Роман Ковальчик: «Засмутило, як завжди, що ми не реалізовуємо свої моменти, не вміємо забивати»

0
2054

Головний тренер «Сокола» Роман Ковальчик дав свої коментарі по грі 13-го туру чемпіонату України, в якій його команда в гостях зазнала поразки від івано-франківського «Урагану» (1:2)

– Роман Миколайович, саме від «Урагану» в цьому сезоні «Сокіл» зазнав найболючої поразки, програвши 3:10. Чи можна казати, що через це для футболістів гра в Івано-Франківську мала додаткову принциповість?
– Я би про це не казав. Тому що тоді, коли ми грали з «Ураганом» перший раз, у нас тільки сформувалася команда, і багато хто з хлопців тоді грали хто другу, хто третю гру в своєму житті на такому рівні. Після тієї гри пройшло три місяці, вони вже трошки обкаталися, вже по декілька ігор зіграли, трошки вже починають розумітися в футзалі, і зовсім інакше і легше грають.

– В підготовчий до цієї гри період Ви в першій четвірці активно гравали Бабака, він і розпочав гру, але згодом Ви вдалися до змін, і Кирило-Ілля повернувся до другої четвірки. З чим це пов’язане?
– Це було вимушено. Я вже не раз на цьому наголошував, що в нас ще йде притирання гравців, плюс ми дивимося хто з ким може краще грати, і в яких четвірках. Тому награвали Бабака, але він вийшов в першій і другій зміні, трошки випадав з гри, і йому треба було переключитися. Тому в першу четвірку випустили Греся. Бабака перевели в другу четвірку, бо потрібно було, щоб вона більше робила акцент в атаку, а не тільки зациклювалась на обороні. Тому що друга четвірка розпочинала з двома захисниками: Вербовим та Абзаловим.

– Що сталося з командою в останні хвилини першого тайму, коли вона притиснулася до власних воріт і врешті решт пропустила?
– Дала про себе взнаки психологічна неврівноваженість гравців, ненаграність команди, її молодість. Для когось була десята гра в житті, і нам просто не вистачає кількості ігор, як тренувальних, так і офіційних. Ігор, в яких гравці були б в стресовому стані, щоб вони впевненіше себе поводили. Але, як ми побачили по цій грі, вони вже достатньо правильно тактично виконували елементи в захисті, розкрутки атак, яких ми їх вчимо.

– По першому тайму кидалися в очі позиційні помилки наших гравців в захисті, коли довгі передачі за спини захисникам знаходили свого адресата. Ваші підопічні не були готові до такої гри суперника?
– Та ні, ви собі навіть не уявляєте, скільки я їм на це наголошував. Але вони по своїй ненаграності, по своїй молодості цим ще добре не пропеклися. Ніяк не можу до них достукатися, щоб в них не гуляв гравець на відстані. Воно згодом все прийде, коли вже будуть зіграні компактні четвірки, коли вони вже все це відчують. Зараз вони ще дуже-дуже розбалансовані, іноді ще недопрацьовують, хоча вже є суттєвий прогрес.

– Попри поразку, що позитивного в діях своїх підопічних Ви могли б відмітити? І питання в протилежність – що більш всього засмутило?
– Позитивне те, що почали компактно, правильно працювати в захисті. Перекривати зони розвитку атаки суперника. Вже помітна правильна думка, правильні рухи, проте це все треба відшліфувати. А засмутило, як завжди, що ми не реалізовуємо свої моменти, не вміємо забивати. Але знову ж таки – воно прийде. Працюємо багато.

– Найближчого місяця у «Сокола» попереду чотири гри, три з яких з «Енергією», з командою, яка не може виграти чотири гри поспіль. Які думки у Вас з приводу цього?
– Так, по жеребу і календарю так склалося. Нічого тут надзвичайного немає. Будуть дійсно дуже цікаві матчі, буде дуже багато емоцій, буде важко і нам, і «Енергії». Але вболівальники будуть задоволені. Щодо стану «Енергії», то команда теж розбалансувалася, тому що влітку з неї пішли провідні гравці, навколо кого вона формувалася. Тому в них теж стан не ахті, але все це можна було очікувати.

Прес-служба СК «Сокіл»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ