Роман Ковальчик: «За усіма техніко-тактичними показниками ми були сильнішими»

0
612

Головний тренер хмельницького «Сокола» Роман Ковальчик відповів на питання за підсумком матчу його команди проти львівського клубу «in.IT» (2:1) в 2-му турі чемпіонату України серед команд Екстра-ліги

– Роман Миколайович, є перша перемога «Сокола» в новому сезоні, але коштувала вона і гравцям, і Вам особисто чималих нервів. По-перше, які чинники були ключовими, які вплинули на результат гри?
– Загалом було видно, що команда грамотніше грає тактично, краще і легше володіє ініціативою, краще рухається. За усіма техніко-тактичними показниками ми були сильнішими, і це все закономірно відобразилося на результаті.

– Помітно було, що «in.IT» свідомо повністю віддав «Соколу» ініціативу, м’яч і майданчик. Чи не було це, на Вашу думку, намагання затягнути нашу команду в якусь пастку, щоб підловити на контратаці чи якійсь помилці?
– Впевнений, що львів’яни на це сподівалися, і це було головним в їхньому плані на гру. В’язатися з нами в боротьбу, в пресинг або у відкритий футзал – тоді їм би просто неможливо було з нами грати.

– Тепер, по-друге, про нерви. Чому за беззаперечної тотальної переваги над суперником по грі в ній «Сокіл», як-то кажуть в Одесі, знову робив нерви своїм вболівальникам?
– Я про це вже неодноразово наголошував в своїх коментарях, що в нас ще не настільки збалансований та зіграний склад. Якщо вже за підбором гравців ми встигаємо по позиціях, по тактиці, по техніці в нас все складається, то по зіграності, відчутті партнера ми ще не на потрібному рівні. Але це все прийде тільки з іграми, в тренувальному процесі це все важко набрати.

– Не можна пройти повз той факт, що обидва забитих м’ячі на рахунку наших новачків. Це свідчить про те, що процес їхньої адаптації йде в правильному напрямку, а щодо його темпу?
– Кожний гравець індивідуально адаптується під стиль нової для себе команди, і Андрій, і Данііл це все швидко і файно ловлять. Видно, що вони прагнуть йти в крок з командою. Загалом я задоволений всіма новачками.

– Тоді ще про одного. Першу офіційну гру за «Сокіл» провів і воротар Ярослав Кожуховський, який був близьким, щоб відіграти на нуль. Які його плюси та недоліки Ви побачили по грі у Львові?
– Плюс, що він дійсно старався дотримуватися обраного командою тактичного напрямку ведення гри. Все, що йому було вказано, він робив. Недоліки? Звісно, Ярослав переживав, про що можна зробити висновок, коли кілька нескладних м’ячів він не зміг зафіксувати. Але і це закономірно, це його перша гра в Екстра-лізі.

– Не може не тривожити такий момент. В двох іграх цього чемпіонату «SkyUp Futsal» та «in.IT» були змушені грати проти «Сокола» «5 на 4». З одного боку приємно, що це не наша команда прагне відігруватися за рахунок п’ятого польового, з іншого – навіть ці далеко не топ-суперники забили в грі з п’ятим польовим по голу. В чому ми недопрацювали в цьому компоненті?
– Ми ще підбираємо гравців, які можуть грати в захисті саме в такі моменти гри. Зі «SkyUp Futsal» грали одні гравці, з «in.IT» ми двох гравців спробували інших. Ми залишаємося в фазі пошуку, тому що, ще раз змушений наголосити, в тренувальному процесі ми це награєм, але нам потрібні ще декілька ігор, щоб визначитися з оптимальними варіантами, і це питання закрити.

– На порядку денному у «Сокола» – «ХІТ», за українськими футзальними поняттями це вже топ-суперник. В перших двох іграх чемпіони України фактично не помітили опору з боку МСК «Харків» та «Рятувальника», чи не час це якось підкорегувати?
– Все йде своїм шляхом. Нехай «ХІТ» приїжджає, ми будемо готові його зустріти. Наша команда вже достатньо грамотно тримає гру 40 хвилин, так що, буде надзвичайно цікава гра.

Прес-служба СК «СОКІЛ»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ