«СОКІЛ» – «Енергія». Анонс матчу

0
644

Відомий вислів відомого футбольного тренера Віктора Прокопенка стосовно того, що не потрібно шукати логіку в футболі, своє яскраве підтвердження отримав останнього місяця. І щоб пояснити, що мається на увазі, наведемо результати трьох матчів з чотирьох попередніх турів:

11 тур
«Ураган» – «Сокіл» – 2:3

12 тур
«ХІТ» – «Ураган» – 3:5

14 тур
«ХІТ» – «Сокіл» – 14:2.

Хтось вбачає в них якусь загальну логіку? Якщо так, то будь ласка, просимо дописувачів поділитися своїми аргументами в коментарях.

Є в футболі такі суперечливі поняття, як «зручний» і «незручний» суперник, і саме хіба що їх можна підтягнути, щоб розібратися в тих результатах. Ходити далеко в історію не будемо, і згадаємо недавні очні стосунки цих трьох команд. З серпня «Сокіл» з підопічними Максима Павленка зіграв чотири рази (враховуємо всі матчі з різними варіантами «Урагану», в яких все ж таки були провідні гравці), і двічі ці матчі завершилися внічию, а двічі сильнішою була наша команда. Чотири гри це певна тенденція, і очевидно, що Роман Ковальчик зумів повністю розібрати особливості гри франківців, довести їх до своїх підопічних, і тепер черга Максима Павленка щось вигадувати, щоб перебити аргументи свого візаві. В свою чергу, головний тренер «Урагану» підібрав ключі до силової гри «ХІТа», що і дозволило франківцям в плей-офф минулорічного чемпіонату подолати киян (при чому двічі в Києві). Поточний сезон нічого не змінив: Олегу Лук’яненку дуже б хотілося реваншуватися за ті поразки, але поки що перевага знову ж таки на боці «Урагану» – це нічия в першому колі і переконлива (по грі) перемога в другому колі, і знову в Києві. І вже новому головному тренеру «ХІТа» треба думати, як запобігати разючим контратакам франківців.

Тепер же ближче до «Сокола» з «ХІТом». Те, що управа на столичну команду «Соколом» буде знайдена, сумнівів жодних, хоча б тому, що непереможних команд не існує. Це – лише питання часу, як і питання якого ж часу. Поки ж що є: дійсно, кияни, які своїх суперників не стільки переграють, скільки задавлюють, затопчують, заштовхують, які там ще можуть були дієслова з цієї серії, навіть не гидують тим, щоб десь налякати свого суперника, діючи брудно і нишком, останні кілька років в іграх з «Соколом» йдуть з майданчика з перемогами. Взагалі, «Сокіл» ще жодного разу не перемагав «ХІТ», досягнувши у всіх зіграних матчах лише однієї нічиєї, яка буда ще в листопаді 2017 року.

Як відомо, «б’ють – розуму дають», і в «Соколі» прагнуть робити висновки з кожної поразки від київської команди. Про певні тенденції можна було говорити після гри першого кола. Пригадаємо, як тоді «Сокіл» приголомшив столичну команду потужним початком, коли на п’ятій хвилині повів 2:0. Можна в якості контраргумента казати про те, що тоді, мовляв, команда Олега Лук’яненка не увійшла у гру, або «не вийшла з роздягальні», але то, по-перше, її проблеми, а по-друге, чому б не почути аргументи тих, хто скаже, що це «Сокіл» не дозволив супернику «увійти» та «вийти». Що ж тоді сталося в Києві тиждень тому? Зараз і тут наведемо одну з причин: склад нашої команди між тим, яким був у Хмельницькому, і тим, яким був в Києві, відрізнявся на п’ять (!) гравців. Це з урахуванням Кирила-Іллі Бабака, який травмувався на самому початку гри. І також не варто забувати, що Андрій Хамдамов, який був в обох іграх, в Києві вимушено вийшов на майданчик після двомісячної перерви, і він був в стані лише 20-ти відсотків, як зазначив після гри Роман Ковальчик, від своєї оптимальної форми.

Хтось може сказати, що це – лише «відмазка»: ну, не було п’яти гравців, так у вас ще інші є. Гаразд, тоді пропонуємо переконати в цьому ж фанатів херсонського футзалу, які і досі впевнені, що їхній улюблений «Продексім» програв минулого року чемпіонат України виключно через те, що були відсутніми кілька провідних гравців. Що ж до інших чинників, які призвели до такого неприємного результату, то залишимо їх для внутрішньої кухні. З ними протягом підготовчого циклу до гри з «Енергією» розбирався Роман Ковальчик, і, окрім цього, кожний з гравців мав зазирнути в середину себе, щоб дати для себе відповідь на питання, яке місце в їхньому житті займає футзал. Пам’ятаєте крилату фразу «Любіть мистецтво у собі, а не себе у мистецтві»? Так само має бути і з футзалом у того, хто обрав за головне в своєму житті цю непросту справу.

Гра у «Сокола» в суботу з «Енергією», тому варто було б кілька слів сказати про нашого суперника. Тиждень тому львів’янам нарешті вдалося перемогти і перервати свою серію з 10-ти матчів без перемог. Чи дозволяє це казати, що величезні проблеми «енергетиків» залишилися позаду? Можливо й так, але, скоріш за все, ні. Цікаво було прочитати нещодавно навіть таку цікаву пораду «Енергії» «злити цей сезон» заради процвітання у майбутньому. Очевидно, що ніхто цього робити не буде, тренерський штаб і керівництво клубу виправляти ситуацію будуть поступово, від гри до гри, тим більше, що в плей-офф львів’яни скоріш за все грати будуть, а плей-офф – така справа, що в ньому «вистрілити» може будь-яка команда. Як, до речі, і провалитися той, хто зараз на горі і вважає, що в нього все гаразд та під контролем. З попередніх років прикладів цього чимало, навіть одна команда, сповнена чемпіонськими амбіціями, на одні і ті ж самі граблі в вирішальних фазах чемпіонатів наступала із постійністю, якій не варто заздрити.

Чемпіонат України. Parimatch Екстра-ліга. 15 тур. 11 грудня, субота

«Сокіл» (Хмельницький) – «Енергія» (Львів)

Хмельницький. Спорткомплекс ГУНП. 12.00

Арбітри: Артем Духан, Артем Федоріщев (обидва – Луганська обл.), Олександр Глядик (Хмельницький)
Хронометрист: Юрій Жмурко (Хмельницький)
Спостерігач арбітражу: Олег Іванов (Дніпро)
Делегат матчу: Віктор Таран (Житомир)

Трансляція на офіційному сайті СК «СОКІЛ» та на You Tube-каналі СК «СОКІЛ».

В решті матчів 15-го туру Parimatch Екстра-ліги зустрічаються:
«Viva Cup» (Харків) – «ДЕ ТРЕЙДИНГ» (Миколаївка, Донецька обл.)
«Продексім» (Херсон) – «Кардинал-Рівнестандарт» (Рівне)
12.12 «Ураган» (Івано-Франківськ) – АФФК «Суми» (Суми)

Прес-служба СК «СОКІЛ»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ