«СОКІЛ» – «Ураган». Анонс догравання матчу

0
291

Четвертого листопада минулого року на 17-й хвилині гри 9-го туру між «Соколом» та «Ураганом» Владислав Первєєв поблизу центральної лінії порушив правила на Артему Фаренюку, і арбітри зафіксували другий фол в пасив хмельничан. Поки франківці готувалися розіграти цей штрафний, прийшло повідомлення про початок повітряної тривоги, гра була призупинена, і в той момент ніхто і не міг собі уявити, що подальші події в цій грі розвиватимуться вже в 2024 році, майже через п’ять з половиною місяців. Таким чином ця гра стала єдиною в регулярному чемпіонаті-23/24, яка виявилася розірваною за часом. Було кілька випадків, коли ігри не відбулися у визначені дати через повітряні тривоги, але щоб гра стартувала і її потрібно було догравати, випадок з грою «Сокіл» – «Ураган» так і залишився поодиноким.

Які ж події були головними за той час, який команди провели на майданчику? Рахунок був відкритий доволі швидко, на 36-й секунді відзначився Станіслав Моспан. Свою перевагу «ураганівці» подвоїли на 13-й хвилині після голу Миколи Грицини, що спонукало головного тренера «Сокола» Романа Ковальчика провести зміну голкіперів, і замість Ярослава Кожуховського в «рамці» хмельничан з’явився Сергій Шевченко. За ті 16 хвилин та 11 секунд, які «Сокіл» та «Ураган» встигли відіграти, порушень, які б потягнули на жовту картку, не було, а по фолах ситуація 2 фоли у «Сокола» і 3 у «Урагану».

Що ще не міг ніхто уявити в листопаді минулого року, що догравання призупиненої гри буде вирішувати, хто ж стане переможцем регулярного чемпіонату. Від початку другого кола, коли «Ураган» вперше вийшов в лідери турнірної таблиці, франківці так довго і впевнено її очолювали, що всі якось і звиклися з думкою, що саме вони і виграють регулярку. Але дві поразки «Урагану» в останніх п’яти матчах, від «ХІТа» та «Сокола», внесли корективи, і після 27-го туру на чолі турнірної таблиці опинився «ХІТ», який за рівності очок має перевагу над «Ураганом» за додатковими критеріями в особистих зустрічах. Ці додаткові критерії, до речі, стали повною несподіванкою для багатьох вболівальників футзалу, а ще і для самого «Урагану».

Дуже суперечливим є критерій регламенту поточного чемпіонату, коли за рівності очок і забитих та пропущених м’ячів перевага надається команді, яка більше м’ячів забила на чужому майданчику. Фактор гостьових м’ячів кілька років вже не працює у європейському футболі, але, як виявляється, він ще не просто живий, а й є визначальним в українському футзалі. Це ще й в ситуації, коли команди проводять між собою в регулярному чемпіонаті непарну кількість ігор. Але закон з закон, і перед дограванням маємо такий розклад, коли «Урагану», щоб повернутися на перше місце, потрібно в суботній грі досягти принаймні нічийного результату.

Згідно регламенту, є певні умови при дограванні матчів, які були перервані форс-мажорними обстави. Одна з них, «матч дограється у відповідності до Рапорту арбітра (склади команд, голи, фоли, дисциплінарні покарання), починаючи з часу та ситуації, яка була на майданчику на момент зупинки гри. Усі технічні (фоли) та дисциплінарні (карточки) покарання є актуальними, згідно рапортів арбітра та третього арбітра матчу». На нашій команді це відображається тим, що на гру 9-го туру був дискваліфікований Олег Гуцуляк, відповідно, він не зможе прийняти участь і в суботній грі.

Визначення переможця регулярного чемпіонату і формування остаточного складу чвертьфінальних пар власне і є головною спортивною складовою гри, яка в регулярному чемпіонаті буде заключною. Для «Сокола» суботня гра друга протягом тижня, а в понеділок після перемоги 3:2 над «Кардиналом-Рівне» наша команда впоралася зі своїм проміжним завданням, яке було в наявних турнірних обставинах – це четверте місце, і перевага власного майданчика в чвертьфінальних іграх плей-офф проти «Енергії».

Щодо плей-офф, то наразі відомі дві пари чвертьфіналістів, якими ж будуть ще дві, на це впливатиме результат не тільки гри між «Соколом» та «Ураганом», а і те, яким буде результат ще однієї гри, яка відбудеться 20-го квітня. «Aurora Team» прийматиме «Кардинал-Рівне», і рівнянам потрібна тільки перемога, щоб обійти МСК «Харків» і піднятися на сьоме місце.

Чемпіонат України
9 тур. 20 квітня, субота. 16.00. Догравання

«СОКІЛ» (Хмельницький) – «Ураган» (Івано-Франківськ) – 0:2 (стан на 16:11)

Арбітри: Орест Дуцяк (Дрогобич), Андрій Кузьмін (Львів), Ярослав Сторожук (Львів)
Хронометрист: Роман Гера (Львів)
Спостерігач арбітражу: Роман Проць (Дрогобич)
Делегат матчу: Віктор Таран (Житомир)

Ексклюзивна онлайн-трансляція на офіційному сайті СК «СОКІЛ» та на You Tube-каналі СК «СОКІЛ».

20 квітня також відбудеться гра з 1-го туру:

«Aurora Team» (Київ) – «Кардинал-Рівне» (Рівне)

Прес-служба СК «СОКІЛ»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ