«СОКІЛ» – «ДЕ ТРЕЙДИНГ». Суддівська передмова: згадуємо, аналізуємо, попереджаємо

0
552

Олександр Плахов з Чернівців та Володимир Дзюра з Рівного отримали призначення на гру 19-го чемпіонату України, в якій «Сокіл» буде приймати «ДЕ ТРЕЙДИНГ» з Миколаївки. Це буде їхня друга цього сезону спільна гра, а загалом обидва арбітри мають стабільну (і додамо – синхронну, в одних і тих же турах) суддівську практику, відпрацювавши в двох колах регулярного чемпіонату по шість матчів. Тобто, призначення вони отримували в середньому кожні три тури.

Це з точки зору того, що арбітр знаходиться в постійному тонусі, дуже добре, але є один нюанс. Загалом Плахов і Дзюра були арбітрами в 11-ти матчах, але тільки в одному, ще в першому турі, один з них – це Плахов – був першим арбітром, а в решті 10-ти матчах що представник Чернівців, що представник Рівного були другими арбітрами,

В цілому, зараз існує така суддівська політика, що відсутнє чітке розмежування функцій в тому, бути першим арбітром або другим. Мається на увазі, що обидва арбітри мають рівні права в прийнятті рішень, тоді б мала бути і рівна відповідальність, але по факту, зазвичай існує така практика, що на першого призначається арбітр з більшим досвідом, і його рішення все ж таки більш вагомі. Це тримають в голові навіть самі арбітри, бо другий арбітр у численних випадках ще й молодший за віком.

Про «відповідальність» було трошки вище, і не просто так. Серед тих матчів, на яких другим був Володимир Дзюра, є одна гра, яка миттєво звернула на себе увагу, ще коли тривала. Мова про гру 16-го туру «Енергія» – «ХІТ», в якій помилково (і це вердикт АФУ) не був призначений пенальті у ворота киян за гру рукою в штрафному майданчику. Було це ще за рахунку 0:1 на користь «ХІТа», і подібна помилка вже тягне на таку, яка вплинула на результат гри, і після неї мають бути певні наслідки. Першим арбітром на тій грі була Олена Хомич, і саме на неї лягла відповідальність за помилку. Чому робиться такий висновок: вже третій тур арбітриня не отримує призначень на матчі Екстра-ліги, і це, скоріш за все, ще не межа. А от Володимир Дзюра знову «в грі», і найближчої суботу завітає до Хмельницького. Зазначимо, що після гри у Львові Дзюра не простоював і мав одне призначення на гру Першої ліги «Славута» – КІВС «Енергія-2» (3:1). До речі, і Олена Хомич після львівської гри також відпрацювала на грі Першої ліги: «Ураган-2-КФВ» – «In.IT» (4:0).

В продовження цієї ж теми ще одна гра, на якій Володимир Дзюра був другим, і це вже за участю «Сокола», в 12-му турі в Хмельницькому проти «Viva Cup». В ній рівнянин працював в парі з Ярославом Вовчком, одним з п’яти українських футзальних арбітрів, які мають статус «арбітра ФІФА». Арбітраж в цій грі змусив прес-службу нашого клубу підготувати відео, в якому зроблений акцент на очевидну непослідовності в прийнятті рішень арбітрами, і статтю, в якій детально розібрано, в чому ж ця непослідовність була. Так от, всі ці непослідовні рішення були навколо ігрових подій, які відбувалися під Вовчком, але ж і Дзюра був присутнім на майданчику, і для нього події відбувалися не на відстані ширини футбольного поля, але або він також був згодним з тими непослідовними рішеннями, або вплив, авторитет і статус Вовчка не дозволяли йому втручатися в ситуацію.

Закриваючи тему «першого та другого» зазначимо, що загалом це не можна вважати суттєвою проблемою, що цього сезону у одного з арбітрів лише одна гра в якості першого. Втім, хтозна, як воно буде, коли на майданчику виникне екстремальний епізод – чи інстинктивно не перекладуть обидва рефері відповідальність за прийняття рішення один на одного? Футзал – річ непередбачувана, а ще відомо, що рветься завжди саме там, де тоненько.

Надалі статистика всіх матчів, на які Олександр Плахов та Володимир Дзюра отримували призначення:

Олександр Плахов (Чернівці)
1 тур
«Ураган» – «Viva Cup» (3:0) (перший арбітр)
4 тур
«ХІТ» – «Viva Cup» (5:2) (другий)
1 жовта (господарі/гості – 1-0)
7 тур
«Ураган» – «Кардинал-Рівнестандарт» (2:1) (другий)
2 жовті (господарі/гості – 2-0)
9 тур
«Сокіл» – «Кардинал-Рівнестандарт» (2:3) (другий)
12 тур
«Енергія» – «Продексім» (3:4) (другий)
8 жовтих (господарі/гості – 4-4, дві жовті для гравця в складі команди гостей перетворилися на червону)
16 тур
«Кардинал-Рівнестандарт» – «Ураган» (1:4) (другий)
2 жовті (господарі/гості – 0-2)

Володимир Дзюра (Рівне)
1 тур
«Ураган» – «Viva Cup» (3:0) (другий арбітр)
4 тур
«Енергія» (Львів) – «Ураган» (0:4) (другий)
2 жовті (господарі/гості – 1-1)
7 тур
«ХІТ» – «Енергія» (4:2) (другий)
1 жовта (господарі/гості – 0-1)
9 тур
«Енергія» – «ДЕ ТРЕЙДИНГ» (2:2) (другий)
12 тур
«Сокіл» – «Viva Cup» (4:4) (другий)
8 жовтих (господарі/гості – 4-4, дві жовті для гравця в складі команди гостей перетворилися на червону)
16 тур
«Енергія» – «ХІТ» (0:2) (другий)
1 жовта (господарі/гості – 1-0).

Очевидно, що і в Олександра Плахова, і у Володимира Дзюри з загальної статистики випадають по одній грі. Якщо в дев’яти іграх, в яких вони були арбітрами, були показані всього дев’ять жовтих карток, і серед них були три гри, в яких жовтих не було взагалі, то з кількості жовтих карток, які були в іграх «Енергія» – «Продексім» та «Сокіл» – «Viva Cup», так і напрошується висновок, що це були якісь «заруби» з неймовірним паланням пристрастей. Про гру в Херсоні нічого казати не будемо, а от в грі в Хмельницькому нічого такого не було: деякі картки були наслідком технічних помилок в боротьбі за м’яч, деякі – наслідком тієї самої непослідовності. Але, зазначимо, що її наслідком було і те, що бруд в діях і відверті симуляції з боку гравців суперника «Сокола» так і залишилися непокараними.

Прес-служба СК «СОКІЛ»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ