«СОКІЛ» – «SkyUp Futsal». Анонс матчу

0
611

В листопаді минулого року перше та друге коло регулярного чемпіонату розділили всього п’ять календарних днів. І треба так було співпасти, щоб відстань і між другим та третім колами склали ті ж самі п’ять днів. В неділю 21 січня в Сумах відіграли «Рятувальник» та «SkyUp Futsal», це за календарем була остання гра другого кола. А напередодні, 26 січня, матчем в Києві між «Aurora Team» та «Кардиналом-Рівне» відкрилася заключна третина регулярного чемпіонату. Втім, клубам Екстра-ліги, за виключенням одного – МСК «Харків», ще доведеться повернутися не тільки до ігор другого кола, а навіть і першого.

Суперник «Сокола» по грі 19-го туру, київський «SkyUp Futsal», одна з чотирьох команд, з якими підопічні Романа Ковальчика зіграли по графіку, і чи стане третя очна гра останньою в сезоні, з цим, як-то кажуть, можливі варіанти. Те, наскільки команди можуть бути різними протягом окремих відрізків турнірної дистанції, красномовно показує приклад нашого суперника по недільній грі. Підйом до Екстра-ліги не вийшов для підопічних Тараса Шпички гладким. В перших трьох турах вони набрали чотири очки, одне з яких взяли в Хмельницькому в грі проти «Сокола», але перше коло завершили всього з сімома очками. Це було не набагато більше ніж у двох команд, які замикали турнірну таблицю і знаходилися за межами зони плей-офф.

Так що, в дебютному сезоні боротьба всього лише за місце в плей-офф? Позитивна відповідь на це питання напрошувалася ще більше після того, як на старті другого кола «SkyUp Futsal» зазнав трьох поразок поспіль – від «Сокола», «Урагану» та «in.IT». Остання могла кинути в зневіру найпалкіших вболівальників «авіаторів», та й самих гравців теж. Але вона, навпаки, стала відправною точкою для того злету, який не тільки поклав край всім сумнівам стосовно місця команди в зоні плей-офф, а й дозволив «SkyUp Futsal» на старті третього кола стати реальним гравцем в боротьбі за те, щоб те місце не було в ній останнім чи передостаннім. Той самий злет «авіаторів» розпочався з 9-го грудня, коли підопічні Тараса Шпички за рахунок вражаючого камбеку в заключні три хвилини вивезли очки з Рівного. В наступному турі «SkyUp Futsal» ефектно розбив «Енергію», а друге коло завершив ще двома перемога, що в підсумку за другу третину регулярного чемпіонату принесло команді 12 залікових пунктів, на п’ять більше ніж у першому колі.

Що стало основою такого ривку, перш за все, це результативність: в чотирьох переможних матчах «авіатори» забили 20 м’ячів. І якщо з атакою у команди все гаразд, то проблемним місцем тренерський штаб вважав воротарську позицію, для підсилення якої в січневе трансферне вікно був запрошений голкіпер Ілля Бакінський. На відміну від львівської «Енергії», яка Володимира Кардаша одразу зробила своїм першим номером, в «SkyUp Futsal» вирішили почекати з дебютом колишнього воротаря «Кардиналу-Рівне», і в 18-му турі від дзвінка до дзвінка відіграв Володимир Удовиченко. Та ще й як відіграв: кілька його спасінь в грі з «Рятувальником» не залишили сумнівів, що він серед кращих гравців туру має бути обов’язково. От вам і одна з інтриг недільної гри: чи Тарас Шпичка знову зробить ставку на Удовиченка, чи згадає, що Бакінський кілька років тому був в «Соколі», і вирішить на цьому зіграти.

Певні проблеми з воротарями виникли і у головного тренера «Сокола» Романа Ковальчика. В двох останніх іграх команди йому в ході ігор доводилося робити ротацію голкіперів. Це було з різних причин, і пошкодження Сергія Шевченка в грі з «Ураганом» не тільки не дозволило йому її дограти, а й додало клопоту лікарю команди. Втім, якою б Сергій Шевченко не був важливою фігурою в тактичних побудовах «Сокола», йому є в команді рівноцінна заміна, а більшу стурбованість не може не викликати той факт, що в трьох останніх іграх «Сокіл» знизив показних своєї результативності, а точніше, коефіцієнт корисних атакуючих дій. Два голи МСК «Харків», три «Рятувальнику», два «Урагану» – це навіть не третина того, що в футболі зараз називають xG (очікувані голи). Що тому є причиною, в цьому і потрібно було розібратися Роману Ковальчику за той тиждень, протягом якого йшла підготовка до гри зі «SkyUp Futsal».

Щодо решти матчів туру, то всі найцікавіші ігри якраз і відбудуться в неділю. На тижні «Енергія» вже вдруге в чемпіонаті програла «Урагану», і домашній матч проти принципового суперника це шанс довести усім – і самим собі, і вболівальникам, і керівництву клубу, і Екстра-лізі, що команда у своєму нинішньому складі дійсно сповнена найвищих амбіцій, і про них стосовно «енергетиків» говорять не завдяки лише колишнім досягненням. В Сумах же взагалі суперматч: якщо в «Рятувальнику» та «in.IT» ще плекають якісь надії на плей-офф, то потрібно вигравати саме цю гру. Відкладати перемоги на потім вже немає куди.

Здолбунів. Чемпіонат України
19 тур. 28 січня, неділя. 14.00

«СОКІЛ» (Хмельницький) – «SkyUp Futsal» (Київ)

Арбітри: Олександр Плахов (Чернівці), Тарас Дем’янчук (Івано-Франківськ), Олена Хомич (Луцьк)
Хронометрист: Володимир Самков (Рівне)
Спостерігач арбітражу: Юрій Воложенко (Харків)
Делегат матчу: Денис Пашкевич (Рівне)

Ексклюзивна онлайн-трансляція на офіційному сайті СК «СОКІЛ» та на You Tube-каналі СК «СОКІЛ».

В решті матчів 19-го туру зустрічаються:

28.01 «Енергія» (Львів) – «Ураган» (Івано-Франківськ)
26.01 «Aurora Team» (Київ) – «Кардинал-Рівне» (Рівне) – 3:2
МСК «Харків» (Харків) – «ХІТ» (Київ)
28.01 «Рятувальник» (Ромни) – «in.IT» (Львів)

Прес-служба СК «СОКІЛ»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ