«СОКІЛ» – АФФК «Суми». Анонс матчу

0
535

Лише одна гра залишилася незіграною після двох кіл регулярного чемпіонату України, і саме вона відбудеться найближчої суботи, коли в Хмельницькому «Сокіл» буде приймати АФФК «Суми». Команди Романа Ковальчика та Ярослава Пєсоцького трохи відстали від загального пелотону на цьому відрізку турнірної дистанції, тож коли ще не спробувати підтягнутися до решти семи команд Parimatch Екстра-ліги, як не в очній зустрічі, яка буде мати великий вплив на їхню долю, пов’язану з участю або неучастю в головній страві всього сезону – мова про плей-офф.

Навіть в тих командах, в яких нібито все гаразд, при більш уважному погляді не все так вже і гаразд. Приклад всього один – херсонський «Продексім», який лідирує в чемпіонаті майже з його старту, але і в ньому проглядаються проблемки. На поверхні хоча б дві. Перша – кадрова: Микола Микитюк, Сергій Малишко та Микола Білоцерківець пройшли зі збірною України весь відбірковий цикл до чемпіонату Європи, але травми позбавили хлопців і Євро, і можливості допомагати віце-чемпіонам України в вирішенні їхніх завдань. Друге – гра, до якої є претензії у керівництва клубу, недарма ж воно днів десять тому махнуло шашкою і в Херсоні стало на трьох гравців менше. Правда, згодом у «мельників» на одного бразильця побільшало, мабуть, на думку того ж керівництва, гідних українських гравців, які б вселяли довіру, на теренах Екстра-ліги немає.

Це був невеличкий ліричний відступ, бо «Соколу» та АФФК «Суми» свої б проблеми подолати. Наш суперник вже в січні конкретно всім дав зрозуміти, що буде дотримуватися принципу ставки на омолодження та власні кадри, коли було вирішено не продовжувати співпрацю з 30-тирічним Дмитром Ігумновим та іногородніми Денисом Зеленкевичем та Василем Кефою. Натомість фактично одразу до лав АФФК «Суми» повернулися три гравці: Віталій Катеринін та Сергій Бабинін – обом по 27 років і 23-хрічний Олексій Пархоменко.

Розлука першого з Сумами була нетривалою: важко сказати, з яких причин так небагато, але в «ДЕ ТРЕЙДИНГу» Катеринін відіграв всього чотири місяці, де встиг відзначитися п’ятьма забитими м’ячами. Це був другий показник результативності в команді з Миколаївки, і схоже, що причини від’їзду Катериніна були не ігровими. До речі, свою, так би мовити, прощальну гру за «ДЕ ТРЕЙДИНГ» Віталій зіграв саме проти… «Сокола», було це в 16-му турі, і ніякими екстраординарними діями він тоді не відзначився. Щодо Бабиніна, то це його далеко не перше повернення до лав флагмана сумського футзалу. Якщо прослідити траєкторію кар’єри Сергія, то вихованець футбольної школи «Барси» з Сум вочевидь себе більше бачить у великому футболі, виключно в якому був задіяним до 21-го року, погравши навіть у Польщі. Першим повноцінним у футзалі за екстра-лігову команду з Сум для Бабиніна став сезон-15/16. Але і тоді, втім, як і надалі, він футбол поєднував з футзалом. З сезону-19/20 Бабинін два роки провів в «Рятувальнику» з Ромнів, ну, а перед дозаявленням за АФФК «Суми» грав за місцеву аматорську команду «Lex VSK-СумБуд». І нарешті – Пархоменко, а з ним трохи по-іншому. В АФФК «Суми» він грав в 2017 році, але тоді приймав участь у футбольних змаганнях, які проходили під егідою Асоціації футболу Сумської області.

Всі троє були в заявці нашого суперника в кубковій грі тижневої давнини проти донецького «Інтера», і та гра була нетривіальною: щоб одна команда протягом певного часу грала «двоє проти чотирьох» після одночасного вилучення одразу двох гравців, подібне так одразу і не пригадати, щось подібне було ще на початку далеких нульових. Як же дійшло до такої халепи у випадку з АФФК «Суми», що і завадило повноцінному поверненню Катериніна, то знову є нагода посперечатися про кваліфікацію арбітрів, чи в змозі вони побачити різницю між дійсним порушенням і тим, коли гравець, як «актор великих та малих академічних театрів», малює порушення проти нього і тим досягає мети свого «малювання» – отримати від цього на майданчику дивіденди. Тож, повернення Бабиніна та Пархоменка відбулося, нехай хоч і не найкраще – поразка від «Інтера» 2:4, Катеринін же всю свою невиплеснуту енергію зберіг на «Сокіл».

Наша команда кубкову гру завершила з тим же рахунком 4:2, але на свою користь, подолавши міцний «Viva Cup». Але це той випадок, коли перемога не принесла повного задоволення, бо безпосередньо по грі можна і треба було забезпечувати собі більш солідний гандикап, ніж два м’ячі, перед виїздом до Харкова на матч-відповідь. Втім, якщо пошукати позитивні моменти, то їх можна відзначити декілька. По-перше, це перемога сама по собі, яка гравцям надає позитивних емоцій і натхнення в подальшій роботі. По-друге, через різні причини, але тільки в середині січня так сталося, що наша команда здобула свою першу перемогу на домашньому паркеті. Крига, як-то кажуть, скресла. По-третє, це те, про що в своєму коментарі говорив головний тренер «Сокола» Роман Ковальчик: «Травмовані наші гравці майже, майже комфортно себе тримали всю гру».

В першу чергу це стосувалося Андрія Хамдамова та Артура Подлюка, які з «Сокола» є найвідомішими особистостями в українському футзальному середовищі. Обидва ще дуже далекі від своїх 100-відсоткових кондицій, хоча і їх достатньо, щоб і вся команда почувала себе впевненіше. Настільки, що після гри з «Viva Cup» можна говорити і про четверте: часи, коли «Сокіл» у всіх буде асоціюватися не тільки с Андрієм та Артуром, не за горами. Показово, що в кубковій грі три з чотирьох м’ячів забила четвірка, де за бригадира 19-річний Владислав Первєєв. І це при тому, що за задумом головного тренера харків’ян Романа Перадзе майже всю гру проти них діяла четвірка з Денисом Овсянніковим та Дмитром Бондарем, яка напевне і мала забезпечувати результат, граючи проти хмельницької молоді. І ще рисочка в тему впевненості. Велику частину гри проти «Viva Cup» в четвірці з нашими досвідченими гравцями відіграв Єгор Донець, і те, що він на гаяв часу, свідчення його результативний удар, на який його і вивів Хамдамов.

В першому колі, рівно три місяці тому, АФФК «Суми» здобув перемогу 3:0, але за цей нетривалий час у сумчан відбулися великі зміни – п’ятьох гравців вже немає в складі. Зазначимо, що тоді «Сокіл» був в далеко неоптимальному стані, і всі ті кадрові негаразди, повязані з травмами, тільки насувалися. З точки зору психології перевага зараз на нашому боці, це і повернення провідних гравців, і перемога в попередній грі.

Як буде в суботу, ось бажано обов’язкового – щоб команди самі розібралися, хто з них сильніший, щоб після гри ані у «Сокола», ані у АФФК «Суми» не було нагоди згадувати інших учасників ігрового процесу, від яких цього сезону вже чимало натерпівся «Сокіл», а тиждень тому суддівські жорна дісталися і до сумської команди.

P.S. Напередодні гри, 21 січня, сумська команда заявила воротаря Олександра Сіріцького. Цей гравець, який належить київському «ХІТу», буде грати за АФФК «Суми» на правах оренди.

Чемпіонат України. Parimatch Екстра-ліга. 17 тур. 22 січня, субота

«Сокіл» (Хмельницький) – АФФК «Суми» (Суми)

Хмельницький. Спорткомплекс ГУНП. 12.00

Арбітри: Леонід Жиронкін (Київ), Микола Нечипуренко (Кривий Ріг), Михайло Середюк (Хмельницький)
Хронометрист: Максим Куцак (Хмельницький)
Спостерігач арбітражу: Сергій Гроховецький (Київ)
Делегат матчу: Віктор Таран (Житомир)

Трансляція на офіційному сайті СК «Сокіл» та на You Tube-каналі СК «Сокіл».

В решті матчів 17-го туру Parimatch Екстра-ліги зустрічалися:
«ХІТ» (Київ) – «ДЕ ТРЕЙДИНГ» (Миколаївка, Донецька обл.) – 5:1
«Ураган» (Івано-Франківськ) – «Продексім» (Херсон) – 4:1
«Viva Cup» (Харків) – «Кардинал-Рівнестандарт» (Рівне) – 5:2

Прес-служба СК «СОКІЛ»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ