Роман Ковальчик: «З «Ураганом» і з «Продексімом» – це дві зовсім різні гри»

0
2753

Головний тренер хмельницького «Сокола» Роман Ковальчик прокоментував гру 5-го туру чемпіонату України з футзалу, в якій його команда в гостях зазнала поразки від херсонського «Продексіма» 1:6

– Роман Миколайович, протягом гри було помітно, що Ви на лаві запасних поводили себе дещо спокійніше, ніж в деяких попередніх матчах. Можна це було розцінювати, що Ви певною мірою примирилися з долею, чи все ж таки це від того, що гравці правильно дотримувалися установки на гру?
– Взагалі не тільки під час гри, але і після неї у нас з гравцями був нормальний діалог, тому що вони дійсно виконували все, що їм говорилося до гри. Просто на даному етапі вони ще десь не можуть до кінця довести все, що треба. Але те, що вони виконували, вони робили все правильно. Тому у мене великих зауважень по тактичному веденню гри не було. В мене залишилося тільки одне зауваження, що ми вже п’яту гру поспіль припускаємося одних і тих же самих індивідуальних помилок, які нам не дозволяють покращити нас результат.

– Сценарій обох матчів з фаворитами чемпіонату, «Ураганом» та «Продексімом», виявився певною мірою схожими. Мінімальне відставання нашої команди після першого тайму, і багато пропущених м’ячів після перерви. Але чи можна говорити про схожість цих двох матчів по відношенню до змісту гри, її внутрішнього стрижня?
– Я би сказав, що з «Ураганом» і з «Продексімом» – це дві зовсім різні гри. Хіба що по результату тут один схожий аспект: коли команда виконує все, що треба, стабільно, тоді в першому таймі йде рівна гра. На другий тайм хлопців все ж таки не вистачає, і не вистачає награності та програності. В Херсоні ми більш спокійніше провели гру, ніж проти «Урагану», і більш впевненіше. В кінці гри ми менше припустилися ключових помилок, які вплинули на наш результат. В цьому є маленький позитив.

– До речі, ще питання про «фаворитів». «Сокіл» вже встиг зіграти з усіма призерами минулорічної першості, виміряти на собі їхні сильні та слабкі сторони. Хто, на Вашу думку, на поточний момент все ж таки ближчий до критеріїв «чемпіонської» гри?
– Гра більш вищого ґатунку, звісно, зараз у «Продексіма». У всіх відношеннях ця команда стала набагато сильнішою, ніж була у минулому році. Це дуже помітно – по мобільності, по руху, по веденню гри. Але нічого в цьому загалом складного немає. Повірте мені, якщо би ми вже могли два тайми вести ту гру, яку ми готуємо, то все було б можливим. Але на це нам ще потрібен деякий час.

– Три з шести м’ячів пропущені «Соколом» безпосередньо зі стандартів (пенальті не рахуємо). Нам є над чим працювати?
– Так-так, і це закономірно. Це могло бути не тільки з «Соколом», а і з будь-якою командою, яка дуже в великій кількості поміняє склад і в якій багато молодих гравців. Це все потрібно наживити, а потім прокачати. Так що, все було закономірним, ми цього чекали.

– Протягом гри небезпека воротам «Продексіма», як це не дивно, більше йшла від менш досвідченої другої четвірки. Чим можете пояснити, що ті, на кого покладалися надії, в Херсоні, як то кажуть, не потягнули?
– У нас і перша, і друга четвірки ще формуються та зігруються. А в другій четвірці, і ми це бачили ще місяць тому, що у відбір вони вступають краще, щільніше та більш мобільно. Це в них дійсно краще виходить, ніж в першій четвірці. Процес навчання в когось йде більш скоріше, в декого більш повільніше. І в цьому я нічого незвичного не бачу, бо процес зростання проходить дещо ациклічно.

– Попереду у «Сокола» чергова пауза в чемпіонаті, яка через календар буде тритижневою. В якому режимі будуть працювати гравці? Є думки пошукати варіанти з проведенням якогось спарингу для підтримання ігрового тонусу?
– Ми будемо працювати в режимі прибирання своїх помилок. Тих, про які я вже казав, що ми п’ять ігор припускаємось індивідуальних помилок. Тому дуже добре, що в нас виникла ця пауза. Ми напевне зіграємо дві гри, про які зараз ведемо перемовини, і це будуть такі команди, щоб ми могли в іграх з ним відпрацювати ті моменти, які нам потрібно виправляти протягом тренувальних занять.

Прес-служба СК «Сокіл»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ