Роман Ковальчик: «Завжди хочеться більшого – перемоги»

0
845

Головний тренер хмельницького «Сокола» Роман Ковальчик відповів на питання за підсумком матчу його команди проти львівської «Енергії» (0:0) в 6-му турі Parimatch Екстра-ліги

– Роман Миколайович, вдруге в сезоні «Сокіл» зіграв внічию, і в зв’язку з цим два взаємопов’язані питання. Перше – рахунок гри з «Енергією» по грі? І друге, після нічиєї з «Ураганом» Ви нарікали на те, що наша команда втратила два очки, а як було у Львові?
– Я вважаю, що і у Львові хлопці повинні були забирати ще два очки. Для цього було достатньо ігрових і гольових моментів. Команда на це напрацювала, трошки підвела індивідуальна майстерність в завершальній стадії атаки.

– Коли Ваша команда грає з рахунком 0:0, яке з двох відчуттів у Вас переважає: задоволення від того, що ворота залишилися «сухими», чи незадоволення, що «сухими» залишилися ворота суперника?
– В цій грі те, що наші ворота залишилися «сухими». З цим було все добре, а далі завжди хочеться більшого – перемоги, щоб ще і з реалізацією було все гаразд.

– Можете розкрити, який настрій в роздягальні панував після гри безпосередньо в самих гравців?
– Більше розпач. Вони всі побачили, що ми трошки недопрацювали для того, щоб забрати всі три очки.

– В першому таймі Ви практично в його середині взяли тайм-аут. З чим була пов’язана його необхідність?
– Треба було перебудувати систему захисту. В нас почалися прогалини, вільні зони, і це все треба було підкорегувати, і надалі ми по-іншому почали грати в захисті.

– Тепер ближче до заключних хвилин. Трохи більше, ніж за хвилину за завершення гри, був наш тайм-аут, але «на п’ятого» «Сокіл» не перейшов, на відміну від кінцівки гри з тим же «Ураганом». Чому Ви вирішили не ризикувати?
– Артур Подлюк завершував гру з пошкодженням. Плюс в цій грі не було Андрій Хамдамова. А за ті чотири тренувальних дні, які в нас були при підготовці до гри у Львові, неможливо було на належному рівні награти дії при «5 на 4».

– За кілька секунд вже Ваш візаві, Валерій Легчанов, кинув Цілика на майданчик у воротарській футболці. Чи не застукало Вас це зненацька, і які слова Ви говорили хлопцям протягом тієї хвилини?
– По-перше, ми бачили, що «енергетики» переодягають гравця, тому я сказав хлопцям, щоб вони пригадали все, про що я їм говорив на тренуваннях. Загалом, ми очікували, що подібні дії з боку «Енергії» можуть бути, тому їх розбирали і були готовими.

– Коли команда нічого за гру не пропустила, чи є підстави говорити про те, що вперше в сезоні у Вас після гри немає нарікань на дії воротаря?
– Дійсно, це вперше, що в мене немає претензій до нашого воротаря. Хотілося, щоб в деяких моментах було ще краще, але загалом Сергій Шевченко провів гру достатньо непогано.

– Вперше за багато-багато матчів «Сокіл» грав без Андрія Хамдамова. Це могло бути певним стресом для Ваших підопічних, тож, як вони з цим моментом впоралися?
– Ні, все нормально. В нас достатня кількість гравців, протягом тижня були тренування, щоб хлопці до цього звикли, і навіть за відсутності Хамдамова відчували себе на майданчику комфортно. В цьому аспекті я дуже задоволений. У Львові ми недобрали очки, над цим і будемо працювати. Але не все так скоро, як я часто кажу.

– Заключне питання не по грі з «Енергією». Тиждень тому в Литві завершився чемпіонат світу. Які тенденції в розвитку світового футзалу Ви побачили, якщо вони на Ваш погляд були, та які моменти з того, що мають в своєму арсеналі, наприклад, чотири півфіналісти футзального Мундіалю, Ви хотіли б бачити в грі своєї команди?
– Багато моментів. Перше за все, це високу командну швидкість і швидкість в прийнятті рішень. Це стосується дій як в атаці, так і в захисті. Помітно, що у провідних команд світу надзвичайно зросла інтенсивність ведення гри. Казахстан всі матчі грав дуже мотивовано, дисципліновано. Вони надзвичайно віддавалися грі, хоча деяким гравцям бракувало потрібної майстерності. Португалія працює в надзвичайно інтенсивному режимі, дуже зіграна команда, і всі гравці справляються з тією напругою, яка є на майданчику. Аргентина – надзвичайно дисциплінована і тактично підготовлена команда, в якій до того ж і надзвичайно індивідуально сильні гравці. Я би сказав, що з чотирьох півфіналістів Аргентина мені сподобалася найбільше.

Прес-служба СК «СОКІЛ»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ