Роман Ковальчик: «Психологію переможця треба будувати в кожному з гравців окремо і у команди в цілому»

0
773

Головний тренер хмельницького «Сокола» Роман Ковальчик відповів на питання за підсумком матчу його команди проти рівненського клубу «Кардинал-Рівне» (4:0) в 4-му турі чемпіонату України серед команд Екстра-ліги

– Роман Миколайович, це друга перемога в сезоні і перша перемога з великим рахунком. Як загалом оцінюєте цей матч, за рахунок чого «Сокіл» здобув перемогу над «Кардиналом-Рівне» на його майданчику?
– За рахунок тактичної дисципліни. Вона важко давалася обом командам, і вона крутилася до переламного моменту, де вже взяла гору чисто психологія однієї команди. Це нашої команди, і ми гру вже довели до переможного кінця.

– Який з моментів матчу Ви вважаєте ось цим переламним, що схилило шальки терезів на Вашу користь?
– Думаю, що гра буда важкою, і це другий гол. Після другого голу ми почали спокійніше грати, команда «Кардинал-Рівне» заметушилася, почала швидше грати, почалися помилки, і ми вже використали те, що повинні були робити.

– Обидва тайми Ви догравали сьогодні з п’ятьма фолами. З чим це пов’язане – це втома, функціональна готовність гравців?
– Ні, це в нас вже традиційно, п’ять фолів з кожною командою. Ми сьогодні чудово зіграли, що нам не дали шостий. Ви ж бачите як свистять, будь-який дотик свистять. Але ми на це не звертаємо увагу. Хоча хлопці декілька разів вискакували, але ми їх заспокоїли, ми стараємося це присікти і нав’язати, що не потрібно на це звертати увагу. Бо ми потім бачимо, як грають наші збірні за кордоном, як гравці випрошують стандарти.

– Команда до 10-ї хвилини, коли забила гол, дуже дисципліновано грала, а що сталося в другій половині тайму? Команда просіла, почалися помилки…
– Так, тут єдина правильна відповідь, що психологію переможця треба будувати в кожному з гравців окремо і у команди в цілому. Тут починається те, що вони починають переживати за результат, не добігають, роблять акцент на захисні дії, і, звісно, сиплеться вся тактична гра. А надзвичайно індивідуально сильних гравців, щоб все це вирівняти, в нас ще немає.

– По першому тайму ще таке питання. В «Кардиналі-Рівне» в першому таймі грав номінально третій воротар, найменш досвідчений. Тут би побільше бити, але по факту ударів було мало, а коли й були, то лише обмаль в площину воріт.
– Я вже говорив, що в нас немає ще настільки індивідуально сильних гравців, які б могли вирішувати такі будь-які ситуації, додати команді позитиву, легкості в русі, щоб команда не вмикалася в захисні дії.

– Те, що сьогодні «Сокіл» не пропустив, це загальнокомандна робота чи можна виокремити і Ярослава Кожуховського?
– Ярослав від гри до гри додає, сьогодні провів гру краще, ніж попередні. Хоча помилки були, але людина працює, він тільки формується, у нього сьогодні тільки третя гра в житті в Екстра-лізі. Процес роботи з ним триває, і ця робота починає відображатися на майданчику.

– «Сокіл» ще не програвав цього сезону, розкажіть про амбіції команди.
– Ми говорили перед початком сезону: триматися верхівки, а в плей-офф боротися за перше місце. Таке завдання у всіх команд, ніхто ж не хоче сьоме місце займати чи восьме.

Прес-служба СК «СОКІЛ»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ