Близько двох тижнів «Сокіл» змушений був проводити тренування на майданчику ДЮСШ №3, який далекий від потрібного для футзалістів стандарту. Але на те були поважні причини: за цей час в спорткомплексі, де команда працює постійно, був покладений новий сучасний паркет, а вже у вівторок гравці команди провели на ньому перше тренування.
Що передувало непересічний для українського футзалу події і як все було втілене в життя, в розповіді Голови СК «Сокіл» Артема Гласа
– Артем Вікторович, Ви не тільки директор клубу «Сокіл», а ще і очолюєте Асоціацію міні-футболу (футзалу) Хмельницької області, тож хмельницький футзал можна привітати з тим, що він тепер має найсучасне покриття?
– Вважаю, що це по-перше важлива подія для Спортивного клубу «Сокіл». Тому що клуб, який вже тривалий час базується в Хмельницькому, заслуговує на те, щоб грати дійсно на якісному, європейського рівня покритті. Основна заслуга в том, що таке покриття з’явилося в нашому місті, Мирного Олександра Борисовича. Це дійсно серйозний вчинок для розвитку футзалу не тільки професійної команди, а і дитячого футзалу. Тому що тут будуть проходити і численні змагання дитячих команд, тренуватися дитячі команди Спортивного клубу «Сокіл». Тому саме для клубу «Сокіл» наявність такого покриття дасть потужний поштовх для розвитку і руху вперед.
– Чому виникла сама проблема, що попередній паркет потребує зміни?
– Зважаючи на те, що наш клуб ставить перед собою максимальні завдання, то під це відбуваються і певні кроки, що стосуються розвитку інфраструктури. Ви знаєте, що «Сокіл» має клубний автобус, пристосований для гравців команди, зараз встановлене європейське покриття, де витримані всі норми до тренувань і проведення офіційних ігор. Впевнений, що воно суттєво зменшить травматичність гравців, і вони будуть виконувати ті високі завдання, які перед ними стоять.
– Як відбувався пошук виробника покриття та виконавця робіт?
– Коли взагалі виникла ідея до зміни паркету, я пропрацював низку компаній, які є в нашій країні, і ми зупинилися на Приватному підприємстві «Podiluxe», яке б мало, згідно домовленостей, класти паркет і в Палаці спорту в Хмельницькому, будівництво якого наразі заморожене. Ми з ними зустрілися, обговорили всі питання, і я особисто залишився задоволеним, тому що люди дійсно якісно зробили свою роботу.
– Загалом серед таких фірм, які спроможні виконати подібні роботи, конкуренція висока?
– Я спілкувався з чотирма компаніями, які на цьому ринку працюють. Хоча всі вони спеціалізуються тільки на виконанні робіт. Сам же паркет «PLAYWOOD» виробництва відомої італійської фірми «Dalla Riva». Точно такий же паркет стелився в «Боско-Арені», в спортивному комплексі академії футбольного клубу «Рух», в залі в місті Городок, де грає волейбольна команда.
– Той, що був, попередній паркет демонтувався?
– Ні, новий паркет стелився поверх попереднього. Він був як амортизуюча подушка.
– Дотично футзалу, які основні переваги цього паркету?
– Найголовніша перевага це зменшення травматичності, тому що є відповідна амортизуюча подушка. Зараз тренерові можна спокійно дозувати навантаження і бути впевненим, що зі здоров’ям гравців буде все гаразд. Плюс це сертифікований під європейські матчі паркет. Якби ми зараз мали можливість проводити міжнародні матчі, ми могли б спокійно їх проводити на цьому паркеті. Це пакет, який ліцензований міжнародними спортивними організаціями.
– Після зміни паркету збільшилася площина майданчику. Могли б Ви для порівняння навести розміри майданчику, які були і якими вони тепер стали?
– Раніше було 38,80 на 18,30. Зараз стало 38,60 на 19,60. Це збільшення більше, ніж на 45 квадратних метрів.
– Фінансову сторону зміни паркету на майданчику можна озвучити?
– Це сума більше трьох мільйонів гривень.
– Той вигляд, який майданчик має, це вже остаточно, чи можливі якісь «вишеньки на торті»?
– Ми би хотіли зробити, щоб в центральному колі був присутнім логотип нашого спортивного клубу «Сокіл». Також є намір відтінити колір штрафних майданчиків. Зараз ми це не змогли зробити, тому що немає технічно правильно рішення, як це зробити. Але ми вивчаємо це питання, і якщо знайдеться технічно правильне його вирішення, яке не буде псувати паркет і буде практичним в плані використання, тоді ми найближчим часом цю ситуацію виправимо.
Далі коментарі безпосередньо тих, для кого відтепер нове покриття стане невід’ємною частиною спортивного життя
Роман Ковальчик, головний тренер «Сокола»:
– Роман Миколайович, позаду перше тренування команди на новому паркеті. Які Ваші враження і відчуття від того майданчика, на якому сьогодні працювала команда і на якому в подальшому буде тренуватися та грати?
– Як і в будь-якого іншого тренера зараз тільки позитивні емоції. Впевнений, такими вони будуть і у футболістів. Покриття високої якості, яке виготовлене і покладене професійно. Його наявність тільки збільшує натхнення і бажання працювати, а хлопці, як і завжди, будуть повністю викладатися на тренувальних заняттях. Не маю права не подякувати керівництву клуба, що в такий складний для всій країни час було зроблене все для того, щоб команда могла тренуватися в найкращих умовах. Вони для футзальної команди ідеальні.
– Які три головні переваги нового майданчика Ви би відзначили?
– По-перше, хотів би сказати, що ми довгий час до цього йшли. Треба було розібратися з тим, які наслідки від того, що ми працювали на старому покритті. Тому першим відзначу, що ми суттєво тікаємо від травматизму гравців. Попереднє покриття було твердим, а це вже професійне, в якому враховано те, щоб спортсмени, які на ньому працюють, менше були схильні до специфічних травм ніг. Друге – це впевненість футболістів, що дозволяє грати більш технічно. А третє – це буде дуже добре в тактичному плані, бо майданчик має максимально можливо близькі в існуючих умовах розміри до стандартних. Загальна площа майданчика збільшилася, тому що звужений майданчик обмежував індивідуальні можливості гравців, а разом з цим і тактичні командні. На цьому майданчику можна урізноманітнювати і комбінаційні елементи гри, і правильно підходити до роботи зі стандартами.
До цих трьох моментів додам, що розмітку майданчика правильно розмістили, і тепер гравці будуть подалі і від тих, хто сидить на лаві запасних, і від лавок для глядачів. Що ще важливо, що арбітрам буде набагато зручніше розміщуватися і виконувати свої обов’язки, бо, якщо пригадуєте, раніше їм потрібно було на бокових лініях працювати фактично знаходячись в межах майданчика.
Андрій Хамдамов, капітан «Сокола»:
– Андрій, ти багато грав на різноманітних майданчиках, в тому числі і на турнірах самого високого рівня. Які твої особливі враження від тренування на новому паркеті?
– Так, я дійсно грав на багатьох майданчиках, і цей майданчик дійсно якісний. Поясню чому. Перший раз, вже після війни, я зіграв на «Боско-Арені» у Львові, і перші враження були чудові, і ще тоді виникли мрія, щоб і в Хмельницькому такий був. Тепер він і в нас є! Одразу важкувато звикнути до нього, тому що змінилися його габарити. Плюс трохи нова розмітка впливає на очі. Але впевнений, що два-три дні, і ми його будемо сприймати як звичайний.
Сергій Шевченко, воротар «Сокола»:
– Сергій, і Роман Ковальчик, і Артем Глас відмічали, що новий паркет не такий жорсткий, як попередній. Тобі, як воротареві за фахом, більше доводиться падати на нього, тож як сприймаєш його?
– Дійсно, покриття м’якше, але я скажу, як воротар, що коли падаєш, то воно однаково твердо, тому потрібно захищатися наколінниками та налокітниками. Те, що майданчик ширший, так в іграх б’ють з будь-якої відстані, тому концентрація та ж сама потрібна. А от в плані побудови атак – це великий плюс, як і при грі «5 на 4». Перед цим ми два тижні тренувалися в маленькому залі, тому сьогодні було незвично, але з часом все буде на належному рівні.
Прес-служба СК «СОКІЛ»