Роман Ковальчик: «Сьогодні дуже показова гра для кожного з гравців»

0
1382

Головний тренер хмельницького «Сокола» Роман Ковальчик відповів на питання за підсумком матчу його команди проти «Моноліту-Viva Cup» (1:6) в 10-му турі чемпіонату України з футзалу

– Роман Миколайович, Ваші враження про матч та чим перший тайм відрізнявся від другого.
– Сьогодні ми програли. По грі, яку ми сьогодні показували, це вийшло закономірним. Дуже шалений дисбаланс між тим, що ми хотіли, як команда повинна грати, як ми домовлялися в їхній голові і виконанні. Це все молодість, воно повинно пройти, тому що дуже важко до гравців достукатися. Все ж таки на тренуванні вони думають, що в грі їм так не буде. Що дрібниць не буває в футзалі, ми їх вчимо, говоримо, але це на даному етапі наш рівень: ми не стабільні через великий, в один момент, прихід гравців, плюс гравців, які не грали на серйозному рівні, взагалі не грали в Екстра-лізі, навіть в першій лізі. І тому їм тут виходити, я їх десь розумію, дуже важко. Ми їм говоримо, вчимо, підказуємо, але на все потрібен свій час.

Тому я вважаю результат сьогоднішньої гри, по їхньому відношенню до гри, бажанню виграти, закономірним. Руки ніхто не опускає, працюємо, вчимо, тому що до них треба достукатися. Звісно, що не всі зможуть грати в цей футзал, який ми хочемо привити нашій команді і в який вони можуть грати. З усіх не можуть бути надзвичайно хороші футболісти. Подивимося, хто переступить через це, хто навчиться слухати тренера, командну тактику, працювати над собою, хто стане професіоналом, той піде вперед.

– Визначальними були перші два голи в другому таймі, коли протягом однієї хвилини ви пропустили два м’ячі?
– Це їхня молодість, ненаграність, хоча голи допустили гравці, які вже грали в футзал, їх також треба сформувати. Тому що в нас є перша четвірка, яку ми ще переглядаємо, збалансовуємо по рівню гри, яка б мала бути трошки сильнішою, і друга, яка молода, має за ними дотягуватися, нам так показує розвиток нашої команди. І все ж таки, вони також недопрацьовують на тренуванні і все сказується, тому що вони не такий опір їм роблять на тренуванні. А тут ігровий момент плюс стрес, і в нас основні гравці допускають в ключових моментах помилки. Я їх розумію, не хвалю, вони самі винуваті, з таким бажанням ніхто не виграє: ні «Реал», ні «Динамо» (Київ), ні «Барселона», ні «Мовістар Інтер».

– Ви практично весь другий тайм грали вп’ятьох польових гравців – Ви щось награвали чи намагалися врятувати матч?
– Ми награємо всі аспекти гри. Спробували так вести гру, тому що десь загубилися в четвірках, я побачив, що вони почали погано один під одного відкриватися.

– А чому саме Ви використовували воротарів, а не п’ятого польового гравця?
– Тому що ми «п’ятим» награємо наших воротарів. У нас принцип такий, що воротар – це також гравець, він має вміти грати ногами і в полі. В нас ще і вибір гравців змушує до того, що «п’ятим» має підключатися, награватися воротар. Хоча це і є наша стратегія, від якої ми будемо відштовхуватися і надалі.

– Ваші плани на майбутній матч?
– Ніхто руки не опускає, будемо боротися, наскільки зможемо. Вони сьогодні побачили скільки їм працювати, скільки вони не дорозуміють, не дослуховують, сьогодні дуже показова гра для кожного з гравців, думаю, що вони зроблять собі висновки. І в першій четвірці, і в другій, і ті, що не виходили. Багато чого сьогодні зрозуміють, такі ігри повинні бути, інакше сформувати з тих хлопців, які ніколи не грали в футзал, або ще не грали на належному рівні, команду дуже важко. Ми мусимо це все перебороти, і ми це розуміємо.

Текстова версія – прес-служба СК «Сокіл»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ