Роман Ковальчик: «Все, що ми готовили до гри, просто розсипалося»

0
761

Головний тренер хмельницького «Сокола» Роман Ковальчик відповів на питання за підсумком матчу його команди проти АФФК «Суми» (3:3) в 17-му турі Parimatch Екстра-ліги

– Роман Миколайович, завершилася гра 3:3, склалася вона з двох різних таймів, і Ваш колега, Ярослав Пєсоцький, відмітив, що в першому таймі краще виглядала його команда, а в другому «Сокіл». Чи погодитеся Ви з цим?
– Я би взагалі сказав, що наша команда надзвичайно погано виглядала в двох таймах. Гравці мене не чули, все, що ми готовили до гри, просто розсипалося, і вони хотіли малою кров’ю, просто стоячи, обіграти таку команду, як «Суми». Насамперед, їм не вистачило ще індивідуальної майстерності реалізувати всі моменти, стільки, скільки в нас було. Зіграли препаршиво.

– Звідкіля у гравців відчуття таке, що вони можуть здолати суперника? Що їм дає підстави для цього?
– Справа в тому, що в нас так склався другий рік поспіль, що в нас дуже багато травмованих гравців. Основні гравці були травмовані, шість чоловік, і зараз повернули Андрій Хамдамов і Артур Подлюк, і десь це розбалансувало гравців. Вони подумали, що от повернулися, і вони все одразу зроблять за них. І кожен почав для себе недопрацьовувати, чисто психологічний аспект кожного з тих гравців. Тому, з однієї сторони, добре, що вони повертаються, з другої – воно нам так зіграло. І саме головне – ні Хамдамов, ні Подлюк ще не готові фізично витягувати такі ігри. Плюс психологічно: вони пропустили по чотири, по п’ять місяців, і це розбалансувало ще також нашу команду. Тому що зараз вже важлива в іграх награність команди складом, яким вона провела п’ять-шість місяців. Це виноситься на перший рівень, а нам це все йде дуже важкувато. Тим більше і з п’ятим ми не реалізували через те, що ні Хамдамов, ні Подлюк на ті тренування, які в нас з п’ятим націлені, не приймають участь, тому що вони ще відновлюються від травм.

– Можна вважати, що дійсно Андрій не готовий: в нього був вбивчий момент, він мабуть десять з десяти забив би таких на тренуванні. А тут просто не влучив по воротах.
– Я за цей момент насварився на нього, що це треба забивати, це знову ж таки стресова ситуація. І перше, що я їх попередив, що мені перше чим попадати в плей-офф, треба побачити, чи ви можете ці ігри, де ми не маємо права програти, зіграти правильно і виграти. Ви побачите, що повністю команда розбалансувалась і ще не готові, нам треба ще багато таких ігор грати.

– Ще один момент стресовий – це три м’ячі за три хвилини. Команда змогла його подолати?
– Змогла, тільки знову ж таки – моїм криком, моєю трошки хамською поведінкою. Їх треба було завести. Що я і робив цілий перший тайм і зробив в перерві. Тому що вони не готові були до цієї гри.

– Такі стресові ігри теж, мабуть, потрібні команді? Коли треба ламати себе, і по характеру, і по грі? І суперника треба ламати.
– «Суми» не настільки суперник, що це була стресова гра. І це ще не за перше місце, а всього-навсього за потрапляння в плей-офф, за восьме місце. Навіть не за потрапляння, це такі ігри, де не можна програвати, і ми вже пливем. Це надзвичайно погано в психологічному аспекті для тих же гравців, ну і для мене звісно. Маємо, що маємо: ми будемо працювати, працюємо, не все так легко робиться. В нас на кожну гру новий склад, Ви ж бачите скільки ігор ми зіграли, на кожну гру в нас новий склад.

– Боднар четверту картку отримав…
– Він тепер буде пропускати. Костя пропускав, плюс ми не можемо ще психологічно їх побудувати грати без непотрібних фолів, тому що в них ще емоції зашкалюють, а в Подлюка та Хамдамова вони тим більше заскочуть, чим в молодого Донця, який два фоли привіз в другому таймі. Чи Костя Абзалов в Рівному – це все не випадковість, це все їхній емоційний стан, яким вони не вміють керувати. Тільки такими іграми це зробиться, в товариських іграх не виховається. Тому ми повинні також і такі ігри проходити.

Прес-служба СК «СОКІЛ»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ