Роман Ковальчик: «Три найближчі тижні нам на руку»

0
457

Головний тренер хмельницького «Сокола» Роман Ковальчик відповів на питання за підсумком матчу його команди проти івано-франківського «Урагану» (1:6) в 3-му турі чемпіонату України серед команд Vbet Екстра-ліги

– Роман Миколайович, чи не перші слова, які Ви сказали після завершення гри, що рахунок в ній не по грі. Вони завжди будуть суперечливими, оскільки відома фраза, що справедливе в футболі – це рахунок на табло, тим не менше, Ваша думка має право на існування. Чим би Ви аргументували, що 1:6 не по грі?
– Перш за все, тим, що гра велася рівно, просто хлопцям десь не вистачило психологічної впевненості. Вони чомусь зупинилися після першого голу, а після другого в них почали відчуватися рухи і тактичні дії зовсім скуті.

– План грати в шість гравців за тієї кількості травмованих в нас футболістів був для Вас безальтернативним, але навіть і проти не такої майстерної команди, як «Ураган», такий план є ризикованим. За яких умов він мав би принести позитивний результат?
– За умови правильних взаємодій четвірки з воротарем в атаці. Ми планували підключати воротаря і за рахунок того стримувати темп і ритм гри.

– Якщо розібрати ті епізоді, які призвели до взяття воріт «Сокола», то один з них – це контратака, два – після стандартів, і три – класичні обрізи. Які думки Вам дає така інформація?
– Перш за все, погано хлопці впоралися з завданням, де вони не повинні були втрачати м’яч. І ми це обговорювали. А потім вони вже не справлялися самі з собою і робили неправильні дії. Вони просто зупинилися в правильному розвитку ведіння гри головою.

– Саме до цього не могла призвести втома, яка накопичувалася ближче до завершення кожного з таймів?
– Не без того. Але і невпевненість, що мало гравців, більше прагнули брати гру на себе. Тут ще і пропущенні перший та другий голи: треба поспішати, треба план на гру міняти – все і підсумувалося.

– Три гри чемпіонату – не так багато для середньостатистичних викладок, тим не менше, вони зараз такі. Якщо минулого сезону «Сокіл» забивав в середньому до два м’ячі за гру, а пропускав по чотири, то на поточний момент в захисті маємо покращення – менше трьох пропущених м’ячів в середньому, а от по забитих падіння вдвоє – лише один гол за гру. Зрозуміло, що нашим гравцям треба працювати над усім, але чи не є реалізація зараз нашим головним проблемним місцем?
– В нас поки що багато проблем. Перш за все, склад, щоб можна було хоча б дві четвірки виставити. Вже від цього йдуть і незіграність, і невпевненість – все дає свій відбиток на грі. Тут багато компонентів, але ми все це зараз будемо поправляти. Ми зараз в такому становищі, буває всяке.

– Якщо глянути в календар, то в період з 10-го вересня по 14 жовтня в нас всього одна гра в чемпіонаті, та, що відбулася в Івано-Франківську. Може така аритмія для «Сокола» зараз плюс, бо є можливість і ігрові моменти підтягнути, і боєздатність кадрів підвищити – мова тут більше про кількісний аспект?
– Так, Ви самі відповіли на це питання. Це для нас плюс, травмовані за цей час від травм відновляться, ми зіграємося. Що ми мали? Три гри, і в нас п’ять, сім, шість чоловік. 16-тирічних в такі ігри ще не можна випускати. Так вийшло, що ми тиждень тренувалися на неформатному майданчику, потім на новому, але лише тиждень. Зараз в нас буде достатньо часу адаптувалося до розмірів нового майданчика на підсвідомому рівні. Ми застабілізуємося в своєму залі, підтягнемо дві четвірки, і буде зовсім інша гра. Ці три найближчі тижні нам на руку.

Прес-служба СК «СОКІЛ»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ