Роман Ковальчик: «Ми свої принципи підготовки футзалістів не змінюємо»

0
1663

Субота, 17 липня, стала етапним днем в підготовці хмельницького «Сокола» до нового сезону. Два тижні до цього гравці наполегливо працювали в дворазовому режимі, коли тренування були на спекотному свіжому повітрі з 9.00 до 11.00 та з 17.00 до 19.00. Як цей етап пройшли його підопічні, в інтерв’ю прес-службі СК «Сокіл» розповів головний тренер команди Роман Ковальчик.

– Роман Миколайович, позаду перший етап передсезонної підготовки. Два тижні команда працювала в дворазовому режимі. Що вдалося за цей період, який Ви вбачаєте прогрес в плані підготовки до нового сезону?
– Я надзвичайно задоволений, як хлопці пройшли перший етап. Мене порадувало ставлення хлопців до втягуючого процесу, якісно виконували всі вправи, я би сказав, що в нас перший етап пройшов на ура, достатньо дуже добре, і я навіть бачу, що і вони задоволені. Гравці готові до другого етапу, протягом якого ми будемо працювати над силою, швидкістю, вони готові сприймати ті вправи, які будуть в найближчі два тижні.

– Для багатьох гравців нашої команди, навіть для переважної більшості такі збори, такий режим праці був в житті вперше. Як, на Ваш погляд, молоді хлопці сприйняли дворазові тренування психологічно і фізично?
– Фізично їм було важче, але вони достатньо себе мотивували і відпрацьовували всі вправи від «а» до «я» настільки, наскільки вони на даному етапі можуть це робити. Я задоволений їхнім ставленням до роботи.

– Загалом, таке поняття, як збори, у вболівальників та й і самих футболістів асоціюється з тим, що в цей період спортсмени набігують кілометри десятками, тягають залізо центнерами. Це іноді називають «закладанням фізичної підготовки на весь сезон». Ви пропагуєте дещо інший спосіб підготовки, він ближчий до ігрового, з м’ячами. Чому так, і чи дозволить це нашим гравцям тримати свій фізичний рівень на потрібному рівні?
– Ми, перш за все, відштовхуємося від своєї програми, яка враховує те, які гравці є в моєму розпорядженні. Кожний тренер має своє бачення і свою програму підготовки. Це все прораховується, і тут різниця взагалі є суттєва, тому що футзал це ациклічний вид спорту, це робота з м’ячем. Тому все ми прагнемо робити через м’яч, в нас таке бачення, тому ми так і працюємо. Всі ті самі навантаження, всю ту саму пульсограму, яка дається при прямій циклічній роботі, в нас є в роботі з м’ячами. Тут нічого складного немає, і більше розвивається ментальна сторона футзалістів.

– І це дозволить закласти фундамент на весь рік?
– Так, різниці тут взагалі ніякої немає. Ми впевнені, що краще закладати через роботу з м’ячем.

– Не можна не згадати, що за цей період ми втратили одного гравця – Андрія Боднара. Чому було вирішено припинити співпрацю з ним?
– Такі навантаження були вперше для молодих гравців, коли працювати в такому режимі – це зовсім інше. Коли команда грає протягом сезон, немає такого об’єму навантажень, більше є відновлення. Андрій вперше відчув, що таке справжні збори, хоча я би не сказав, що це було щось захмарне. Він зрозумів, наскільки все це важко, і не так просто молодому хлопцеві себе мотивувати. Тим більше, в даний час працювати важко, щоб досягати результату. Зараз такий час, що іноді молодь звертає увагу на інше: хочуть меншим трудом всього досягти, але це вже від характеру.

– На найближчі два тижні команда переходить працювати вже в зал. Які будуть першочергові завдання в цей період?
– Головне, що це буде зовсім інше покриття, ми почнемо працювати над усіма видами силових вправ, а далі вправи на розвиток швидкості. Все, знову ж таки, з м’ячами, все на ігрових вправах, ми свої принципи підготовки футзалістів не змінюємо.

– Вже відомо, що на початку серпня «Сокіл» зіграє на турнірі в Одесі, вже відомі наші суперники. Наскільки доречним буде цей турнір після двох етапів передсезонної роботи?
– Надзвичайно добре, що є цей турнір, він доречний і нам, і іншим командам. Це вже буде той період, коли потрібно команду «загравати», самим подивитися і хлопцям показати ті недоліки, на підкорегування ще буде час до початку чемпіонату.

– Не тільки «Сокіл» втратив одного гравця, але й одного так би мовити бійця втратила Екстра-ліга після відмови грати «ІнБева». За планом АФУ 22 липня має відбутися жеребкування календаря, які можуть бути кроки від АФУ стосовно того, що не є добрим, що в чемпіонаті буде грати непарна кількість команд?
– Вже нереально переграти формат чемпіонату, який був затверджений на нараді представників клубів Екстра-ліги. Було б добрим, якби АФУ в стислий термін знайшла десяту команду, відштовхуючись від тих критеріїв, які є за спортивним принципом. Команда, яка посіла перше місце в Перший лізі, має всі підстави грати в Екстра-лізі. Можна було б запропонувати «Любарту» підвищитися в класі, якщо ця команда не готова, ну, що ж, будемо грати вдев’ятьох. Поки маємо те, що маємо: АФУ так і не вдалося вибудувати структуру подібну, наприклад, до Польщі. Там нещодавно знялася команда «Акана Оржель», і її замінити в Екстракласі не є проблемою – є кілька бажаючих. Це є великим недопрацюванням нинішнього керівництва АФУ за роки його роботи.

Прес-служба СК «Сокіл»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ