Роман Ковальчик: «Сьогодні гравці виконали все, що ми від них вимагали»

0
482

Головний тренер хмельницького «Сокола» Роман Ковальчик відповів на питання за підсумком матчу його команди проти команди МСК «Харків» (3:1) в 24-му турі чемпіонату України серед команд Vbet Екстра-ліги

– Роман Миколайович, перш за все, з перемогою. Вона важлива ще і з точки зору того, що команда достроково забезпечила собі місце в плей-офф. Що виконала команда з того, що було заплановано, і чим Ви все ж таки залишилися незадоволеним? Це вже традиційне питання про установку та ведення гри.
– Загалом, в більшості сьогодні по веденню гри вони виконали все, що ми від них вимагали. Десь були мікромоменти в індивідуальній грі у деяких гравців в другій четвірці, більше навість в першої, що повинні були поправляти. Але воно напевне наклалося, що була три дні тому гра і переїзд. І тому десь дуже критично поставитися до їхнього невиконання деяких аспектів тактики, те, що було поставлене на цю гру, я так би не ставився. Воно все десь знівелювалося, і вони зіграли достатньо правильно, так, як ми і хотіли.

– По «Харкову» тут є два моменти, і по кожному буде питання. Чи враховували Ви, що останню гру харків’яни грали позавчора і в них на відновлення фактично не було часу? Попри те, що ми грали три дні тому, все ж таки наші гравці мали бути трошки свіжішими.
– Десь воно все це давало про себе знати. В нас також була гра, також був переїзд, ми все це враховуємо, будь-який тренер, будь-яка команда враховує. І я бачу, що просто в нас лавочка була меншою, і майже рівного відновлення були обидві команди. В нас гру з «CLUST-ом» весь основний час, всі 40 хвилин грав Орган – це для нього знаєте який стрес, спробуйте будь-якого гравця після першої повної в житті гри відновити. А замін в нас немає поки що, тому що в нас є кілька травмованих і декілька молодих гравців, які ще в таку гру, от як сьогодні, не увійдуть. Вони дуже хороші, дуже перспективні, дуже багато їм ще працювати, і це могло навіть трошки психологічно розбалансувати команду. Тому я старався цього не робити.

– І другий момент, на який Ви не могли не звернути увагу по останнім іграм «Харкова». Чотири м’ячі забити «Енергії» та «Урагану» з п’ятим, це треба вміти, але сьогодні наша команда не пропустила. Приділялася цьому додаткова увага?
– Не тільки додаткову, це все ми розбирали, і всі бачили, що моментів в них з п’ятим сьогодні не було.

– По Сергію Шевченку хотілося б спитати. Все ж таки він різні ігри провів сьогодні і з «CLUST-ом». Там навіть гольова передача і довгі передачі доходили, а сьогодні багато втрат, на жаль, і це ускладнювало гру.
– Це перший показник, що «вигоріли». На виїзді виграшна гра, дуже активна, дуже багато забрала емоційних сил. Фізично відновити, бачите, ми відновили, ми дали собі ради за три дні відновлювальних. А психологічно дуже важко, і ті гравці, чи менша кількість ігор, чи після травми, вступають в такі ігри, до них треба специфічно трошки подивитися.

– В нас ця проблема з відновленням залишається. В середу вже гра з «Кардиналом-Рівнестандарт», потім через два дні виїзд до Сум…
– Так, так, але ми працюємо, повноцінно на 100 відсотків за такі дні. Важкувато, але можна відновити на своєму рівні.

– Після гри Ви прийшли в роздягальню. Як перші слова сказали гравцям?
– Подякував за непоступливість. По грі вони все виконали правильно, там вже був чисто психологічний характер не поступитися, чисто від їхнього «я». Командного «я». Щоб вони не поступилися, це саме головне, що треба наживлювати нашій молодій команді.

Прес-служба СК «СОКІЛ»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ