Роман Ковальчик: «Попасти в плей-офф якимось незрозумілим шляхом, аби відмітитися, нам не потрібно»

0
726

Головний тренер хмельницького «Сокола» Роман Ковальчик відповів на питання за підсумком матчу його команди проти «Viva Cup» (3:4) в 20-му турі Parimatch Екстра-ліги

– Роман Миколайович, після чотирьох попередніх ігор «Сокола» Вам дещо приємніше було давати коментарі, бо в них команда не програвала. На жаль, в Харкові наша безпрограшна серія перервалася. Чи відчули Ви різний підхід, в настрої, налаштуванні, самовіддачі у Ваших підопічних та у нашого суперника, якщо їх порівнювати з кубковою грою, яка була в Харкові два тижні тому?
– Якщо відповісти однією фразою на це питання, то я можу сказати так: в нас більшість гравців не зуміли професійно підготуватися і провести цю гру. Маю на увазі, в психологічному аспекті, а потім, коли ми вже хотіли це все поправити, наклалися технічні індивідуальні помилки, і це нам не дозволило забрати свої три очки.

– Перші тайми обох цих ігор виявилися схожими: ми пропускали два м’ячі і лише потім бралися за справу. Чому команда не врахувала досвід гри двотижневої давнини і знову поставила себе в незручне становище?
– Не зуміли правильно підготуватися. Це все було розібране, показане, і щоб хлопців рухнути вперед, потрібен був стрес, десь недоналаштувалися. Ми мусили це поправляти в перерві гри, міняти тактику гри, тому що було видно, що більшість наших гравців не повністю віддавалися грі, ховалися за спини один одного, чекали, що хтось вирішить долю гри. Це характерно і показово для молодої команди, в якій ще до того повністю не сформовані четвірки. Так що тут для тренерського штабу несподіванок не було: десь очікувалось, що ми не зуміємо це зробити.

– З двох цих пропущених м’ячів перший влетів в наші ворота фактично після першого удару в ствір, до того же, ще і такого, який не назвеш таким, що не береться. Чи не наштовхнуло Вас це на думку, що Богдан не готовий до гри в потрібному обсязі?
– Ми це обговорювали, декілька днів при підготовці до гри Богдан себе дуже комфортно почував, і в нас не було причини не поставити його з перших хвилин. До того ж, попередню гру він відстояв, як для себе, достатньо непогано. Але ж бачите, це все молодість, і в цій грі одразу з’явилися помилки. Тут, знаєте, це палка з двома кінцями, але аргументів і підстав його поміняти не було.

– Не можна не спитати про таке. Головний тренер «Viva Cup» Роман Перадзе після гри заявив, що у «Сокола» при грі «4 на 4» нічого не виходило. Більше того, харків’яни нібито не давали «Соколу» перейти на протилежну половину. Якось зможете парирувати таку заяву?
– Я слухав його коментар, і це його бачення. З нашої ж сторони, я ж кажу, був присутнім момент недоналаштування, тим не менше, по грі були і штанги, і поперечини як раз по відношенню до воріт суперника, а не наших – і це все в першому таймі. А в  другому таймі ви все бачили.

– Щодо гри «5 на 4». В цій грі, на відміну від кубкової, вже Вашій команді доводилося грати по такій схемі багато часу. З одного боку, ми змогли забити двічі, з другого – за ті 6 хвилин, які ще були до фінальної сирени при рахунку 3:4, не зробили ще один результативний удар. Це більше наше недопрацювання чи суперник зміг прилаштуватися?
– Перш за все, це не те, що наше недопрацювання, коли воротар підходить під п’ятого, ми взагалі вперше використали на рівні Екстра-ліги. Через це хлопці не змогли вгамувати і упорядкувати свої емоції і зробити те, що вони робили в тренувальному процесі. Тому, я думаю, що все закономірно. Ми могли більше забивати, ми не реалізували, але все тільки в наших головах.

– Підсумки туру ускладнили наші перспективи виходу до плей-офф. Якими можуть бути Ваші кроки, щоб гравці, образно кажучи, не дивилися в турнірну таблицю?
– Якщо ми не попадаємо в плей-офф з хорошою грою, тоді туди нема чого попадати. Треба буде далі працювати, гравцям це все було озвучене і вони це все знають. Якщо ми показуємо достатньо хорошу гру, ми тоді можем продовжувати боротьбу. Попасти в плей-офф якимось незрозумілим шляхом, аби відмітитися, що попали, це нам не потрібно.

Прес-служба СК «СОКІЛ»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ