Роман Ковальчик: «Тепер ми вже будемо працювати в напрямку наступного сезону»

0
2423

Головний тренер «Сокола» Роман Ковальчик прокоментував гру 17-го туру чемпіонату України, в якій його команда поступилася сумському клубу «Food centre/СумДУ» 4:5.

– Роман Миколайович, по перших хвилинах гри було очевидним, що дехто з гравців не впорався з тягарем важливості гри та припускався таких помилок, які неприпустимі на рівні Екстра-ліги. Поставимо питання так, в чому тут недопрацював тренерський штаб?
– В чому тренерський штаб міг недопрацювати, це тільки в тому, що ми недобрали їм відповідної кількості стресових ігор. Для нас це була важлива гра, тому що на кону стояло останнє, щоб зачепитися за шістку. В тактичному відношення ми все розібрали, все гравцям пояснили, просто на даному етапі в них такий рівень сприйняття. Таким є рівень нашої тактичної вишколеності, рівень керованості командою – все це вплинуло на результат. Я вже не кажу про індивідуальну майстерність та зіграність. Тут важко однозначно сказати: можливо ми недопрацювали, а, можливо, десь і перетиснули. Наша реалізація моментів – це хвороба, і це хвороба всіх молодих гравців. Невпевненість гравців воротарської лінії – все це вплинуло. Хоча того не можна відняти, що всі старалися, всі працювали, просто до когось це скоріше приходить, до когось пізніше.

– Наш суперник тактично діяв дуже просто та прогнозовано, але по грі наші футболісти виявилися неготовими протидіяти високому захисту та пресингу. Це теж психологія, чи інші чинники?
– Це все індивідуальне недопрацювання в тактичному плані. В паузах гри це все поправлялося і говорилося, що потрібно робити, коли нас притискали до власних воріт, і гравці це робили. Але виходили на наступні зміну, знову починали грати своє. Я би не сказав, що за розвитком подій з Сумами була якась надзвичайна гра, але через недостатній досвід гравців ними ще важко управляти. Тому що гравці часом самі не розуміють, що вони роблять на майданчику.

– Після гри Владислав Гресь висловив бажання залишити команду. Можна подякувати тепер вже колишньому нашому гравцеві за співпрацю?
– Владислав сказав, що йому важко все дається, що він не зможе виконувати ті завдання, які поставлені перед клубом. Тому він і сказав, що хоче залишити команду. А в нас ніхто нікого насильно не тримає. Ми йому дякуємо, що він з нами працював майже рік. Було всяке, всі вчилися, як і має бути в процесі навчання. Це – життя.

– За регламентом «Соколу» тепер грати в турнірі за 7-9 місця. Які Ваші думки з приводу доречності цього турніру взагалі? Якщо він вже зарегламентований і таки відбудеться, які будуть завдання «Сокола» в ньому: будемо боротися за результат чи вже щось експериментувати з прицілом на наступний сезон?
– За результат ми вже боролися і експериментували цілий сезон. Бо ви бачили, що в кожній грі тасувалися четвірки, ми ловили кращі варіанти, хто з ким зможе спрацювати. Тепер ми вже будемо працювати в напрямку наступного сезону. Нам треба добирати гравців, щоб в нас вже був нарешті комплект, і треба працювати під те, щоб в новому сезоні в нас вже не було таких провалів, які були в цьому сезоні. Хоча я б не назвав сезон провальним. Ми багато ігор відпустили на останніх хвилинах та секундах, а це відбувається тоді, коли команда не готова правильно спрацювати психологічно, або, на жаль, йшли індивідуальні помилки окремих гравців, про можливість яких ми їх попереджали та обговорювали. Але рівень гравців не дозволяв їм все це сприйняти.

Прес-служба СК «Сокіл»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ