Роман Ковальчик: «Регулярний чемпіонат в три кола можна вважати хорошим форматом»

0
954

Як ми вже повідомляли, «Сокіл» 26 червня повернувся з відпустки і розпочав підготовку до нового сезону. Попередні три тижні були певним етапом, а яким саме і на що тепер будуть спрямовані тренувальні заняття, про це в інтерв’ю прес-службі СК «Сокіл» розповів головний тренер команди Роман Ковальчик.

– Роман Миколайович, позаду у команди три тренувальних тижні. Які проміжні підсумки Ви могли б підбити з огляду на ту роботу, яку провели гравці?
– Це були три тижні впрацювання, або іншими словами втягуючий цикл, до якого додалася робота над витривалістю, і їй були присвячені одинадцять занять.

– Не можна не поцікавитись з приводу того, чому вихід команди з відпустки відбувся 26 червня. Це доволі рано, якщо дивитися на ті терміни, коли з відпустки вийшли інші команди. Деякі з них розпочали підготовку пізніше, а дехто – значно пізніше.
– Все через те, що для нас сезон завершився 27 квітня, коли ми в Кубку України поступилися «Енергії». Та ж «Енергія» та ще три команди грали плей-офф майже до кінця травня, тому виходять майже такі самі терміни відпочинку, які були і у цих команд.

– Повертаємося до попередніх трьох тижнів – як хлопці їх відпрацювали?
– Помітно, що працювали вони з великим бажанням. Зазвичай це етап підготовки позитивно сприймається гравцями, адже вони тривалий час не бачили один одного, скучили за тренувальним процесом. Футзал – це колективний вид спорту, знаходився час і для жартів, і для емоцій. Можу спокійно стверджувати, що ми виконали все, що було заплановане.

– З не дуже приємного те, що у декого не обійшлося без ушкоджень, через що ці гравці відпрацювали три тижні не в повному обсязі. Чому так сталося?
– Цей етап і характеризується тим, що травматичність можлива. Всі відпочивали по-різному, відпочинок є відпочинком, і більшість гравців повертається в неоптимальних кондиціях. Тому можуть виникнути ігрові ситуації, які і призводять до неприємних наслідків. Є присутнім і елемент випадковості.

– З понеділка команда перейшла в новий цикл підготовки – на що він буде спрямований?
– Зараз розпочався цикл, який я би назвав силовою підготовкою. Це буде одинадцять занять, які будуть проходити як в одноразовому, так і в дворазовому режимі. Цей етап характерний значною кількістю вправ силового характеру, робота з м’ячами, удари по воротах, обов’язково одноборства, адже футзал в Україні характерний великою їхньою кількістю.

– По завершені цього етапу «Сокіл» почне грати контрольні матчі. Наш сайт вже повідомляв про нашу участь в «Кубку Львівщини» 8-11 серпня. Про ще якісь матчі вдалося домовитися?
– Так, буквально на минулих вихідних вдалося досягти домовленості з «Кардиналом-Рівне» про дві гри. 27 липня ми з бронзовим призером чемпіонату зіграємо в Рівному, а 3 серпня «кардиналівці» завітають до Хмельницького.

– Минулого тижня проходила нарада представників клубів, на якій були визначені контури сезону-23/24. Вже нікого не дивує, що щосезону в Екстра-лізі змінюється формат, навпаки, буде величезне здивування, якщо в Екстра-лізі один формат буде два сезони поспіль. Це, до речі, стосується і Кубку України, в якому ми граємо то «Фінал восьми», то «Фінал чотирьох», то знову «Фінал восьми» і так по колу. Як Ви сприймаєте черговий новий формат в Екстра-лізі з трьома колами в регулярному чемпіонаті?
– Ми висловлювали вже думки «Сокола», що минулорічне поділення на групи було помилковим рішенням, тому відмова від нього – це вже добре. Хоча б через це регулярний чемпіонат в три кола можна вважати хорошим форматом. 27 ігор в регулярному чемпіонаті – це вже достатньо для того, щоб гравці прогресували і покращували свою майстерність.

– А що стосовно того, що крайня дата завершення наступного сезону це 22 червня?
– Це затягування на дуже довго – в Україні сезон має закінчуватися не пізніше 31 травня. В нашій країні спортивні споруди не пристосовані для того, щоб в них грати в спеку. На відміну від тих же Іспанії чи Португалії, де спортарени обладнані кондиціонерами. В тих залах, де грають матчі Екстра-ліги, і в кінці травня вже важкі умови, тому в другій декаді червня гравцям буде дуже некомфортно. Але, можу припустити, що таке розтягування сезону виникло через вимоги ФІФА щодо проведення відбіркових матчів чемпіонату світу. Читав, що в Іспанії через них сезон має розпочатися на тиждень раніше звичних дат, а завершитися аж 28 червня. Сподіваюсь, що цей сезон стане виключенням, а далі в Екстра-лізі будуть грати максимум до 31 травня.

– В міжсезоння «Сокіл» підписав двох новачків – воротаря Ярослава Кожуховського та польового гравця Андрія Богославського. Як вони сприймають нові для себе умови підготовки до сезону?
– Помітно, що вони ще втягуються, їм дуже важко. Але І Ярослав, і Андрій настільки молодці, вони стараються, от видно по них, що обидва хочуть працювати, хочуть грати і прогресувати. Впевнений, що вони підсилять наш склад.

– Процес комплектації ще не завершений?
– Поки що ні. Зараз з нами працює гравець з досвідом гри в Екстра-лізі. Перспектива в ньому є. Будемо переглядати ще одного-двох гравців, бо нам потрібно закрити ще одну позицію.

– Після багатьох років співпраці з Михайлом Токарем в якості другого тренера зараз Вам допомагає готувати команду до сезону Віталій Розпаченюк, в якого досвіду менше. Як Вам співпрацюється з новим асистентом?
– Дуже комфортно, і досвіду йому достатньо. Віталій плідно працював з аматорськими командами на місцевому рівні, має багаторічний досвід роботи з «Соколом-2». Він знає наш досвід роботи, знає той напрямок, в якому ми ведемо гравців. Можу сказати, що Віталій – дуже перспективний тренер, він постійно над собою працює. В нього є хороший контакт з гравцями, так що, впевнений, що в нас все складеться.

Прес-служба СК «Сокіл»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ