Роман Ковальчик: «Ми повинні це перебороти в собі всі разом»

0
2321

Головний тренер хмельницького «Сокола» Роман Ковальчик відповів на питання за підсумком матчу своєї команди проти івано-франківського «Урагану» (1:9) в 3-му турі Favbet Екстра-ліги

– Роман Миколайович, невтішний рахунок сьогоднішньої гри – поразка 1:9. Що призвело до такого великого рахунку?
– Другу гру поспіль у нас почався збій з другої четвірки, яка десь в психологічному аспекті почала віддавати свої позиції і віддавати в руки суперника володіння м’ячем. З чого і потягнулися всі негаразди. Потім, звісно, гравці першої четвірки починають десь більше перебирати на себе, а знову ж таки вона в нас ще… Ми її ще передивляємося, перекомплектовуємо… Починають перебирати на себе більше м’яч, і автоматично провідні гравці роблять ключові помилки, ключові голи, через які вже просто команда моментами провалюється, зупиняється. Це все нехватка кількості награних хвилин. Навіть тренувальних. Нехватка кількості награних хвилин.

– На 18-й хвилині за рахунку 1:3 Ви змінили Сергія Шевченка. У Вас були зауваження в цих трьох м’ячах, чи Ви вирішили щось змінити?
– Ми змінили Сергія Шевченка – також повністю по сценарію гри з «Продексімом», повністю він почав спішити, він загубив темп і ритм гри, почав зайве заводити команду, і у нас пішов збій. Це дві гри поспіль, один в один, це все так і пішло. Де воротар, де друга четвірка, і потім знову ж таки, другий тайм перша четвірка починає на себе натягувати м’ячі. От Хамдамов робить помилку, і воно прибиває так команду, що важко потім її вирівняти.

– Вже за рахунку 1:5, 1:6 Ви почали багато комбінувати зі складом. Вже було незрозумілим, хто в якій четвірці. Якісь напрацювання на майбутнє Ви побачили по цій грі, в цих експериментах зі складом?
– Так, звісно, для цього ми і робили. Тому що ми побачили, що друга четвірка перестала грати так, як ми від неї цього хотіли, готовились до цієї гри і до «Продексіма». Повністю загубилися. І в першій четвірці мені потрібно було передивитися хлопців, хто може на хвилину, дві, три, п’ять. На скільки на даному етапі може вийти, щоб підсилити гру і показати іншим хлопцям, що на них нічого не закрилося. Все ж таки, якщо подивитися по гравцях, яких ми поставили в гру, вони зупинилися в своєму бажанні вигравати. І десь трошки їм не вистачає. Це було видно, тому я дав шанс всім подивитися, всіх хотів побачити, щоб надалі зробити якісь корегування. Мені потрібно їх рухнути в психологічному аспекті, щоб вони почали боротися за свій кусок, за перемогу і так далі. В такому складі якщо їх не поміняти, вони показали, що в нас така гра буде і третя, і четверта.

– Зокрема Ви дали перші хвилини і зробили перші кроки в Екстра-лізі Макєєв, Донець, Стрельцов. Як вони, не розгубилися?
– Перший раз вийшли на майданчик, дуже добре на дану гру, на даний рахунок. Тому ще рахунок грає своє і ми всі все розуміємо. Ми їм дали попробувати, я їх подивився. В мене в перших двох іграх виходили і Боднар, і Данилюк, і ще пів команди – і нічого. Зараз ми їх трошки підтягуємо, по ходу все корегуємо, підбираємо. Важкувато воно йде, звісно ми і не чекали легкого. Загалом ми все це робимо в такому напрямку, бо в нас проблема в психологічному аспекті.

– Якраз про психологічний аспект. Дві останні гри з загальним рахунком 2:16. Немає побоювань, що якась яма буде психологічно в хлопців напередодні гри в Сумах? В цьому напрямку є над чим попрацювати?
– Хай вчаться переступати ті ями. В ним там яма, в них там ще щось – ми ж ніколи тоді грати не будемо. Хай вчаться вигравати, хай вчаться вигризати кожну гру і кожне очко. Десь підштовхує в такому напрямку те, що теж важкувато. Я ж не сварюся на них, просто ми повинні це перебороти в собі всі разом. Тому я дав можливість всім пограти, і будемо щось міняти, щоб зайве когось не перевантажити. Вони ще не сформовані футболісти, щоб вони могли собою корегувати. Тому ми повинні їм допомогти. Тут ніхто нічого поганого не ззирається робити.

Прес-служба СК «Сокіл»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ