Згідно календаря команди Екстра-ліги знаходяться вже на екваторі третього етапу, але тільки шість команд повністю витримали його графік. Так склалося, що найбільше перенесених матчів назбиралося у «Сокола», їх потрібно догравати вже втискуючись і без того в щільний календар ігор, і перше таке догравання відбудеться в перший день лютого, коли в Хмельницькому наша команда зіграє з «ХІТом» гру 13-го туру, або «третього туру другого етапу».
Свого часу ця грала мала відбутися 17-го грудня, і тоді за пів години до початку гри пролунала повітряна тривога. За регламентом потрібно було чекати годину від моменту початку гри, а він був призначений на 12.00. О 13.00 відміни тривоги ще не було, і офіційні особи, які відповідають за проведення гри, при обопільній згоді обох команд прийняли рішення про її відміну.
Чому не можна було сидіти і чекати далі? Це було пов’язане з логістикою від’їзду з Хмельницького київської команди. В середині грудня в столиці України вже були суттєві снігові заноси, і до Хмельницького «ХІТ» приїздив потягом. Справа в тому, що зимовий розклад поїздів такий, що останній потяг з нашого міста 17-го грудня до Києва від’їжджав о 16-й годині. Наступний – аж на наступний день о другій ночі. Тож, якщо б гра не була відмінена, а всі продовжували сидіти і чекати, то киянам просто не було б чим виїхати і довелося б ночувати ще одну ніч. Так склалося, що в той день повітряна тривога була відмінена невдовзі після 13-ї години, але починати гру вже не було сенсу. До речі, саме з урахуванням розкладу поїздів до Києва з Хмельницького в перенесеній грі час початку трохи незвичний для домашніх ігор «Сокола»: якщо все буде добре, стартовий свисток має пролунати об 11.30.
Події останніх тижнів в Екстра-лізі наочно показали, що жодній команді не по силах рівно пройти всю турнірну дистанцію. В когось більша, в когось менша, але синусоїду мають всі. Наприклад, на другому етапі пробуксовувати почав «Кардинал-Рівнестандарт», який не міг виграти чотири гри поспіль, і завдання тренерів в такій ситуації мінімізувати синусоїдальність стану своїх підопічних. Це не оминуло і найближчого суперника «Сокола»: «ХІТ» зразка осінньої частини регулярного чемпіонату та січня 2023 – це дві різниці. Не можна казати, що великі різниці, але певний спад у київської команди спостерігається. Восени підопічні Олега Лук’яненка цілеспрямовано йшли до головної і принципової для себе гри – проти «Урагану». Доволі впевнено франківці були переможені, і гравці «ХІТа», які раніше рухалися на максимальних обертах, нібито перемкнулися на нейтралку.
Перші ознаки, що не все гаразд, були помітні ще в грі з «in.IT», і їх можна було списати на легкий перебіг гри в першому таймі та й на ту ж недооцінку суперника. Далі була нічия з «Енергією», коли «ХІТ», двічі маючи перевагу в рахунку, обидва рази дозволяв супернику налагоджувати власну контргру і, врешті решт, позбавити лідера групи «Центр» очок. Ну, і нижня частина синусоїди у «ХІТа» припала на гру з МСК «Харків», яка показала вразливі місця лідера групи «Центр». Це і відсутність запасу міцності, яка б дозволяла здобувати результат, коли не всі гравці працюють на 100 відсотків, та й, наприклад, відсутність глибини складу. Варто було вийти на майданчик групі гравців, які не є тими, хто тягне команду по сезону, як «ХІТ» переставав бути тією машиною, яка постійно виснажує суперника.
Останньою грою у нашого суперника було дербі з «CLUST-ом». Хтось міг би назвати його принциповим, але принциповим воно було точно не для «ХІТа». Його гравцям в ньому просто немає що доводити, на відміну від новачка Екстра-ліги. Це тільки статус, а по факту це гравці, можливості яких добре відомі тренерському штабу «ХІТа», і які б залюбки побігли в «ХІТ», але не беруть, бо він не гумовий. Гру можна поділити на дві частини: на ту, в якій команди грали в стандартному форматі «чотири на чотири», і заключні 10 хвилин, коли підопічним Олега Лук’яненка довелося протидіяти п’ятірці польових гравців суперника. Вийшло, як всі побачили, не дуже – два пропущених м’ячі, і це ще одне вразливе місце, над яким якщо не попрацювати, то воно обов’язково вилізе боком в плей-офф.
А на якій же частині синусоїди перебуває «Сокіл»? Як це не парадоксально після поразок від двох львівських команд, але на тій, де в неї підйом. Можна програти, але ані «Енергія», ані «in.IT» по грі нашу команду не переграли, і це не спроба зробити веселу міну. До стабільного тренувального процесу повернулася група раніше травмованих гравців, і Роману Ковальчику зараз не потрібно ламати голову над тим, як протидіяти супернику, коли в тебе в обоймі п’ять-шість боєздатних гравців, а нарешті мати в розпорядженні дві четвірки, в кожній з яких ще й по гравцю на підміну. Можна варіювати і в середині четвірок, можна, за необхідності, перекидати гравців поміж четвірками. Питання лише в тому, щоб гравці, які різний час, хто більше, хто менше, не грали, якомога швидше набрали форму, відновили кондиції і знову відчули смак гри, коли не обов’язково вивертати себе навиворіт, а виходити на майданчик і показувати те, що ти вмієш, отримуючи задоволення.
Лютий і березень не обіцяють «Соколу» легкого життя – попереду 12 ігор, які потрібно буде зіграти протягом цих двох місяців. Їх важливо провести так, щоб рухатися тільки вгору, адже, попри свою напругу, лютий і березень – це ще не пік сезону. На нього в «Соколі» очікують тільки вже в плей-офф.
Хмельницький. Чемпіонат України. Vbet Екстра-ліга
13 тур. 1 лютого, середа. 11.30
«СОКІЛ» (Хмельницький) – «ХІТ» (Київ)
Арбітри: Орест Дуцяк (Дрогобич), Андрій Кузьмін (Львів), Каріна Лучковська (Хмельницький)
Хронометрист: Юрій Жмурко (Хмельницький)
Спостерігач арбітражу: Роман Проць (Дрогобич)
Делегат матчу: Богдан Мельник (Львів)
Ексклюзивна трансляція на офіційному сайті СК «СОКІЛ» та на You Tube-каналі СК «СОКІЛ».
В матчах найближчого, 18-го туру 4 лютого зустрічаються:
«Захід»
«Енергія» (Львів) – вільна від ігор
3.02 «Ураган» (Івано-Франківськ) – «Сокіл» (Хмельницький)
«in.IT» (Львів) – «Кардинал-Рівнестандарт» (Рівне)
«Центр»
«ХІТ» (Київ) – вільний від ігор
«Рятувальник» (Ромни) – МСК «Харків» (Харків)
«Черкасиобленерго» (Черкаси) – «CLUST» (Київ)
Прес-служба СК «СОКІЛ»