Роман Ковальчик: «Все минеться, і це теж минеться. В суддів, в нас – все минеться»

0
699

Головний тренер хмельницького «Сокола» Роман Ковальчик відповів на питання за підсумком матчу його команди проти «Кардиналу-Рівнестандарт» (3:5) в 18-му турі Parimatch Екстра-ліги

– Роман Миколайович, перше за все, до Вас пропозиція жодним словом в цій розмові не торкатися теми суддівства. Бо вона для цілком осудних людей цілком очевидна, про що свідчать відгуки вболівальників в соціальних мережах не тільки на тих небагатьох ресурсах, яким український футзал ще хоч якось цікавий, а навіть і на фейсбук-сторінці рівненської команди. Як Вам така пропозиція?
– Так, я згідний. Можу тільки одну фразу сказати: «Все минеться, і це теж минеться». В суддів, в нас – все минеться.

– Тоді таке питання. Після гри гравці команди від керівництва клубу почули не тільки слова підтримки, а і певною мірою позитивні відгуки. Саме чого це стосувалося?
– Це стосувалося того, що вони хотіли перемогти і все для цього робили, що можна було зробити настільки, наскільки дозволяли ведіння гри і суддівство. Застережень не було. Ані зі сторони моєї, як тренера, ані з боку керівництва.

– Очевидно було, що суперник ставку в своїй грі зробить на Волянюка. За рахунок чого планувалося його виключити з гри, і чи впоралися з цим завданням гравці?
– Обидві четвірки повністю впоралися, бо ми це ретельно розбирали на тактичних заняттях. З цим взагалі нічого складного не було. По цьому питанню хлопці просто молодці, впоралися повністю. А з інших завдань – не вдалося довести до логічного завершення гру на нашу користь. Чи впоралися з Волянюком, та про це свідчить те, що він з гри нічого не забив, навіть моментів не мав. Загроза від нього була тільки після стандартів, але про їхню природу ми домовилися не розмовляти.

– У Вас величезний досвід, і Ви всяке бачили. Коли команда вже з середини кожного з таймів «сидить» на п’яти фолах, яка існує специфіка дій футболістів в таких ситуаціях?
– Потрібно заспокоїти гравців, повернути команду до тієї гри, в яку вони найчастіше грають. Це і контроль м’яча, і намагання не діяти надто агресивно.

– Два наші досвідчені футболісти, Андрій Хамдамов та Артур Подлюк, після великої перерви провели в Рівному по повній грі. На скільки відсотків Ви би оцінили їхній поточний стан в порівнянні з тим, коли обидва в оптимальній формі?
– Відсотків на 15-20, не більше. Але якщо ще взяти їхню віддачу на майданчику в грі, то вони молодці, все правильно. Їм ще треба добирати форму. Навіть в цих кондиціях вони були корисними команді, і мені простіше було, тому що ми позакривали в четвірках ті прогалини, які в нас були. Відчувалося і було видно, що з ними набагато якісніше гра ведеться тактично. Був певний дискомфорт між гравцями в четвірках, немає потрібної швидкості ведіння гри, була певна заторможеність, але нічого – хлопцям потрібно втягнутися і програтися. Команди, які в середині сезону вже вкатані в нього, їм легше грати. Нам важче, тому що ми в такому складі грали одну гру, ще в Херсоні в першому колі, і те – всього кілька хвилин.

А про те, наскільки Хамдамов і Подлюк майстерні навіть в такому стані, свідчить той гол, який вони створили в Рівному. Все було на найвищому рівні. Воно в голові в них все є, потрібно тільки добрати фізичні кондиції. Плюс обом треба прибрати наслідки своїх травм. Вони ще присутні, їх трохи раніше довелося повернути, тому що нам вони потрібні.

– Наш воротар Богдан Бабенко вперше в житті опинився в середині такої халепи, яка була в Рівному. Не було у Вас думки, щоб трохи його розвантажити, на пенальті і на 10-тиметрові, особливо на останній, випустити Олега Чайку?
– Ні, тому що він надзвичайно добре провів півтора тайми, і якщо б я його потім почав забирати, він би міг подумати, що він добре провів всю гру. А так, він до кінця дограв, побачив, скільки йому ще треба допрацьовувати, тому що треба вчитися грати до останньої секунди. Мені це було важливішим, ніж вгадувати, хто відіб’є ці пенальті з 10-тиметровими чи ні. Бабенко має розуміти, що і по три пенальті в грі потрібно відбивати, щоб команда досягла високих результатів.

– Питання під Новий рік: якісь нові рисочки в грі своєї команди Ви побачили в Рівному, яких не було в 2021 році? Хоча б одну, чи дві?
– Однозначно! Вперше побачив, що всі хлопці показали характер і завзяту жагу до перемоги. Вперше. В нас завжди був дисбаланс між молодими та старшими гравцями. Тут же всі, хто був на майданчику, всі хотіли, була висока жага перемоги – це мені дуже було важливим.

– Попереду у «Сокола» знову матчі з «Viva Cup». Чи можна казати, що в них буде додаткова принциповість з огляду на те, що минулого року наша команда на цій же стадії кубку вилетіла саме після матчів з харків’янами?
– Звісно. І я, і команда, всі ми хочемо реабілітуватися і реваншуватися на минулорічну поразку. Того сезону в нас майже та ж команда була, але вона була тільки зібрана, і було багато проблем, тому що чимало гравців пропускали ігри через ковід. Зараз все в їхніх ногах і головах, тому що нам вихід до «Фіналу восьми» дуже важливий.

Прес-служба СК «СОКІЛ»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ