Роман Ковальчик: «В грі, де вищий темп, в нас ідуть індивідуальні помилки»

0
1637

Головний тренер хмельницького «Сокола» Роман Ковальчик відповів на питання за підсумком матчу своєї команди проти київського «ХІТа» (2:8) в 5-му турі Favbet Екстра-ліги

– Роман Миколайович, втретє «Сокіл» зазнав поразки з великим рахунком. Чи вбачаєте Ви якусь схожість з тими матчами, які були в нашої команди з «Ураганом» та «Продексімом», які теж завершилися поразками з великими рахунками?
– Так, однозначно, я наголошував і попередні рази, що в нас такі ігри ще будуть. Тому що індивідуально поправити гравців, щоб вони не програли індивідуальну роботу, дуже важко. І ви знову сьогодні бачили, що всі 8 голів ми привезли собі самі. Через наші індивідуальні грубі помилки. Знову ж таки: ми це вказуємо, ми це показуємо, відшліфовуємо, відтреновуємо, але ж потрібний якийсь мінімальний час – тренувальний плюс ігровий, щоб гравці зрозуміли, на що їм вказується, і не робили тих помилок в грі. На тренуванні менш стресова ситуація, воно все загладжується, в грі ж, де вищий темп, де трошки невивчені гравці, в нас ідуть індивідуальні помилки. Всі голи були забиті через індивідуальні помилки, всі вісім, наших гравців.

– Чи немає у Вас такого відчуття, що гравці молоді і решта, що, виходячи на матч з такими командами, як це тріо лідерів, десь психологічно не вірять, що можна нав’язати боротьбу, немає впевненості в діях? Те, що можна було спостерігати у команди, наприклад, в Сумах.
– Звісно, що ні. Якщо ми готуємося до кожної гри, ми враховуємо їхні антропометричні, швидкісні, технічні, тактичні дані, і від цього відбудовується тактика, а тактику ми будуємо від можливостей наших гравців. Звісно, що в нас більше робиться акцент в одному напрямку, а менше – в іншому напрямку. Я не буду це довго перераховувати.

– Погодитеся, мабуть, що «ХІТ» сьогодні нічим не здивував, попри те, що багато забив: багато дальніх ударів, пресинг – те все те, що принесло перемогу над «Кардиналом». Чому у «Сокола» став проблемою вихід з пресингу? Нас дуже жорстко пресингували, і навіть один м’яч ми пропустили після пресингу в першому таймі.
– Це тільки тому що всі тактичні рухи, які ми повинні були робити в грі, ми в перерві все повторили, і тільки тоді хлопці почали робити правильно. А перший тайм робили неправильно, хоча два дні були і тактичні заняття. На все потрібен все ж таки ігровий стресовий такий час і тренувальний час. Гравці повинні це зрозуміти – знову ж таки, всі вісім голів, а п’ять з них – з 14-15-ти метрів. В нас в цьому відношенні є багато дуже прогалин. Але ми ж не можемо їх виправити за одну-дві гри.

– Попри цей негатив, який йде від великих результатів, можете Ви щось позитивне по цій грі відмітити? Те, що можна взяти на майбутнє.
– Ми з кожної гри беремо шалений позитив, і ми це зразу відмічаємо на наступний день на тактичних заняттях, показуємо, стараємося застабілізувати різні аспекти ведення гри. Сьогодні дійсно сподобалося, як ми почали з «п’ятим». На тренуваннях у нас було тільки два заняття, бо ми не можемо все так скоренько поправити. Вже починають потрошки зачіплятися з «п’ятим». Ми в Сумах тільки в другому таймі почали правильно розбирати і зустрічати гравців в пресинг – сьогодні в нас це з першого тайму в першій четвірці виходило. В другій четвірці з другого тайму виходило. Воно все своє дає позитивний результат.

– За тиждень у команди відповідальна гра у Львові. Чи не у Вас думки спробувати ще якісь варіанти четвірок? Бо те, що зараз є, не працює в тому обсязі, в якому б Вам хотілося б.
– Щоб робити варіанти з четвірками, потрібно мати гравців такого рівня, що будь-якого гравця з будь-якої четвірки можна поміняти. На даному етапі ми маємо те, що маємо, і в нас зараз більше такі заняття об’ємні, ми всіх своїх хлопців вчимо максимально. В нас дуже об’ємні тренування, дуже багато дається, щоб максимально вкласти в їхню голову і десь підтягнути їхній індивідуальний рівень. Тому що цього рівня, який зараз є, який хлопці мають, звісно, недостатньо, щоб в Екстра-лізі легенько правильно грати. Але я ж повторююсь – це тимчасово. Воно все буде по мірі деякого часу зростати. Як? Це не може ніхто сказати. Але ми дуже багато в цьому працюємо. Я задоволений, що в кожній грі у нас є один аспект, який мені дуже подобається. Це я теж тільки що команді сказав: «Молодці, сьогодні у вас получилася гра з «п’ятим», і в другому таймі ви вийшли і почали правильно грати, так, як ми говорили по ідеї гри». Так що, в цьому відношенні задоволений, а результат прийде. Хай далі так працюють.

Прес-служба СК «Сокіл»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ