«СОКІЛ» – «Рятувальник». Анонс матчу

0
504

За початковим календарем грудень 2022 року мав би бути найбільш насиченим місяцем – 20 ігор були заплановані в чотирьох турах. Втім, вже з першого з них все пішло не по написаному – «Сокіл» не зіграв з «CLUST-ом». В наступних турах теж не обійшлося без переносів, і загалом в Екстра-лізі в останньому місяці минулого року відбулося 19 ігор, дві з яких були дограванням з незіграного раніше, а одна гра, між «in.IT» та МСК «Харків», була з п’ятого туру другого етапу, або загалом 15-го туру, основна програма якого відбудеться 13-14 січня. «Сокіл» в ньому зіграє з дебютантом Екстра-ліги – «Рятувальником» з Ромнів.

Представник Сумщини – один з п’яти новачків найвищого дивізіону, і входження до еліти йому далося мабуть найскладніше за інших. Головний тренер «Рятувальника» Ігор Салівон, коли було прийняте рішення про перехід до Екстра-ліги, не став робити різких кроків по залученню до команди великої кількості гравців з досвідом, а зробив ставку на тих, з ким він вже не один рік працював в Першій лізі, додавши до них точкові підсилення. Найпомітнішим з них був 28-мирічний Віталій Катеринін, який в останніх двох сезонах грав доволі продуктивно – 14 забитих м’ячів в складі АФФК «Суми» та «ДЕ ТРЕЙДИНГа». Втім, співпраця не вийшла тривалою, після чотирьох ігор, в яких він забив два м’ячі, Катеринін попрощався з «Рятувальником», і зовсім нещодавно стало відомим, що Віталій отримав трансфер до популярної останнім часом у наших футзалістів Естонії.

Ще троє літніх новачків міжсезоння продовжують захищати кольори «Рятувальника» – це Олег Виставной та воротарі Нікіта Сітнер і Олександр Сіріцький. Виставной, попри свій досвід, лідером команди так і не став, а голкіпери стабільністю на останньому рубежі не вражають, і «Рятувальник» зараз команда, яка в Екстра-лізі пропустила найбільше – 51 м’яч. Оця нестабільність, яка перетинається з непередбачуваністю, і є основною ознакою команди Ігора Салівона. В пасиві у неї кілька ігор, коли вона на майданчику виглядала просто безпорадною – 3:10 з МСК «Харків», 2:8 з «ХІТом», 0:8 з «Ураганом». В той же час, в активі «Рятувальника» кілька ігор, коли його суперник залишав майданчик сповнений щастя від здобутої перемоги – це той же «ХІТ» (1:0), «CLUST» (2:0), «Енергія» (3:2). Вже на другому етапі підопічні Ігора Салівона вразили футзальну спільноту, коли в Рівному перемоги «Кардинал-Рівнестандарт» 2:1. Нехай і кажуть, що результат залишається, а гра забувається, однак, ніхто не забув, наскільки тоді надійно і злагоджено відіграв «Рятувальник» в захисті. Не забулося і те, що свої переможні голи представник Сумщини забив не після якихось майстерних позиційних атак, а після грубої помилки Ілля Бакінського та обрізки Євгена Ланка, але це теж голи, і проти цих двох досвідчених гравців, в кожного з яких є золоті медалі чемпіона України, треба було зіграти так, щоб вони помилися.

Свої останні ігри в 2022 році «Рятувальник» і «Сокіл» провели на одному і тому ж майданчику спортивного комплексу Сумського університету з інтервалом в один день. У «Рятувальника» була одна з тих згадуваних «безпорадних» ігор, коли в тебе нічого не йде, а у суперника, яким був «Ураган», навпаки – залітає майже все. Однак, і по тій грі варто нагадати, що «Рятувальник» гідно тримався до 15-ї хвилини, коли все ще було пристойно – всього 0:1. Але коли тобі потім дуже швидко забивають тричі до перерви, а після неї і ще двічі, то це для команди, яка ще тільки шукає себе, непідйомний вантаж.

Тут ще раз акцентуємо увагу на тому, що «Соколу», зробивши висновки з того, як інші перемагають «Рятувальник», потрібно бути готовим, що «Рятувальник» може бути дуже чіпким, колючим і непоступливим. Це по-перше. А, по-друге, що в цій команді уважно передивляються ігри «Сокола» і ретельно аналізують, за рахунок яких слабкостей нашу команду можна залишити без очок.

«Сокіл» в грудні минулого року провів лише одну офіційну гру, так склалися обставини. Ніхто не буде заперечувати, що це ненормально, і після гри хмельничан з МСК «Харків» головний тренер «Сокола» Роман Ковальчик не міг не озвучити те, що на поверхні: «Видно, що команда менше всіх ігор зіграла, і трошки не вистачає нам цієї награності». Інші глибинні причини, через які не вдалося досягти позитивного результату, який цілком був до снаги, залишилися в середині команди. В них є як об’єктивні, так і суб’єктивні складові, і якщо перші одних махом не виправляються, то зменшення других до мінімуму – це і був той напрямок роботи, який гравці «Сокола» мали в передноворічні дні та одразу після них.

У 2023 рік «Сокіл» з «Рятувальником», додамо до них ще і «in.IT», увійшли з найменшою кількістю очок, тому кожному з них доречним собі буде поставити питання, де і коли брати очки, якщо не зараз? Нічого тут образливого обопільного немає – виключно прагматичний бік справи. До завершення регулярного чемпіонату залишається вже і не так багато – два з половиною місяці, тож він входить в свою вирішальну фазу, головна мета для кожного в якій, це плей-офф. І якщо деякі команди вже можуть дозволити собі боротися за кращу стартову позицію в ньому, то суперникам по суботній грі в Хмельницькому поки що потрібно перейматися тим, щоб в ньому зіграти. Якої ж гри варто очікувати, надрезультативної чи все ж таки з небагатьма голами, оце спрогнозувати і є найважчим – в минулому 2022 році «Сокіл» та «Рятувальник» не були ані стабільними, ані передбачуваними.

Хмельницький. Чемпіонат України. Vbet Екстра-ліга
15 тур (п’ятий тур другого етапу). 14 січня, субота. 12.00

«СОКІЛ» (Хмельницький) – «Рятувальник» (Ромни)

Арбітри: Олександр Сидорук (Вінниця), Олександр Макаренко (Радомишль), Каріна Лучковська (Хмельницький)
Хронометрист: Юрій Жмурко (Хмельницький)
Спостерігач арбітражу: Юрій Воложенко (Харків)
Делегат матчу: Віктор Таран (Житомир)

Ексклюзивна трансляція на офіційному сайті СК «СОКІЛ» та на You Tube-каналі СК «СОКІЛ».

В решті матчів 15-го туру зустрічаються:

«Кардинал Рівне» (Рівне) – «CLUST» (Київ)
13.01 «Енергія» (Львів) – «ХІТ» (Київ) – 2:2
6.12.22 «in.IT» (Львів) – МСК «Харків» – 1:4
«Ураган» (Івано-Франківськ) – «Черкасиобленерго» (Черкаси)

Прес-служба СК «СОКІЛ»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ