Роман Ковальчик: «Зростання йде шалено – мені це дуже подобається»

0
1646

Головний тренер хмельницького «Сокола» Роман Ковальчик відповів на питання за підсумком матчу своєї команди проти житомирського «ІнБеву» (2:2) в 9-му турі Favbet Екстра-ліги

– Роман Миколайович, перше питання таке ж, як і Вашому колезі, тренеру «ІнБева». Нічия, мабуть, була класичною, яку можна назвати бойовою. Який буде Ваш коментар по цій грі?
– Я би не сказав, що вона настільки класична. Десь трошки в кінці завелися дві команди, грали, дуже багато було помилок, дуже багато непотрібних дій. Чому завелися? Завелися через неадекватне суддівство зі сторони суддівської бригади. Що я може ще сказати? Вони заводять команду – такі судді приїжджають заводять тренерів і, звісно, вже виходить якийсь такий футбол, важко прогнозований.

Не заводитися з таким суддівством просто нереально. Але, як-то кажуть, що маємо, то маємо. Але на майбутнє ліпше хай не приїжджають до нас. Візьме свисток їхній тренер, я візьму – та й ліпше ми вже будемо судити, в кінці кінців. Гірше ми не відсудимо. Помилимося і туди, помилимося і туди, але не в одну сторону, так, як вони сьогодні судили.

Загалом, якщо по грі, то перша четвірка з завданням на гру справилася на «задовільно», друга четвірка, знову ж таки, другу гру поспіль через них ми не добираємо очки. Це тільки через другу четвірку, через їхню десь і невпевненість і неправильні дії. Вважаю, що це все тільки психологічний аспект. Тому що, що робити на майданчику, вони дуже добре знають, вони не можуть ще десь включитися проти суперника, а тут суперник не дуже сильний. Тут просто треба виконувати. Це все ж таки прийде. Декілька ігор, і воно прийде.

– В другому таймі грали вже не перша четвірка «Сокола» проти першої «ІнБева» і друга проти другої, а пройшов розмін – перші проти других. Ваш колега вважає, що це була Ваша ініціатива – Ви погодитесь з цим?
– Категорично ні. Я до такого взагалі ще не вдаюся. Ми не та команда, і суперник не той, щоб вираховувати там всі цикли. Я вчу футболістів грати надійно і правильно рухатися на майданчику. І ми цього не робили в жодній грі цього чемпіонату.

– Не підлаштовувалися під четвірки суперника?
– Ніколи, не під які. В нас зараз такий період, ми 75 відсотків кількості часу в недільному мікроциклі навіть при підготовці до команди суперника, ми віддаємо на навчання. Тому що їх треба перевчити, навчити, дати відчути рівень Екстра-ліги, а не там, де вони раніше грали в дитячий футбол. Тому ми не підлаштовуємся, ми навпаки, прагнемо, щоб вони відчули всіх суперників поки йде їхнє зростання. Зростання йде шалено – мені це дуже подобається. Тільки всьому свій час. Ми рівно як два місяці як стартували.

– Михайло Соколовський привітав команду «Сокіл» з одним набраним очком. Можливо, і Ви якісь вітання «ІнБеву» передасте?
– Та які я можу передати привітання? Ми сьогодні втрати очки. Дякуючи суддям рахунок став нічийним. Що я буду говорити – так воно і є. З таким суддівством… Хай «Барселона» виграє з таким суддівством. То я їм похлопаю.

– І останнє питання. Сьогодні від дзвінка до дзвінка першу гру провів Богдан Бабенко. Скажете якісь слова по його грі? В кількох епізодах він блискуче зіграв.
– У нас 9 ігор і 9 нових складів. У нас тільки зібрані молоді хлопці, вони ще нестабільні, багато хто травмований, хто не може грати. Є безліч причин, які ще треба навіть придумати, що вони не виходять на майданчик. А якраз у нас за 9 ігор всі грали, всі виходили і задіяні. Хіба що Храпач тільки не виходив, але він зараз мікротравму має. Думаю, за 10 ігор вже всі вийдуть.

– Все ж таки, стосовно Богдана.
– Якщо ж стосовно Богдана, стереотипно десь переживав і допустив свою помилку. Він залишає ворота при бокових атаках, неправильно простріли вираховує. Оце його хвороба, це в нього є. А далі, він – молодець, зібрався і декілька моментів показав свою сторону, яка в нього навіть не найкраща, а хороша. Що я можу сказати? Молодець. Знову ж таки, це перша гра, мусить грати , пробувати, зростати. Так, як і всі хлопці. Ми працюємо в навчальному режимі, глибший десь аналіз по розбору, по тактиці. По підлаштуванню ми дійсно цим не займаємося, це буде забагато інформації, це все вони не переварять.

Прес-служба СК «Сокіл»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ