«Сокіл» – «Продексім». Анонс матчу чемпіонату України

0
1902

Січень 2020 року майже позаду, і перша частина першого етапу чемпіонату України вступає в свою вирішальну фазу. Нібито до її завершення ще 5 турів, але трьом з чотирьох претендентів на єдине вакантне місце в ТОП-6 залишилося провести всього по 3-4 гри, і лише сумському «Food centre/СумДУ», який в турнірній таблиці посідає останнє місце – 5 ігор. Тож для квартету в складі того ж «Food centre/СумДУ», а також «Енергії», «Епіцентра К Авангард» і «Сокола» кожний з матчів, що залишився, є вирішальним. Таким, що має бути по своєму напруженню близьким до гри плей-офф, в якому, як відомо, той, хто програв, вилітає.

Можливо, з чиєїсь сторони будуть якісь заперечення з приводу кількості «вакантних місць в ТОП-6», адже теоретично і «Кардинал-Рівне», і «ІнБев» за відверто негативного результату в решті матчів можуть залишити першу шістку. Але в реальності це надто малоймовірно, і відрив цих двох клубів, відповідно, в 6 та 7 очок є дуже вагомим гандикапом.

В суботу 25 січня «Сокіл» має в опонентах найпотужнішого суперника – це триразовий чемпіон України «Продексім». Тут не зайвим буде пригадати, що ці три титули херсонці здобули з трьома різними головними тренерами. Це взагалі можна вважати чимось унікальним. Як відомо, перед Новим роком в «Продексімі» знову відбулася зміна на тренерському містку. А оскільки Хаві Родрігес залишив своєму наступнику Дмитру Бербенцеву дуже хороший спадок у вигляді дуже налагодженої команди, яка має певний відрив від переслідувачів, то за четвертого поспіль чемпіонства херсонців з четвертим головним тренером «Продексім» можна буде вписувати в «Книгу рекордів Гіннеса» – такого досягнення неможливо буде відшукати на футзальних теренах планети.

До речі, про Дмитра Бербенцева, який наразі в «Продексімі» працює в якості «виконуючого обов’язки». 34-хрічний чоловік, можливо, до кінця і не усвідомлює, за який важкий тягар він взявся. Адже за будь-якого завершення сезону йому доведеться вислухати два варіанти підсумків своєї роботи. В разі чемпіонства «Продексіма» – що воно здобуте на багажі, який заклав в команду іспанський фахівець Хаві Родрігес. Якщо ж херсонці не доведуть сезон до логічного (як це можна вважати зараз) завершення, тут вже приводи для критики будуть на поверхні. Але щоб стати справжнім майстром в своїй професії, Дмитру Бербенцеву необхідно пройти і через це, та і відоме прислів’я «Коли став робить, то байдики не бить» ніхто для цього випадку не відміняв.

Бойовим хрещенням для «Продексіма» з Дмитром Бербенцевим на чолі стала кубкова гра тижневої давнини проти «Епіцентра К Авангард», і перший млинець не виявився глевким. Чого, втім, і варто було очікувати, адже клас команд є відчутно різним. Що й довела сама гра, але без складнощів для херсонців не було з об’єктивних причин. Через календар (пропуск 13-го туру) у «Продексіма» новорічна пауза була найдовшою, і в Херсоні було прийняте рішення надати гравцям майже двотижневу відпустку. Якими б футболісти не були професіоналами, але це не могло не дати взнаки, і після перемоги 4:1 в Одесі Дмитро Бербенцев дорікав на те, що гравці випали з ігрового тонусу, і тепер його потрібно поновлювати через офіційні ігри. Через це в.о. головного тренера залишився незадоволеним змістом гри, в якій було багато помилок. Як би там не було, підсумкові три голи переваги гарантують «Продексіму» у грі-відповіді спокійне життя з майже 100-відсотковими шансами кваліфікуватися в чвертьфінал.

«Сокіл» в кубковій грі 1/8 фіналу на своєму майданчику поступився «Енергії» 0:2, і тепер перед грою-відповіддю, яка відбудеться у Львові за три тижні, перейшов у статус андердога. Проте ситуація далеко не безнадійна, і вона має стати подразником для футболістів та мобілізувати і згуртувати їх. Тим більш, що після другої кубкової гри буде ще й надважливий матч 16-го туру чемпіонату, який може для «Сокола» стати визначальним в плані його участі в другому етапі чемпіонату.

Але все ж таки «Енергія» буде трохи згодом, а в суботу цікаве випробування «Продексімом», який, нагадаємо, восени увійшов до вісімки кращих команд Ліги чемпіонів. Важко було не помітити, що в останніх матчах що чемпіонату, що кубку всі суперники (і навіть «Ураган») проти команди Романа Ковальчика грали, віддаючи м’яч і ініціативу хмельничанам, або, як часто-густо кажуть, «другим номером». Розрахунок був простим – десь «спіймати» на втраті м’яча, на помилці не самих досвідчених гравців «Сокола» і скористатися цим в контратаці. Дуже дивним буде, якщо з такою ігровою ідеєю вийде на майданчик і «Продексім». «Сокіл» і в грі першого туру в Херсоні не сидів біля своїх воріт, а прагнув грати в футбол – а якщо по-іншому, то грати ніколи і не навчитися. А раз так, то в суботній грі варто чекати видовищного футзалу. На жаль, «Сокіл» в ній буде не в оптимальному складі через дискваліфікацію Артура Подлюка та Сергія Шевченка, в яких перебір жовтих карток. Але це шанс та можливість для решти гравців показати, що в Хмельницькому є команда, в якій один за одного, а головний тренер у відповідальні часи може розраховувати на будь-кого.

Чемпіонат України. 14 тур. 25 січня, субота

«Сокіл» (Хмельницький) – «Продексім» (Херсон)

Хмельницький. Спорткомплекс ГУНП. 12.00
Арбітри: Євген Гордієнко (Одеса), Богдан Кіндій (Львів)
Спостерігач арбітражу: Віталій Олійник (Київ)

Трансляція на офіційному сайті СК «Сокіл» та на You Tube-каналі СК «Сокіл».

В решті матчів 14-го туру зустрічаються:
23.01. «Енергія» (Львів) – «Ураган» (Івано-Франківськ) – 1:1
«Food centre/СумДУ» (Суми) – «Епіцентр К Авангард» (Одеса)
26.01. «ІнБев» (Житомир) – «ХІТ» (Київ)

Прес-служба СК «Сокіл»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ