Роман Ковальчик: «Схоже на те, що арбітри уважно читали інтерв’ю тренера Продексіма»

0
1422

Головний тренер хмельницького «Сокола» Роман Ковальчик відповів на питання за підсумком матчу його команди проти херсонського «Продексіма» (0:4) в 1-му турі Parimatch Екстра-ліги

– Роман Миколайович, рівно рік тому «Сокіл» також грав в чемпіонаті в Херсоні, тоді була поразка 1:7, і в коментарі після гри Ви нарікали на те, що гравці перестали вірити, що вони можуть грати з такою командою як «Продексім». Як Ви побачили, що з цією вірою у Ваших підочних було в суботній грі?
– Так, загалом по веденню гри я залишився задоволеним гравцями. Хоча повноцінно в себе повірили не всі, через що ми побачили непередбачуваний збій вже на перших хвилинах. Довелося терміново брати тайм-аут і деяких гравців посадити на лаву запасних, тому що вони грали без цієї віри, тієї впевненості, що можна сміливо грати з таким суперником на позитивний результат.

– Згадаємо ще одну нашу гру з «Продексімом» з минулого сезону, вже в другому колі. Її ознакою були три швидко пропущених м’ячі. І от в суботу в Херсоні майже дежавю: к п’ятій хвилині «Сокіл» пропускає двічі, і що прикро, майже ідентичних м’ячі. Чому ми наступили на граблі?
– Два рази наступили на граблі тому, що ми ще дали шанс нашим гравцям, які виходять в старті, щоб вони побачили, де вони недопрацьовують. Щоб вони побачили, як вони готуються до гри, як налаштовуються і чому це все стається. В нас вибір гравців не дуже великий був, але ми вже маємо прораховане на майбутнє. Дві прикрі помилки на старті – так не можна, це прибиває команду.

– В чому проблема наших воротарів? Вже не вперше Вам доводиться на перших хвилинах міняти одного на другого.
– Це чисто їхні психологічні аспекти. Справа в тому, що Бабенко ще надзвичайно молодий, йому ще треба поставити психологію воротаря, навчити, що він має вести гру. А Шевченко ніяк не може з собою впоратися в таких іграх, тому він і припускається подібних помилок. Ми це все розуміємо, просто ми ще не можемо до кінця їм закріпити, як себе потрібно психологічно тримати.

– Тим не менше, в грі «Сокола» можна відмітити і певні позитивні моменти: вдалося повністю нейтралізувати Білоцерківця на позиції стовпа, суперник нічого не створив на стандартах…
– Загалом в третьому ярусі команда зіграла правильно, добре, вона вже цим мене радує. Але через молодість окремі гравці припускаються достатньо багато помилок в одноборствах. Ми те потрохи прибираємо, але це може зійти нанівець через достатню кількість тренувального та ігрового часу.

– Наша команда провела всю гру фактично в вісім польових гравців. Так по ходу гри склалося. Ви залишилися задоволеними якістю фізичних кондицій гравців?
– Так, в цьому аспекті вони молодці. Грали на високих швидкостях, знаходили в собі сили в другому таймі пресингувати. «Продексім», в свою чергу, всю гру грав трьома четвірками, але наші хлопці з усім впоралися, були і моменти, можна було і переламний гол забивати, коли Первєєв змарнував свій момент за рахунку 0:2. Зроби він рахунок 1:2, і в нас був би шанс забрати очки. Я дуже задоволений їхніми фізичними кондиціями, незадоволений лише тим, про що ми говорили на початку, що не всі одразу включилися в гру і повірили, що з такою командою, як «Продексім», можна спокійно грати.

– На турнірі в Одесі «Сокіл» зіграв з двома складами «Урагану». Чи можуть нам бути корисними ті дві гри в аспекті підготовки до гри другого туру?
– Певні моменти можуть. Хлопці відчули всіх гравців суперника в двох іграх, як вони грають, як грають «ураганівські» четвірки. Воно це все залишилося в їхніх головах, і головна проблема в нас чисто в ментальному плані. Якщо наші хлопці це до кінця все усвідомлять, гра може привести нас до хорошого результату.

– Заключне питання. Минулого сезону «Сокіл» став найдисциплінованою командою Екстра-ліги. І от перша гра – чотири жовті, і це більше серед всіх команд в першому турі. Наші гравці за літо несподівано перетворилися на майданчику на таких собі футбольних хуліганів? Що стало підставою для Вас для того, щоб висловити велике «фууу» арбітрам, один з яких, до речі, був з Миколаєва? А для тих, хто не в курсі, то Миколаїв та Херсон – це фактично одна футзальна пісочниця, і закони дружби в ній ніхто не відміняв.
– «Фу» було, перш за все, що після того, як Херсон опинився на п’яти фолах, судді проковтнули свистки, перестали помічати фоли господарів, повністю змінили філософію суддівства, і було повністю зрозуміло, що більше фолів в пасиві суперника не буде. Ще більше «фу» за друге: з чотирьох жовтих карток, які отримали наші гравці, підстави були тільки для однієї – на Токарі. Решта три – це фантазії, мені навіть немає за що дорікнути своїм хлопцям через отримані картки, вони – вигадані.

Тут перед сезоном головний тренер «Продексіма» Андре Броканелло видав інтерв’ю, в якому вимагав, що гравців його команди треба оберігати. Схоже на те, що арбітри уважно читали це інтерв’ю, а перед грою перечитали ще кілька разів. Всім відомо, що деякі гравці команд, які у нас ходять в претендентах на чемпіонство, відверто хамлять на майданчику, матюкають арбітрів, а ті це ковтають і картки не дають. Первєєва протягом кількох секунд двічі чіпляють, арбітри не те, що не дають супернику жовтої, вони навіть не фіксують фол. Натомість, жовту отримує Первєєв. Нічим іншим, як неспівставним суддівством, я це не можу назвати, а критерії, з якими арбітри підходять до порушень з боку різних команд, не є еквівалентними та тотожними.

Прес-служба СК «Сокіл»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ