «Aurora Team» і охарактеризував саме так, додавши, що перемогла команда, яка більше хотіла. Хоча дуже складно уявити, що Корсун, Фаренюк та решта гравців виходили на майданчик без максимального бажання перемогти. Оцінка «закономірна» була стосовно і нічиєї з «ХІТом», після того, як франківцям по ходу гри двічі довелося відігруватися, по-іншому, напевне, бути і не могло, як і напевне те, що задоволення вона «ураганівцям» не принесла, якщо згадати, кому і як вони програли минулорічний фінал плей-офф.

При тих «але», які були визначені стосовно «Урагану», все ж таки можна стверджувати, що він вже сформований колектив, з певними особливостями в побудові гри (для цього достатньо порахувати, на чиєму рахунку левова частка забитих м’ячів), але основна робота ведеться над шліфуванням та вдосконаленням тієї гри, яка вже поставлена. Про «Сокіл» же таке говорити зарано. В попередніх сезонах Роман Ковальчик змушений був будувати гру на можливостях невеличкої групи виконавців, що обмежувало її варіативність. Зараз же гравці, які ще рік-два тому ходили в статусі юних, змужніли, зросли фізично та ментально, або, як кажуть одним слово, заматеріли. Це одразу позначилося і на грі, і на результатах, але поки що в силу відсутності отієї сформованості, про яку мова йшла щодо «Урагану», як немає стабільної гри, так і бракує стабільного результату.

Тим не менше, результати «Сокола» не залишилися непоміченими, і коли після гри тренери наших суперників стверджують, що вони уважно вивчали гру команди Романа Ковальчика, то це говориться не заради дотепного слівця, а воно так і було. Тому і команді від гри до гри потрібно шукати все нові і нові аргументи, щоб бути сильнішою за свого суперника, адже старий багаж може спрацювати гру-дві, а далі тебе розкусили.

Випробування саме такого характеру стояло перед нашими гравцями напередодні гри з «Рятувальником», і згодом вона показала, що вони змогли розібратися в собі, знайти і виключити те, що заважало, щоб в Сумах вибороти потрібний для себе у всіх відношеннях результат. Він склався і з характеру, адже «Сокіл» першим пропустив, і з аналізу суперника, бо гравці розумілися, де слабкі місця «Рятувальника» і саме туди наносили удари, і з психологічної стійкості, що було очевидним в заключні хвилини гри, коли вже суперник був у такому відчаї, що навіть судді почали йому співчувати, аж до зарахування м’ячів, забитих у неправомірний спосіб.

Оглядаючи афішу інших матчів туру, одразу потрібно звернути увагу на другу гру, яка також має статус центральної – це київське дербі між «ХІТом» та «Aurora Team». Обидві команди ще в чемпіонаті не програвали, і сумнівів немає, що у чемпіонів України буде велике бажання показати лідеру-вискочці, що він займає не своє місце. Ще й за наявності натхнення після виходу в елітний раунд Ліги чемпіонів. В тіні цієї битви залишається ще одна гра в Києві, але у «SkyUp Futsal» та «Рятувальника» свої складнощі після тривалих серій з поразок, і кожний буде налаштований з ними покінчити. Тиждень тому «in.IT» словами свого головного тренера певною мірою заінтригував можливою появою новачків, якщо вони таки будуть, то гра з МСК «Харків» стане їм серйозною перевіркою. В Рівному зіграють «Кардинал-Рівне» та «Енергія», і після «бронзової» серії плей-офф минулого сезону їм є навколо чого один з одним посперечатися.

Хмельницький. Чемпіонат України
9 тур. 4 листопада, субота. 12.00

«СОКІЛ» (Хмельницький) – «Ураган» (Івано-Франківськ)

Арбітри: Орест Дуцяк (Дрогобич), Андрій Кузьмін (Львів), Олександр Сидорук (Вінниця)
Хронометрист: Каріна Лучковська (Хмельницький)
Спостерігач арбітражу: Роман Проць (Дрогобич)
Делегат матчу: Віктор Таран (Житомир)

Ексклюзивна онлайн-трансляція на офіційному сайті СК «СОКІЛ» та на You Tube-каналі СК «СОКІЛ».

В решті матчів 9-го туру зустрічаються:

«SkyUp Futsal» (Київ) – «Рятувальник» (Ромни)
«in.IT» (Львів) – МСК «Харків» (Харків)
«Кардинал-Рівне» (Рівне) – «Енергія» (Львів)
5.11 «ХІТ» (Київ) – «Aurora Team» (Київ)

Прес-служба СК «СОКІЛ»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ