Коли 14 березня команди Екстра-ліги провели матчі 18-го туру чемпіонату України, який був заключним в першій частині сезону-19/20, ніхто навіть не міг уявити, що перерва, яку оголосили через запроваджений в країні карантин, це надовго. Виявилося ж, що попередній чемпіонат в підсумку так і не буде дограний, а можливість знову змагатися в рамках чемпіонату екстралігові клуби отримають більше ніж за цілих п’ять місяців. І ось нарешті великий футзал повернувся! Напередодні кубковими матчами «Фіналу чотирьох» була поставлена остаточна крапка сезону-19/20, а вже 21 серпня матчем у Львові між «Енергією» та «Food centre/Суми» офіційно відкрився сезон-20/21.
Стартує він у складних умовах, адже проблема з COVID-19 нікуди не поділась і наше вітчизняне МОЗ наполегливо прогнозує прихід другої її хвилині з непередбачуваними наслідками. Як відомо, перша хвиля не оминула і український футзал, і через велику кількість позитивних тестів була зірвана передсезонна підготовка івано-франківського «Урагану». Звичайно, дуже хотілося б, щоб новий сезон пройшов повністю за тим графіком, який був спланований Асоціацією футзалу України, але саме зараз щось прогнозувати – справ невдячна. Можна хіба що сподіватися на краще, і в цих умовах дуже доречним і розумним треба визнати рішення АФУ про те, щоб визначення найсильнішої команди України проходило за схемою плей-офф. Адже вона при паралельно існуючому коронавірусові дає підстави очікувати, що в травні наступного року Україна отримає об’єктивно найсильнішу команду. Бо тільки плей-офф дає можливість знівелювати ті ризики, які можуть виникнути з будь-ким подібному тому, що нещодавно було в тому ж «Урагані».
Волею календаря хмельницький «Сокіл» вирушає в новий сезон на своєму майданчику матчем проти новачка Favbet Екстра-ліги харківського клубу «Моноліт-Viva Cup». До історії з його поверненням до когорти провідних команд українського футзалу можуть бути кілька незручних питань, але нехай вони все ж таки залишаться без відповідей. Бо, як не крути, 10 команд в Екстра-лізі це краще, ніж 9, тому що тепер в кожному турі буде по 5 матчів і не буде команд, вільних від ігор. А ще після зникнення харківського «Локомотиву» з футзальної мапи в Екстра-лізі якось було сумно без гідного представника Харківщини – цього завжди потужного футзального осередка.
Кілька дуже відомих персон, яких свого часу виплекав футзал Харкова, якраз і можна буде побачити в складі суперника «Сокола». Це, перш за все, про Дмитра Бондара, Дениса Овсяннікова та В’ячеслава Чуднова, які сумарно на трьох в різних командах повигравали близько 20-ти всіляких трофеїв та кубків. З іншого боку, цим футзалістам, якщо просумувати їхній вік, то вже більше за 100 років, і, напевне, головна мета, з якою їх запросили до «Моноліту-Viva Cup», це допомогти адаптуватися в Екстра-лізі молодим і не дуже гравцям, які не мають досвіду ігор на такому рівні.
Щодо до нашого суперника, то під назвою «Viva Cup» це був один з провідних клубів харківського аматорського футзалу в «Кубку ФК Універ», який є найпотужнішим турніром столиці Слобожанщини. В минулі роки «Viva Cup» неодноразово ставав і переможцем, і призером «Кубку ФК Універ», так було і в сезоні-19/20, який підопічні Романа Перадзе завершили з бронзовими нагородами. Великий плюс «Моноліту-Viva Cup» це його «награність», бо якщо не враховувати Бондара, Овсяннікова та Чуднова, то одним складом команда Романа Перадзе грає вже кілька років, а деякі гравці мають і непоганий міжнародний досвід. Він був отриманий в складі команди Харківського Національного університету ім. Каразіна, яка в липні минулого року стала срібним призером чемпіонату Європи серед вищих навчальних закладів.
За великим рахунком, «Моноліт-Viva Cup» не мав передсезонної підготовки в її традиційному вигляді. В середині липня харків’яни ще догравали черговий «Кубок ФК Універ», а вже за два тижні вирушили до Одеси, щоб зіграти в передсезонному турнірі «Кубок Валерія Водяна». І свій потенціал підопічні Романа Перадзе продемонстрували в матчах з «Продексімом» та «ХІТом», яким поступилися лише в один м’яч, причому чемпіони України вирвали свою перемогу за лічені секунди до фінальної сирени. Заключним же етапом підготовки до чемпіонату у «Моноліта-Viva Cup» були два товариських матчі зі ще одним новачком Favbet Екстра-ліги «ДЕ Трейдингом», в яких команди обмінялися перемогами – 1:3 та 5:2.
Нетривіальною була підготовка до сезону і у хмельницького «Сокола». Більше двох місяців гравці команди пересиділи на карантині, і ледь були дозволені послаблення, як Роман Ковальчик протрубив збір, і хлопці повернулися до тренувань. Але, на превеликий жаль, в далеко неповному складі: з різних причин «Сокіл» залишили Владислав Гресь, Дмитро Сорока, Владислав Ліпчинський, Владислав Вербовий і Владислав Черниш. Їм треба було шукати заміну і нею стали вихованці дитячої школи «Сокола» Олег Чайка, Микола Сохорук, Єгор Донець, Максим Стрельцов, Вадим Данилюк, Олексій Боднар, а також представник прикарпатського футболу Олег Гуцуляк та Богдан Бабенко з Микитою Макєєвим, які приїхали до Хмельницького з Дніпра. У кожного з них є задатки, щоб стати вправними майстрами, але це вже більше залежить від їхньої праці та від того, наскільки швидко та глибоко вони будуть сприймати бачення футзалу від свого головного тренера Романа Ковальчика.
За традицією в «Сокола» були на літо конкретні плани та домовленості, щоб за кордоном пограти товариські матчі з відомими європейськими клубами, але коронавірус вніс свої корективи, через які виїзд за межі України був неможливим. Тому плани були скореговані, і «Сокіл» провів 8 товариських матчів, які більше можна було б вважати «спільними тренуваннями», тому що Роману Ковальчику треба було поглибити хлопців в найрізноманітніші умови, які можуть виникнути в офіційних матчах. Були в цих «спільних тренуваннях» різноманітні результати, були відрізки, які повністю не задовольняли головного тренера, але головне – що всі футболісти отримали свій час, можливість «оббитися» з суперниками різного рівня, побачили свої помилки і в чому треба додавати.
Останній тиждень «Сокіл» працював в Хмельницькому на своєму майданчику. Не можна казати, що це була підготовка виключно під «Моноліт-Viva Cup», тому що націленість тренерів перш за все на те, щоб команда мала свою власну гру. Таку, за якої будуть зростати як кожний виконавець, так і команда загалом, що згодом, коли вже піде боротьба за розподіл місць, і принесе нашій команді потрібний результат.
На завершення для вболівальників «Сокола» нагадаємо, що все ще залишаються дійсними обмеження на відвідування спортивних заходів, тому згідно вимоги Асоціації футзалу України гра «Сокіл» – «Моноліт-Viva Cup» пройде без глядачів за порожніх трибун.
Чемпіонат України. Favbet Екстра-ліга. 1 тур. 22 серпня, субота
«Сокіл» (Хмельницький) – «Моноліт-Viva Cup» (Харків)
Хмельницький. Спорткомплекс ГУНП. 12.00
Арбітри: Ярослав Сторожук, Володимир Болізюк (обидва – Львів), Олег Дуцяк (Дрогобич)
Спостерігач арбітражу: Роман Проць (Дрогобич)
Делегат матчу: Дмитро Руденко (Вінниця)
Трансляція на офіційному сайті СК «Сокіл» та на You Tube-каналі СК «Сокіл».
В решті матчів 1-го туру Favbet Екстра-ліги зустрічаються:
21.08 «Енергія» (Львів) – «Food centre-Суми» (Суми) – 5:3
25.08 «ХІТ» (Київ) – «ІнБев» (Житомир)
26.08 «ДЕ ТРЕЙДИНГ» (Миколаївка, Донецька обл.) – «Ураган» (Івано-Франківськ)
26.08 «Кардинал-Рівне» (Рівне) – «Продексім» (Херсон)
Прес-служба СК «Сокіл»