«СОКІЛ» – «CLUST». Анонс матчу

0
568

Восьме лютого, середа – це день, коли «Сокіл» зіграє другий зі своїх п’яти свого часу незіграних матчів футзальної Екстра-ліги. Суперник – київський «CLUST», який влітку завдяки тим обставинам, що склалися, увірвався до Екстра-ліги зі своїми невдоволеними амбіціями, які були та, напевне, і залишаються у гравців, які є в його складі.

Називати «CLUST» новачком чи дебютантом Екстра-ліги – це вже стало штампом, який зовсім мало спільного має з реальністю. От ще два представника групи «Центр», «Рятувальник» та «Черкасиобленерго» – це зовсім інша справа, що, до речі, і доводять ігри цих команд. В них разом пальців однієї руки вистачить, щоб перерахувати гравців, які хоча б якимось чином були дотичні до футзалу рівня Екстра-ліги до сезону-22/23. З «CLUST-ом» ситуація з точністю до навпаки.

Потрібні якісь докази? Будь ласка. В останній грі «CLUST-у» проти «Черкасиобленерго» його головний тренер Валерій Директоренко мав в своєму розпорядження 13 гравців, плюс в загальній заявці є ще воротар Максим Дядюнець. От він якраз дебютант Екстра-ліги в повному розумінні цього слова, адже свою першу гру в ній провів аж в 27 років. Серед тих, хто в дуже поважному (у спортивному розумінні) віці відкрив для себе Екстра-лігу, також Андрій Науменко, а якщо точно, то в 36 (!) років. Перший повноцінний сезон в Екстра-лізі проводить 33-хрічний Ярослав Аксьонов, який ще в кінці нульових років був в такій команді, як «Планета-Міст» з Києва, але в ній була така конкуренція, що Аксьонов грав лише в її другій команді. З молодих гравців дебютант лише один – це 22-хрічний Андрій Мельник.

Тож загалом всього четверо, пальців однієї руки вистачило, ще й один палець залишився – чи не замало, щоб всю команду називати дебютантом? Натомість, в складі «CLUST-у» є така цікава постать, як воротар Володимир Удовиченко. Його взагалі зараз можна вважати одним з динозаврів Екстра-ліги. А, точніше, вищої ліги, бо коли Удовиченко зіграв свій перший матч в складі команди ПФС (Севастополь), такої структури, як Екстра-ліга, в українському футзалі ще не існувало. Щоправда, в подальшому він на вищому рівні грав з перервами, але це вже деталі. Ну, і як не згадати про капітана «CLUST-у» Максима Бессалова, який свої зіркові часи провів в харківському «Локомотиві» та херсонському «Продексімі».

Решта ж переважна більшість складу «CLUST-у» це гравці житомирського «ІнБеву», до яких Валерій Директоренко долучив орендованих у «Урагану» Миколу Гуйвана та Андрія Британа. І, нарешті, найсвіжіший новачок – це Орест Боргун. Нібито зовсім нещодавно його вважали молодим та перспективним, але зараз вихованцю київського футболу 32 роки, а за плечима досвід ігор в Екстра-лізі за «Ураган», «Титан» та «ХІТ».

Окрім Бессалова, гравці нинішнього «CLUST-у» нічого в Україні не вигравали. Не були навіть призерами чемпіонату або Кубку України – це їх і об’єднує в тому, заради чого вони зібралися в одній команді. Досвід у гравців є, загальний рівень Екстра-ліги просів – чому б цим не спробувати скористатися? До того ж, як чутно, з фінансами в «CLUST-і» все стабільно і пристойно (за українськими мірками).

Нібито всі зірки зійшлися, але своїм поточним результатом в «CLUST-і» навряд чи задоволені. Ігор, за які команда могла поставити собі залік, не так багато. За високими вимогами – це нічия з «Ураганом» та перемога над «Енергією». Три перемоги над «Черкасиобленерго» та дві над «Рятувальником»? Але є впевненість, що це те, що команда вважала своїми «очковими» іграми. Так, були ще окремі ігри з «ХІТом», в яких Валерій Директоренко не міг нічим дорікнути гравцям, але в них не було результату, який би бальзамом ліг на амбіції.

«Сокіл» минулого тижня мав подвійну перевірку лідерами обох груп Екстра-ліги, і за рахунками на табло отримав майже ідентичні підсумки. Вони, звісно, прикрі, і якщо сказати, що не зовсім по грі, то це не тільки власна думка, а й тренерів обох команд-суперників. Зробити з них власні правильні висновки, це може пролунати банально, але іншого напрямку вдосконалення не придумано – індивідуального і через нього командного. В іграх з «ХІТом» та «Ураганом» «Сокіл» свідомо налаштовувався на інтенсивну гру, яку витримав, враховуючи, що між іграми було всього 48 годин. Інша справа, що в ній вилазять окремі індивідуальні помилки, які не завжди миттєво вдається виправляти, що і призводить до пропущених м’ячів. Їхні причини – предмет для аналізу в середині команди, і підґрунтя для власної роботи над помилками безпосередньо гравцями. І все це в стислі терміни: між грою в Івано-Франківську та грою в середу з «CLUST-ом» у команди всього два тренувальних дня.

До якого ж «CLUST-у» готуватися? Звісно, в пріоритет треба ставити власну гру, а от суперника ми цього сезону мали можливість бачити різного: від активного і агресивного в іграх з тими, хто зараз нагорі в своїх групах, до закритого і контратакувального в іграх з тими, хто тільки освоюється в Екстра-лізі. Нібито парадоксально, але вже так як було.

Хмельницький. Чемпіонат України. Vbet Екстра-ліга
11 тур. 8 лютого, середа. 12.00

«СОКІЛ» (Хмельницький) – «CLUST» (Київ)

Арбітри: Олександр Сидорук (Вінниця), Олександр Макаренко (Радомишль), Каріна Лучковська (Хмельницький)
Хронометрист: Юрій Жмурко (Хмельницький)
Спостерігач арбітражу: Олег Іванов (Дніпро)
Делегат матчу: Віктор Таран (Житомир)

Ексклюзивна трансляція на офіційному сайті СК «СОКІЛ» та на You Tube-каналі СК «СОКІЛ».

В матчах найближчого 19-го туру 11 лютого зустрічаються:

«Захід»
«Сокіл» (Хмельницький) – вільний від ігор

«Кардинал-Рівнестандарт» (Рівне) – «Ураган» (Івано-Франківськ)
10.02 «Енергія» (Львів) – «in.IT» (Львів)

«Центр»
МСК «Харків» (Харків) – вільний від ігор
«CLUST» (Київ) – «Рятувальник» (Ромни)
«ХІТ» (Київ) – «Черкасиобленерго» (Черкаси)

Прес-служба СК «СОКІЛ»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ