Роман Ковальчик: «Перші 10 хвилин це була команда, яку не тільки я хочу бачити, а яку хоче бачити вся Хмельниччина»

0
708

Головний тренер хмельницького «Сокола» Роман Ковальчик відповів на питання за підсумком матчу його команди проти київського «ХІТа» (2:4) в 5-му турі Parimatch Екстра-ліги

– Роман Миколайович, доволі цікава і складна гра вийшла для команди і для Вас, як для тренера. Її, мабуть, можна розділити на перші 10 хвилин, в які була команда, яку Ви, мабуть, хочете бачити.
– Перші 10 хвилин це була команда, яку не тільки я хочу бачити, а яку хоче бачити вся Хмельниччина, і багато наших вболівальників по всій Україні, хто нами цікавиться десь за кордоном. Всі хочуть бачити цю гру. Воно є: раніше в нас проскакувало 4-5 хвилин, зараз ми вже витягуємо 10-11 хвилин, і після цього в нас починається трошки психологічний збій, тому що хлопці не надто досвідчені в цих іграх, і вони ще не відчувають для того, щоб не допустити гол в свої ворота чи гостру контратаку. Тут у нас є такий дисбаланс, але ми працюємо, потрібен час, час, час. Я завжди прошу час, але хлопці дійсно вже трошки витягують, але не до кінця.

– Мабуть, для них було важким психологічним моментом, якщо брати попередні матчі, то ми пропускали першими, а тут повели, ще й в два м’ячі, і дуже швидко. Не стало це для них додатковим психологічним тиском? Як Ви побачили з лави запасних?
– Ми на це вже відповідь давали – це чисто психологічна невпевненість в своїх діях наших гравців що першої четвірки, що другої. Хоча друга четвірка сьогодні більш рівніше грала, чим перша. В основному всю гру трошки почали засипатися через невпевнені дії першої четвірки.

– Навіть вчора на передігровому тренуванні Ви попереджали, що сильна сторона суперника це стандарти. Вони левову частку м’ячів забивають зі стандартів, і тут знову таке пройшло. Чому не дотримуються, немає певної концентрації?
– Це наслідки того, як ми йшли до цієї гри, це наша підготовка. Ті гравці, які грали в першій четвірці, ніколи не мали гідного опору останніх два-три роки, тому що у нас другої четвірки просто не було, і її весь час доформовували. Минулий рік вона була надзвичайно молода, і вони не мають достатнього опору на тренувальному процесі. В нас не рівно збалансована команда, нам потрібно діючих, граючих, хороших гравців. І це все сказується, всі ці моменти ми розібрали, все вони знали, і все ж таки, левову часту пропустила перша четвірка. Я надзвичайно ними не задоволений, їхньою роботою в захисті.

– Стосовно фізичної готовності, витримали гравці гру? Сьогодні складна гра була з точки зору, що «ХІТ» команда силова і з нею треба боротися. Вони не стільки грають, скільки продавлюють і борються. Як в цьому аспекті команда виглядала?
– Єдиний аспект, в якому ми їм програли, це в силовій роботі. І судді десь менше бачать їхні фоли, в нас більше бачать. Ми своїх футзалістів виховуємо не грати так, і воно також в додаток до тактичних стандартів зіграло негативно в нашу сторону.

– Заміна воротаря на 17-й хвилині, Шевченка на Бабенка, це невдоволеність діями Сергія? Хоча його десь важко звинувачувати, були рикошети, дозволяли бити по його воротам. Чи спроба якось перезавантажити воротарську ланку?
– Це все наслідки того, що ми відпрацьовуємо в тренувальному процесі, і вони не можуть принести в грі і дотримуватися цього весь час, який вони знаходяться на майданчику. Тут це ще йде в багатьох гравців, не тільки у воротарів помилка. Я стараюсь все застабілізувати, щоб вони робили все правильно. Але це процес довгий.

– «5 на 4» Ви, мабуть, сьогодні незадоволені. З «Ураганом» нам вдалося зрівняти рахунок, сьогодні ми не таку кількість створили моментів, щоб відігратися.
– Ви бачили, що я навіть в кінці замінив тих гравців, які в нас постійно грали з п’ятим. Вони почали виконували неправильно, плюс в нас випав Хамдамов з гри, плюс в нас місяць не грав Подлюк, і він ще не повністю готовий. На тренуванні в нас трошки щось виходило, а в грі проти «ХІТа» в нас явно перша четвірка пограно з п’ятим грала. Я тоді повністю їх поміняв і випустив другу, хоча би для того, щоб постаратися, а раптом, витягнути гру. А з іншого боку, дати понюхати, тому що в нас має бути декілька хороших гравців на всіх позиціях, щоб грати з п’ятим.

– Які самі останні новини про Андрія Хамдамова? Видно було, що в нього якась болюча травма. Які перші висновки лікаря, і чи буде якесь обстеження?
– Зараз його обстежують, попередньо – нічого складного там не сталося, тим більше, що наші хлопці всі грають тейповані. Ми з цим перестраховуємося, ми так вчимо всіх. Я думаю, що зараз детально лікар скаже. Не знаю щодо наступної гри, але через гру  він вже буде готовий.

Прес-служба СК «СОКІЛ»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ