«СОКІЛ» – «ХІТ». Анонс матчу

0
692

Середина грудня – це той час, коли регулярний чемпіонат Екстра-ліги наближається до свого екватора. Офіційно він складається з чотирьох етапів, і серединою «регулярки» резонним було б вважати закінчення двох з них, але по факту при 22-х іграх екватором є 11 ігор. У найближчі п’ятницю та суботу в Екстра-лізі за календарем п’ять ігор третього туру другого етапу, а загалом 13-го туру, і дві команди навіть підуть вже на другу половину регулярного чемпіонату – це МСК «Харків» та «in.IT». Втім, через численні переноси з різних поважних причин деяким клубам до позначки в 11 матчів ще грати й грати, і серед них учасники матчу в Хмельницькому, де «Сокіл» буде приймати «ХІТ».

Хмельничани взагалі в лізі провели найменше ігор – всього шість, і востаннє виходили на майданчик рівно місяць тому, коли вдома грали проти львівської «Енергії». Ця гра стала чи не найдраматичнішою серед тих, що вже зіграні. По-перше, варто пригадати, що ця гра взагалі відбулася з другого заходу, бо за календарем мала бути зіграна ще 22 жовтня. Коли ж таки відбулася, то фактично склалася з чотирьох таймів: першого з 20-ти хвилин, які «Сокіл» виграв 3:1, а друга 20-тихвилинка переривалася двічі, і це не могло не вплинути на перебіг подій. Краще до таких обставин прилаштувалися львів’яни, і, забивши в четвертому відрізку гри тричі, перемогли 4:3. Таким прикрим чином «Сокіл» долучився до події, яка була в Екстра-лігі зафіксована вперше – це коли команда, яка виграла перший тайм, в підсумку не змогла вписати до свого активу навіть одне очко.

Тож, «Сокіл» за більше, ніж три місяці чемпіонату, провів шість ігор. Не так багато, але певні проміжні висновки можна зробити. Команда суттєво додала по грі в захисті. Якщо в минулі сезони показник пропущених м’ячів коливався навколо чотирьох за гру, то зараз він складає 2,33 за гру. При чому, важливий момент – в двох іграх з шести підопічні Романа Ковальчика взагалі залишили свої ворота «сухими», і це було в іграх з «in.IT», в складі якого чимало гравців, у яких кількість забитих м’ячів в Екстра-лізі обчислюється десятками.

За цифрами ховається ще й головне: зменшення кількості пропущених м’ячів «Соколом» досягнуте не за рахунок того, що у гравців підвищилася майстерність з вибудовування більш якісного муру біля своїх володінь, а в першу чергу за рахунок того, що команда набагато більше грає на атаку, більше своїх суперників володіє м’ячем. Як-то кажуть, шукає своє щастя біля чужих воріт. І так було в іграх не тільки проти того ж «in.IT», а й в двох останніх домашніх іграх хмельничан, в яких їхніми суперниками були «Ураган» і «Енергія». Інша справа, що чимало створюючи гольових моментів, «Сокіл» не так багато їх реалізовує. А є і такі ігри, коли не реалізовує взагалі, як це було з «Енергією» у Львові чи з «Ураганом» в Хмельницькому.

Проблема дійсно є, тренерський штаб команди її розуміє, футболісти над зменшенням її наслідків працює, і як би не було складно, від цієї філософії гри команда відходити не буде, в такій грі вбачає своє майбутнє. Бо приклади її перспективності продемонстрував хоча б елітний раунд Ліги чемпіонів. Всі чотири клуби, які пробилися до «Фіналу чотирьох», це команди, спрямовані на атаку, навіть той же «Андерлехт», який (для когось може і сенсаційно) вибив з Ліги чемпіонів «саму» «Барсу». Саме вміння гравців чемпіона Бельгії, серед яких і добре всім нам відомий Роніньо, розкуто відчувати себе біля чужих воріт допомогло їм досягти омріяної мети – вийти в «Фінал чотирьох». Цікавий по «Андерлехту» показник. Загалом команда в шести іграх Ліги чемпіонів забила 25 м’ячів, і, увага (!), 14 з них в двох останніх іграх. По-перше, забити п’ять м’ячів «Барсі» це треба зуміти, але згодом не тільки це зробило «Андерлехт» учасником «Фіналу чотирьох», а ще і дев’ять м’ячів у ворота румунського «Юнайтед Галаці».

От того вміння «розкуто відчувати себе біля чужих воріт» і бракує «Соколу» зараз, щоб і очок в турнірній таблиці мати побільше, та й своїми позитивними результатами тішити футзальний Хмельницький частіше. Однак, є розуміння, що тільки через працю та потрібна розкутість до гравців прийде. Резерви в нас ще в цьому напрямку не вичерпані. В голеадорах минулого сезону в нас було 12 гравців, зараз же всього п’ятеро. Серед тих, хто поки не грає, відверто бракує Вадима Данилюка та Богдана Токара, які вміють і по воротах пробити і біля них зіграти креативно. З тих же, хто грає постійно, гравці (не будемо називати їхні прізвища) розуміють, що один гол чи взагалі жодного в шести іграх це не їхній рівень і не те, на що вони спроможні.

Наш суперник «ХІТ» за загальною кількістю забитих м’ячів наразі другий в Екстра-лізі, поступаючись лише чотирма точними ударами МСК «Харків». Хоча якщо порахувати середній показник за гру, що було б доречнішим через різну кількість ігор, то команда Олега Лук’яненка все ж таки випереджає харків’ян – 4 м’ячі за гру у «ХІТа» проти 3,64 у МСК «Харків». Тому не дивно, що саме із складу київського клубу в Екстра-лізі один з лідерів бомбардирських перегонів – це Євгеній Жук з дев’ятьма м’ячами (стільки ж і у Юрія Сагайдачного з МСК «Харків»). А також, що в «ХІТі» аж 12 гравців вписували свої прізвища в протоколи ігор як результативні гравці. Серед них навіть і воротар Олександр Сухов (хоча чому «навіть»? Позаминулого сезону Сухов вразив воротар суперників 4 рази, і це було більше кількох польових гравців «ХІТа»). Хто ж не забивав з заявкового списку «ХІТа», це троє: Олександр Ліфер та Ігор Салтанов, які мають дуже мало ігрового часу, а також воротар Олександр Кравець.

Напевне, у керманича «ХІТа» є претензії до гравців по якихось ігрових моментах, але до чого претензій точно немає, так це до турнірного становища. Втративши ще в першому турі прикрим чином перемогу в грі з МСК «Харків», надалі «ХІТ» видав серію з восьми перемог поспіль (в тому числі була одна з розряду надпринципових – над «Ураганом»), і наразі кияни не тільки беззаперечні лідери групи «Центр», але й загалом серед усіх команд Екстра-ліги мають найбільшу кількість очок. Це, звичайно формальність і певна доля гумору, але математика така: якщо «ХІТ» виграє всі три найближчі гри, а «Рятувальник» всі три свої гри програє, то столичну команду першою в Екстра-лізі можна буде офіційно привітати з виходом до плей-офф.

Щодо решти матчів туру, то в кожному з них є явно виражені фаворити, хоча зрозуміло, що ніхто без бою очками ділитися не буде. Це буде вже третій акт протистояння команд «Заходу» та «Центру», і цікавою тенденцією перших двох було те, що в першому перевага була на боці команд «Центру», які грали на виїзді, а в другому, після тих трьох матчів, які завершилися, перевага вже у команд «Заходу», які теж грали на виїзді. Чи стане сумарна перевага тих команд, які грають на виїзді, домінуючим трендом, дізнаємося в суботу ближче до вечора, коли завершаться всі матчі туру.

Хмельницький. Чемпіонат України. Vbet Екстра-ліга
13 тур. 17 грудня, субота, 12.00

«СОКІЛ» (Хмельницький) – «ХІТ» (Київ)

Арбітри: Олександр Сидорук (Вінниця), Олександр Макаренко (Радомишль), Каріна Лучковська (Хмельницький)
Хронометрист: Юрій Жмурко (Хмельницький)
Спостерігач арбітражу: Олег Іванов (Дніпро)
Делегат матчу: Віктор Таран (Житомир)

Ексклюзивна трансляція на офіційному сайті СК «СОКІЛ» та на You Tube-каналі СК «СОКІЛ».

В решті матчів 13-го туру зустрічаються:

16.12 «Енергія» (Львів) – «Черкасиобленерго» (Черкаси) – 4:1
«in.IT» (Львів) – «CLUST» (Київ)
«Ураган» (Івано-Франківськ) – МСК «Харків»
«Кардинал-Рівнестандарт» (Рівне) – «Рятувальник» (Ромни)

Прес-служба СК «СОКІЛ»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ