«Сокіл» – «Продексім». Анонс матчу чемпіонату України

0
1328

Трохи більше тижня залишається до того, як «коронавірусний» 2020-й рік, який напевне надовго увійде до всесвітньої історії, складе свої повноваження. І, як зазвичай водиться, кожний з нас прагне закруглити в році, що спливає, всі свої справи, бо входити в Новий рік з боргами якось і незручно, і неприємно. От і футзальна Екстра-ліга в останні дні 2020-го року буде прагнути надолужити прогаяне, а це чотири гри з різних турів, які свого часу були не зіграні через спалах коронавірусу в тій чи іншій команді. Дві таких гри пройдуть в середу, 23 грудня: в Рівному «Кардинал-Рівне» зіграє з «Ураганом», а в Хмельницькому на «Сокіл» чекає протистояння з гегемоном українського футзалу останніх років, чотириразовим чемпіоном країни, херсонським «Продексімом».

Для нашої команди очевидна специфіка цієї гри – це стислий термін між нею та нашою попередньою грою, яка була в суботу, 19 грудня. Нічого страшного в цьому немає, одразу приходить на пам’ять той графік, який мали представники України в футбольних єврокубках, коли доводилося грати через три дні на четвертий. Повна аналогія між футболом та футзалом в цьому випадку не зовсім коректна, хоча б через те, що в футболі тренери в подібних ситуаціях йдуть на суттєву кадрову ротацію, що в футзалі не можливе. Як би там не було, отримати подібний досвід «Соколу» буде не зайвим, хоча коли оцей самий досвід проведення офіційних матчів в режимі «через три дні на четвертий» знадобиться нашій команді в майбутньому, припуститися дуже складно.

Про що можна говорити зараз, це про відомий всім постулат, що після перемог до наступної гри гравцям і відновлюватися легше, і вести тренувальний процес веселіше. Щодо першої частини, то для відновлення у «Сокола» був лише день – у неділю всі гравці мали вихідний. Вся ж тренувальна підготовка до «Продексіма» у нашої команди складалася лише з двох днів, один з яких проходив без Романа Ковальчика та Михайла Токара. Головному тренерові та його помічнику в понеділок довелося з’їздити до Києва, щоб в Центрі ліцензування Української Асоціації футболу пройти співбесіду для підтвердження «B-диплому УЄФА. Тренер з футзалу». Це обов’язкова процедура для кожного, хто має такий рівень кваліфікації, яку потрібно проходити кожні три роки після її отримання. У вівторок команда працювала вже в повному складі, щоб зосередитися на теорії та безпосередньо роботі на майданчику.

І перше, і друге – це звичні моменти. Те, чого не було раніше, знаходилося в площині психології, і це Роман Ковальчик взяв до уваги ледь пролунала фінальна сирена в нашій грі проти «Енергії». Про що мова? «Сокіл» загалом дуже давно, а цей склад і тим більше, так впевнено не клав на лопатки свого суперника, а оскільки нова гра – ось вона, треба уникнути того, щоб гравці продовжували тримати в голові, що було проти львів’ян, а максимально зосереджувалися на «Продексімі». Очевидно, що у будь-якого результату є дві складові, і якби «Енергія» не приїхала до Хмельницького в розібраному стані, гра була б зовсім іншою. Валерій Легчанов і після перемоги «Енергії» над «Кардиналом-Рівне» журився з приводу того, що його підопічні були некерованими, а 5:1 на табло було необ’єктивним підсумком. І, як виявилося, переможний результат в грі з рівнянами ще тільки більше посилив цю ситуацію.

«Спіймати» «Енергію» в такому стані ще треба було зуміти, «Соколу» це вдалося, але стратегічно для нашої команди нічого не змінилося. В суботу, майже в той же час, в Рівному «ДЕ ТРЕЙДИНГ» «спіймав» такий же розібраний «Кардинал-Рівне», що дозволило головному тренеру представника Донеччини Олександру Хурсову безапеляційно заявити, що ця перемога – це лише перший крок до плей-офф. От і добре – ніяких підстав для того, щоб якось розконцентруватися, для гравців «Сокола» немає. Все залишається у наших власних руках, і таке цілком можливе, що результати подібні тим, що були в 15-му турі в Хмельницькому та Рівному, далеко ще не вичерпані до завершення регулярного чемпіонату.

Футбольна психологія – це взагалі така тонка матерія, а якщо її покласти на український менталітет, то для того, хто на ньому не розуміється, це зовсім «terra incognita». Показовим в цю тему був епізод з гри «Продексіма» проти АФФК «Суми», коли в другому таймі, на 33-й хвилині керманич херсонців Андре Броканелло взяв тайм-аут. В повному обсязі ті емоції, які обурювали бразильського тренера, могли відчути хіба що три його співвітчизники, тому що спокійний переклад українським гравцям від технічного менеджера – це вже трошки інше. Все було настільки емоційним, що навіть гравці з Сум навряд чи в цю хвилину чули свого власного тренера, а загальна атмосфера в спорткомплексі була такою, нібито на табло на той момент було 0:5, а не 5:0. Як показали подальші події в грі, суттєво запалити своїх підопічних на неймовірну самовіддачу Андре Броканелло так і не вдалося. І в тому, що це не сталося, йому не дорікнеш. Те, що в гравцях закладається роками, за хвилину не перевернеш.

Це і є обґрунтуванням того, чому по мірі того, як буде більше відомо 100-відсоткових учасників плей-офф, результатів, які будуть тягнути на «неочікувані», «несподівані» та «сенсаційні», ще варто очікувати. Коли приймалося рішення про формат плей-офф в чемпіонаті України, саме ця проблема була серед головних, яка б мала обов’язково виникнути і була б його мінусом. Але проблема, очевидно, тут не в форматі, і не в плей-офф – вона в головах футболістів, в небажанні і невмінні викладатися на майданчику всі 40 хвилин не тільки тоді, коли на табло плюс один чи два в той чи інший бік, а і коли перевага складає більшу кількість забитих м’ячів. Це і призводить до того, що коментатори матчів змушені використовувати відомий штамп, взятий, до речі, від тренерів: «команда грає по результату». Хоча за великим рахунком, по-чесному, це можна було б назвати або «валяти дурку», або «відбуванням номера».

Чемпіонат України. Favbet Екстра-ліга. 11 тур. 23 грудня, середа

«Сокіл» (Хмельницький) – «Продексім» (Херсон)

Хмельницький. Спорткомплекс ГУНП. 12.00
Арбітри: Леонід Жиронкін (Київ), Юрій Кондратьєв (Житомир), Денис Божко (Хмельницький)
Спостерігач арбітражу: Віталій Олійник (Київ)
Делегат матчу: Дмитро Руденко (Вінниця)

Трансляція на офіційному сайті СК «Сокіл» та на You Tube-каналі СК «Сокіл».

До завершення поточного року будуть зіграні ще такі раніше перенесені матчі:

23 грудня
11 тур. «Кардинал-Рівне» – «Ураган»
24 грудня
12 тур. «ІнБев» – «Енергія»
27 грудня
15 тур. «Моноліт-Viva Cup» – «ХІТ»

В решті матчів 11-го туру були зафіксовані такі результати:
«Моноліт-Viva Cup» – «ІнБев» – 5:5
«ДЕ ТРЕЙДИНГ» – АФФК «Суми» – 3:3
«Енергія» – «ХІТ» – 4:2

Прес-служба СК «Сокіл»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ